Difenhydramina - Wątek ogólny

Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 11 / / 0

Elo! Moglibyście mi powiedzieć nazwy lekow zawierających Difenhydramine. Bo bardzo zainteresowala mnie ta substancja:) I prosilbym aby ktos blizej napisal jaka jest roznica tripow na difenhydraminie a na Aviomarinie(dimenhydrynat)?

Użytkownik nieaktywny
  • 325 / 3 / 0

Napewno apap noc zawiera difenhydramine. Co jeszcze to nie wiem. A w działaniu chyba sie nie rózni bardziej od dimenhydrynatu poza tym że działa 2 razy mocniej.
Zobacz sobie na Wikipedii wzór strukturalny jednego i drugiego to sczaisz o co chodzi.

O konopiach w Radio Maryja – audycja i transkrypcja

Transkrypcja Wolnych Konopi z audycji o konopiach w Radio Maryja. Jedna z najrzetelniejszych audycji jaka ostatnimi czasy pojawiła się w polskich mediach - serio.

Holenderskie coffee shopy sprzedają marihuanę na wynos. "Powróciłby nielegalny handel"

Od ponad dwóch tygodni w Holandii zamkniętych jest wiele instytucji i biznesów, w tym restauracje, kawiarnie i kluby. Początkowo zakazano także działalności tak zwanych coffee shopów, gdzie można kupować niewielkie ilości marihuany na użytek własny. Teraz zapadła decyzja, że mogą one wznowić sprzedaż, ale jedynie na wynos.

• 11 / / 0

Patrzylem wczesniej i wiem ze sa do siebie bardzo podobne ale na wiki niewiele pisza o uzyciu poza medycznym:) Moglibyscie jeszcze napisac jaka dawke tego zazyc aby zadzialalo pozamedycznie:)

• 1157 / 13 / 0

To chyba jako antyhistamina do opio sluzy, a nie do cpania? Chcesz sie tym uwalic jak aviomarinem, zeby halucynacji dostac?

• 219 / 1 / 0

Był już o tym temat, z resztą niedawno założony. Chodziło tam o to, jak oddzielić difenhydraminę od paracetamolu właśnie w apap noc.
Przeszperałem teraz z nudów po necie i nie znalazłem konkurenta dla tego leku - są wprawdzie jakieś krople do oczu z difenh. , ale zawierają jej dramatycznie mało.
Jeżeli świadom jesteś konsekwencji, sprawdziłeś reakcję alergiczną i potrafisz oddzielić paracetamol, to polecałbym całe opakowanie apap noc (625 mg). Ja nie lubię działania dimenhydrynatu, więc po pochodnej nie spodziewam się przełomu.

• 480 / 4 / 0

no na przykład dla mnie to aviomarin jest lepszy o wiele od apapu noc do kody. lepiej wzmacnia kode :-)

• 11 / / 0

Ej znalazlem jeszcze jeden lek zawierajacy difenhydramina.Nazywa sie Benadryl i jest bez recki co o nim sadzicie?? A tak poza tym slyszalem ze po avio sie zyga:/ Czy po tym tez tak bedzie skoro jest difenhydramina jest pochodna?? A tak w ogole to ile avio klepie a ile trzyma difenhydramina?

Użytkownik nieaktywny
  • 533 / 7 / 0

[quote="T.H.C.92"]
Ej znalazlem jeszcze jeden lek zawierajacy difenhydramina.Nazywa sie Benadryl i jest bez recki co o nim sadzicie?? A tak poza tym slyszalem ze po avio sie zyga]

Benadryl został wycofany. Nie ma go w polsce. A czy się rzyga po Avio? Niewiem, ale wydaje mi się, że wszystkie antyhistaminy I generacji działają przeciwwymiotnie.

Użytkownik nieaktywny
  • 884 / 16 / 0

codeine pisze:
wydaje mi się, że wszystkie antyhistaminy I generacji działają przeciwwymiotnie.
Nie jestem pewien czy wszystkie, ale aviomarin na pewno, w końcu jest na chorobę lokomocyjną i to nie jest jakaś kwestia blokowania receptorów lokomocyjnych w mózgu ;-)) Tylko zwykłe działanie przeciwwymiotne.
Nawet czytałem kiedyś trip raport dot dimenhydrinatu, autorowi zrobiło się niedobrze i próbował zwymiotować, nawet sprowokować, ale to nic nie dawało, po prostu nie dało rady ;) Wniosek nasuwa się sam.

• 11 / / 0

Wiem wiem ze antyhistaminy dzialaja przeciwwymiotnie:) Ale czytalem wlasnie na hyperku ze w dawkach poza medycznych dziala odwrotnie:) Dlatego sie pytam:)
Wróć do „Antyhistaminy”
Na czacie siedzi 807 uczestników Wejdź na czata