Hydromorfon

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

• 291 / 1 / 0

Czyli lepiej nie mixować 300mg kodeiny i 5mg hydromorfonu donosowo z 40mg hydroksyzyny?Już sam nie wiem.Wy byście dodali hydro?
  • 2984 / 87 / 0

Ugh pisze:
Tak.

Podbija działanie opioidów na UON, co nie znaczy, że faza będzie "lepsiejsza".
Najlepiej sprawdzić to samemu. Na każdego działa inaczej.

Szczególnie, że H zbije swędzenie - jedni to lubią, inni nie.

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Irakijczyk sprzedawał narkotyki za siedem różnych kryptowalut. Surowa kara

Trzydziestoletni Irakijczyk Alaa Mohammed Allawi został skazany na 30 lat więzienia za sprzedaż 245 kg narkotyków w zamian za kryptowalutę.
  • 7366 / 870 / 0

Dilaudid jest jednym z najbardziej cenionych i poszukiwanym (przez miłośników opio) lekiem w USA. Nasłuchałem się, jaki to jest mega fajny itp itd. Oxycodon, hydrocodon jest zdobyć bardzo łatwo - żeby dostać hydromorfon, trzeba chyba zrobić nocny "wjazd" do apteki w stylu drugstore cowboys.
  • 5087 / 197 / 8

W temacie cala-apteka-tym-wszystkie-leki-rozowa-r ... 33894.html natknąłem się na takową informację, jakoby hydromorfon był w Polsce dostępny na niższym /poziomie/ zabezpieczeń w receptach, niż pozostałe opioidy (czyli na tym samym poziomie co tramadol i DHC). To oczywiście nieprawda?

A jeśli to prawda, to jakie preparaty go zawierają?
  • 1454 / 97 / 0

Z tego co wiem, hydromorfon był kiedyś u nas dostępny pod nazwą Palladon, tabletki typu "retard" w dawkach 8, 16 i 32mg. Wydawany był tylko na recepty Rpw, co nie jest dziwne, bo lek jest kilka razy mocniejszy od morfiny.
Jak jest obecnie - nie wiem, musiałbym sprawdzić w "Urzędowym spisie leków".
Ten spis, który przytoczyłeś, zawiera ewidentny błąd, wszystkie leki z grupy I-N, w postaci czystej, są wydawane na Rpw, hydromorfon zawsze był na Rpw.
Tak na przykład difenoksylat, który należy do grupy I-N, dopiero po zmieszaniu z atropiną - jak w leku Reasec, jest sprzedawany na Rp.
  • 1294 / 15 / 0

bede w posiadaniu tabletek hydromorfonu 8mg, mam tolerke na majke 200mg iv na strzał, strzał z 8mg bd git? Dużo to warte? Lepiej sprzedać, bo luksusowy lek ? Ile rządać za tabse ?
  • 1454 / 97 / 0

Z tego co pamiętam, 1,5 mg hydromorfonu i.v. = 10 mg majki i.v.
Poza tym, Tracerek, żądać, a nie rządać.
  • 1294 / 15 / 0

stary dziad pisze:
Z tego co pamiętam, 1,5 mg hydromorfonu i.v. = 10 mg majki i.v.
Poza tym, Tracerek, żądać, a nie rządać.
przepraszam za błąd , wiem że razi
czyli takie 8mg hydromorfonu to takie mst60 (ciutke mniej, bo 53,(3) ) , prawdę mówię ?
  • 1454 / 97 / 0

Zgadza się, a 16mg Palladonu to 100mg MST, natomiast 32mg to 200 mg MST.
  • 173 / 9 / 0

Skąd w ogóle się bierze hydromorfon w Polsce? Jakie trzeba mieć dolegliwości? Uczulenie na wszystkie pozostałe opioidy?
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata