Lamotrygina (Lamitrin, Lamotrix, Symla) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Posty: 262 Strona 4 z 27
Rejestracja: 2011
  • 36 / 1 / 0

wielkie dzięki za rady. (:
sama nie wiem, czasem mi się wydaje, że to może mieć podłoże stresowe, choć to brzmi dziwnie. głównie dostaję tych 'ataków', gdy sobie pomyślę przed snem 'jak to dobrze, że mnie nic nie swędzi'. albo jak się zdenerwuję (a ostatnio denerwuję się ciągle)
Rejestracja: 2012
  • 103 / / 0

Podrzucie mi pomysł co może wpływać na zmianę efektywności lamo. Otóż stosowałem w dawce 25 mg+wenlafaksyna 225 i było rewelacyjnie, po dwóch tygodniach wskokczyłem na dawkę 50 i w tym okresie (2 dni po wskoczeniu na dawkę 50) miałem zakrapianą imprezę alkoholem. Od jakiegoś tygodnia lamo przymula mnie, czuję się senny, mam brain foga i nastrój pogorszył się bez uzasadnionej przyczyny. Lamo biorę na noc. Any idea? :finger:

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Przymusowe leczenie osoby uzależnionej od alkoholu

Jak wygląda w Polsce procedura postępowania wobec osoby uzależnionej od alkoholu, która nie chce dobrowolnie poddać się terapii? W jakich sytuacjach możliwy jest przymusowy odwyk i co dzieje się w przypadku, gdy alkoholik ignoruje sądowe wezwanie do leczenia odwykowego?
Rejestracja: 2011
  • 36 / 1 / 0

lamotrygina w ogóle działa w tak niskich dawkach? mój lekarz mówił, że prawdziwe działanie dopiero zaczyna się od 100mg. może to dlatego (albo to wcale nie powiązane z lamo) (:
Rejestracja: 2012
  • 103 / / 0

Trudno ocenić;/;/ U mnie 50 mg działa sedetatywnie i zamulająco:)
Rejestracja: 2007
  • 414 / 7 / 0

pytanie do ganjajaraczy
Czy zauważyliście, by konopia działała mocniej w połączeniu z lamitrinem? Biorąc 100mg dziennie jestem ubity już po buchu, dwóch (staż duży).
Jest to oczywiście miłe/ekonomiczne :-D
Rejestracja: 2011
  • 36 / 1 / 0

mam takie pytanie - po jakim czasie od kompletnego odstawienia będę 'czysta' ? po odstawieniu chciałabym w końcu pójść na imprezę, nie wykluczam różnych używek :diabolic: kiedy będę mogła bawić się spokojnie? planuję poczekać co najmniej dwa tygodnie, robię dobrze?
Rejestracja: 2010
  • 2689 / 173 / 0

Całkiem fajny ten lek. Od paru dni biorę 100mg (dawka startowa - psychu zalecił, więc się nie kłóciłem) i jest spokój - brak tego rozchwiania emocjonalnego zmieniającego się 10 razy dziennie, jakoś tak spokojnie i stabilnie się zrobiło :) Do tego chyba jestem trochę bardziej pewny siebie i asertywny, wyczuwam lekkie działanie przeciwlękowe - ale benzo to nie zastąpi, nie łudźcie się ;) Mam bardzo wyraźne sny, większość z nich pamiętam. Motywacja do działania też jakby ciutkę podwyższona.
Najfajniejsze zostawiłem na koniec - nie chce mi się ćpać :cheesy: Powaga, jak myślę że miałbym wydać 3 dychy na kodę/kota/spida to się zastanawiam - po chuj ? Widocznie moje ćpuństwo było ściśle powiązane ze skrajnymi emocjami, które zostały wyeliminowane.. jest si, oby tak dalej.

Mam jedno pytanie: czy ten lek wpływa w jakiś sposób na działanie psychodelików ? Nie żarłem kolorów gdzieś z pół roku, a pogoda taka że grzech nie oczyścić sobie umysłu ;] I nie, pomiędzy tym akapitem a poprzednim nie ma żadnej sprzeczności :D
Rejestracja: 2013
  • 37 / 2 / 0

Z własnego doświadczenia wnioskuje, że raczej nie wpływa jakos szczególnie. Coś tam pod czaszka na pewno sie dzieje, ale ryzyka nie ma, ewentualnie lekkie splycenie fazy, ale tez ze wzgledu na dzialanie uspokajajace lamotryginy na pewno trudniej o bad tripa.
Dziwne, że po lamotryginie nie chce Ci sie spac.
Rejestracja: 2010
  • 2689 / 173 / 0

Lamotrygina w dawce 100mg powoduje cholernie realistyczne sny i to już po jednej dawce (sprawdzone po tygodniowej przerwie). Te sny, a właściwie perspektywa ich odbioru jest całkiem inna niż normalnie ma to miejsce, aż nie potrafię tego ubrać w słowa ;) Niemniej są one bardzo przyjemne, zero koszmarów.
Rejestracja: 2011
  • 20 / 2 / 0

Biorę 300mg lamo dziennie od ponad roku (też przez jakieś 4 m-ce w tym czasie 400) i wszystko, co brałem działało raczej normalnie - alkohol, psychodeliki, zioło, 3mmc, kodeina, Butyrfentanyl, 3-MeO-PCP, morfina, GBL, klony, zolpi i jakieś ketony. Wydaje mi się, że raczej wszystko przy tym jest bezpieczne i uważałbym chyba głównie na DXM i tramadol.
BTW. zdaję sobie sprawę, że głupia z mojej strony jest taka intoksykacja podczas leczenia i na dłuższą metę rzeczywiście nie wychodzi mi to na dobre, so watch out.
EDIT: ach, zauważyłem, że w porównaniu do znajomych naprawdę rzadko miewam zejścia, po 3mmc właściwie w ogóle.
Posty: 262 Strona 4 z 27
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 1481 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości