Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
  • 229 / / 0
Mam dosyć nietypowe pytanie.
Czy ostre nadużywanie przez krótki okres czasu (2 miesiące) THC mogło wywołać takie szkody, że nie działają na mnie żadne leki przeciwdepresyjne(ssri) ? (Powodują tylko, że mam wyjebane na wszystko dookoła). Gdy zażywałem te same leki na początku "kuracji" (około 5 lat temu) przed tym epizodem z THC działały nieco normalniej, a teraz bryndza.
Poproszę o jakieś porady (np. jakiś zestaw leków)
Odstawiłem sertraline, bo ssri wszystkie robią ze mnie zombie.
Nerwica wróciła, ale chociaż myślę o czymś konkretnym.
Zażywam tylko 60 mg mianseryny, jakiegoś specjalnego działania też nie widzę po tym
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2014 przez koljaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniono nazwę wątku na bardziej zrozumiałą /Kolja
  • 4810 / 258 / 0
Mnie bardziej ciekawi jak można leczyć 5 lat depresję i nie wyleczyć.

Wg. mnie THC nie ma znaczenia, już za dużo tych leków zjadłeś imo. Dlatego jest bryndza.
Ja otchłań tęcz, a płakałbym nad sobą
jak zimny wiatr na zwiędłych stawu trzcinach
jam błysk wulkanów, a w błotnych nizinach
idę jak pogrzeb z nudą i żałobą.
Na harfach morze gra, kłębi się rajów pożoga
i słońce, mój wróg słońce! wschodzi wielbiąc Boga.
  • 229 / / 0
Nawet nie znam jednej osoby, która by odstawiła leki i objawy by nie powróciły.
Podobną rzecz mi powiedziała jakiś czas temu Pani Doktor:
"Bo Pan leczy się już kilka lat i co ?"
Kiedyś zapytała jakie leki Panu wypisać, ale jak skapowałem się o co kaman to następnym razem Pani Doktor odpowiedziała: "Niech Pan już odpuści sobie szukanie"(leku-leków).
  • 4810 / 258 / 0
Bo leki antydepresyjne nie leczą depresji. To się robi przez dobrze dobraną psychoterapię ze wspomaganiem w początkowej fazie ehhh. Co gorsza pewnie im dłużej się stosuje leki tym mniejsze szanse na powodzenie w terapii bo do depresji czy innych schorzeń dochodzi uzależnienie. Trzymam kciuki że jednak Ci się uda.

Może należałoby założyć że postawa depresyjna nie jest chorobą a typem osobowości i należy nauczyć się z tym żyć. Temu służy psychoterapia. Podobno ludzie inteligentni są podskórnie nieszczęśliwi przez większość życia mając świadomość swego losu, ale radzą sobie, bo każdy człowiek sobie radzi w życiu, nie chodzi w poczuciu wiecznego szczęścia, euforii i wyjebki na wszystko.
Ja otchłań tęcz, a płakałbym nad sobą
jak zimny wiatr na zwiędłych stawu trzcinach
jam błysk wulkanów, a w błotnych nizinach
idę jak pogrzeb z nudą i żałobą.
Na harfach morze gra, kłębi się rajów pożoga
i słońce, mój wróg słońce! wschodzi wielbiąc Boga.
  • 1831 / 488 / 0
czeczenia89 pisze:
Mam dosyć nietypowe pytanie.
Czy ostre nadużywanie przez krótki okres czasu (2 miesiące) thc mogło wywołać takie szkody, że nie działają na mnie żadne leki przeciwdepresyjne(ssri) ? (Powodują tylko, że mam wyjebane na wszystko dookoła). Gdy zażywałem te same leki na początku "kuracji" (około 5 lat temu) przed tym epizodem z thc działały nieco normalniej, a teraz bryndza.
Poproszę o jakieś porady (np. jakiś zestaw leków)
Odstawiłem sertraline, bo ssri wszystkie robią ze mnie zombie.
Nerwica wróciła, ale chociaż myślę o czymś konkretnym.
Zażywam tylko 60 mg mianseryny, jakiegoś specjalnego działania też nie widzę po tym
Takie zobojętnienie i kokon emocjonalny to normalka po SSRI, wynika to zapewne z desentyzacji/downregulacji receptorów, na które działają SSxx. Maryhułanowe wypranie mózgu mogło zdecydowanie pomóc osiągnąć ten chujowy stan, ale chyba większym problemem jest sama natura działania SSxx. Często działają zajebiście przez jakiś czas, a później bach, paliwo się kończy i pozytywne efekty nie wracają. Ciągłe, nienaturalne podwyższenie poziomu serotoniny jeszcze bardziej rozpierdala homeostazę w mózgu, do tego nie jestem pewien, ale przecież serotonina jest strażnikiem dopaminy w mózgu- jej nadmiar tłumi dopaminę.

Ogólnie cały ten bajzel lubi powodować przewlekłą anhedonię, zaburzenia seksualnie (czasem bardzo przewlekłe, patrz ->PSSD), poczucie "spłaszczenia" świata, i plastikowych ludzików, których mijamy na ulicy. ;-) Dlatego też długie zażywanie SSxx to pomysł zdecydowanie chujowy. Od ludzi "leczonych" latami tymi lekami wielokrotnie słyszałem, że ich zaburzenia depresyjne (brak motywacji/anhedonia/bezsens życia) znacznie pogłębiły się przez ciągłe zażywanie tego. Dragi różne też później lubią chujowo działać, właśnie przez neurochemiczny burdel opisany wcześniej. No ale jeśli myślisz poważnie o wydostanie się z tego gówna, to olej skuna, a juz lepiej przeżuć się na te nootropy. :-p

Mianseryna (NaSSa) to dobry lek, ale jak z każdym- nie zatrybi właściwe u każdego. Lepsza do monoterapii jest mirtazapina, a oba fajnie komponują się z SSxx (ich mechanizmy działania wzajemnie się wzmacniają), to mocna kosa na deprechę, ale po paru miechach i tak trzeba odstawiać. Spróbuj więc może MAO- moklobemid, i żadnego kurwa ćpania, nawet THC (które w stanach okołodepresyjnych jest strasznie chujowe). Ten lek ma inny mechanizm działania, spowalnia rozkład dopaminy, noradrenaliny, serotoniny, w ten sposób podnosząc ich stężenie w mózgu. Cheers. :cool:
życie jest zbyt krótkie, by dwa razy oglądać to samo porno.

Powiadacie, że dobra sprawa uświęca nawet hejting?? A ja Wam mówię: dobry hejting uświęca każdą sprawę.
  • 7 / 1 / 0
Hmm... nie znam Twojej historii choroby i leczenia, ale jeżeli na prawdę potrzebujesz SSRI do prawidłowego funkcjonowania... escitalopram będzie chyba najlepszym rozwiązaniem (o ile nie masz ChAD), działa wręcz pobudzająco. Jednak fakt jest faktem - weed w stanach okołodepresyjnych na prawdę może pogłębić depresję szczególnie u kogoś, kto go dużo pali. Sam miewam problemy z depresją i sam dużo palę, więc wiem, jak czasami się można "zawiesić"...

A tak poza tym... znajdź sobie kogoś, z kim dobrze będziesz się czuł w towarzystwie, najlepiej osobę energiczną, która będzie Ciebie wręcz zmuszała do robienia rzeczy ciekawych - ja wiem, ciężko się zmotywować, kiedy męczy depresja... ale pamiętaj, że jak się zmusisz i zmienisz nastawienie, to będziesz czerpać z tego przyjemność, a wtedy mózg sam wytworzy serotoninę ;) do tego trzeba go przyzwyczajać, inaczej nigdy się nie wyleczysz.

Poza tym może zmień trochę dietę - białe mięso, banany - to przykład posiłków, które wspomogą w jej produkcji, więc jedząc ich dużo na pewno poczujesz się lepiej ;)
  • 182 / 2 / 0
snri czy ssri to kawal dziadostwa. najlepiej tego wgl nie brac. potem jeszcze gorzej jest niz bylo, w wiekszosci wypadkow. a i odstawienie tez do najprzyjemniejszych nie nalezy.
  • 229 / / 0
Zażyłem przypadkiem zamiast sertraline 50mg zamiast mianseryny 30mg i mam wszystkie efekty uboczne psychiczne i fizyczne
  • 583 / 4 / 0
oszolom pisze:
snri czy ssri to kawal dziadostwa. najlepiej tego wgl nie brac. potem jeszcze gorzej jest niz bylo, w wiekszosci wypadkow. a i odstawienie tez do najprzyjemniejszych nie nalezy.
wcale nie, ja po odstawieniu czuje sie napewno lepiej niz przed braniem ssri/snri
sertralina i paroksetyna jest spoko ale paro mocno zamula a sertra bardziej aktywizuje.
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.