Difenhydramina - Wątek ogólny

Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 11 / / 0

Elo! Moglibyście mi powiedzieć nazwy lekow zawierających Difenhydramine. Bo bardzo zainteresowala mnie ta substancja:) I prosilbym aby ktos blizej napisal jaka jest roznica tripow na difenhydraminie a na Aviomarinie(dimenhydrynat)?

Użytkownik nieaktywny
  • 325 / 2 / 0

Napewno apap noc zawiera difenhydramine. Co jeszcze to nie wiem. A w działaniu chyba sie nie rózni bardziej od dimenhydrynatu poza tym że działa 2 razy mocniej.
Zobacz sobie na Wikipedii wzór strukturalny jednego i drugiego to sczaisz o co chodzi.

Były policjant: konferencje prasowe z narkotykami to szkodliwa szopka

„Miarą policyjnej skuteczności jest spadek przestępczości i występku, a nie dowody na podjęcie akcji policyjnych mających na celu zwalczanie przestępczości i występku”.

Kandydat na premiera "żałuje, że zażywał kokainę"

Kandydat na przywódcę torysów Michael Gove stwierdził, że 'głęboko żałuje' zażywania kokainy ponad 20 lat temu. Polityk przyznał też w rozmowie z dziennikiem 'Daily Mail', że wziął narkotyk podczas kilku 'imprez towarzyskich' gdy pracował jako dziennikarz.

• 11 / / 0

Patrzylem wczesniej i wiem ze sa do siebie bardzo podobne ale na wiki niewiele pisza o uzyciu poza medycznym:) Moglibyscie jeszcze napisac jaka dawke tego zazyc aby zadzialalo pozamedycznie:)

• 1157 / 10 / 0

To chyba jako antyhistamina do opio sluzy, a nie do cpania? Chcesz sie tym uwalic jak aviomarinem, zeby halucynacji dostac?

• 219 / 1 / 0

Był już o tym temat, z resztą niedawno założony. Chodziło tam o to, jak oddzielić difenhydraminę od paracetamolu właśnie w apap noc.
Przeszperałem teraz z nudów po necie i nie znalazłem konkurenta dla tego leku - są wprawdzie jakieś krople do oczu z difenh. , ale zawierają jej dramatycznie mało.
Jeżeli świadom jesteś konsekwencji, sprawdziłeś reakcję alergiczną i potrafisz oddzielić paracetamol, to polecałbym całe opakowanie apap noc (625 mg). Ja nie lubię działania dimenhydrynatu, więc po pochodnej nie spodziewam się przełomu.

• 480 / 2 / 0

no na przykład dla mnie to aviomarin jest lepszy o wiele od apapu noc do kody. lepiej wzmacnia kode :-)

• 11 / / 0

Ej znalazlem jeszcze jeden lek zawierajacy difenhydramina.Nazywa sie Benadryl i jest bez recki co o nim sadzicie?? A tak poza tym slyszalem ze po avio sie zyga:/ Czy po tym tez tak bedzie skoro jest difenhydramina jest pochodna?? A tak w ogole to ile avio klepie a ile trzyma difenhydramina?

Użytkownik nieaktywny
  • 533 / 4 / 0

[quote="T.H.C.92"]
Ej znalazlem jeszcze jeden lek zawierajacy difenhydramina.Nazywa sie Benadryl i jest bez recki co o nim sadzicie?? A tak poza tym slyszalem ze po avio sie zyga]

Benadryl został wycofany. Nie ma go w polsce. A czy się rzyga po Avio? Niewiem, ale wydaje mi się, że wszystkie antyhistaminy I generacji działają przeciwwymiotnie.

Użytkownik nieaktywny
  • 884 / 14 / 0

codeine pisze:
wydaje mi się, że wszystkie antyhistaminy I generacji działają przeciwwymiotnie.
Nie jestem pewien czy wszystkie, ale aviomarin na pewno, w końcu jest na chorobę lokomocyjną i to nie jest jakaś kwestia blokowania receptorów lokomocyjnych w mózgu ;-)) Tylko zwykłe działanie przeciwwymiotne.
Nawet czytałem kiedyś trip raport dot dimenhydrinatu, autorowi zrobiło się niedobrze i próbował zwymiotować, nawet sprowokować, ale to nic nie dawało, po prostu nie dało rady ;) Wniosek nasuwa się sam.

• 11 / / 0

Wiem wiem ze antyhistaminy dzialaja przeciwwymiotnie:) Ale czytalem wlasnie na hyperku ze w dawkach poza medycznych dziala odwrotnie:) Dlatego sie pytam:)
Wróć do „Antyhistaminy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata