Klemastyna

Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Użytkownik nieaktywny
  • 284 / / 0

Na mnie działała dość silnie sedacyjnie i to w dawce 1mg. Nie widzę powodu żeby nie można było jej używać do zbijania fazy itp.
  • 793 / 5 / 1

Stosowałem jak miałem problemy ze skórą. Potwierdzam może się przydać do czegoś w wyższych dawkach. W skutkach niepożądanych można zobaczyć min: upośledzenie sprawności psychofizycznej, senność, otępienie. ;-)

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

To jeden z największych kryzysów zdrowotnych na świecie. Google chce pomóc

Kryzys opioidowy w Stanach Zjednoczonych dobitnie pokazał, że każdy może wpaść w sidła uzależnienia - również "na życzenie" koncernów farmaceutycznych. Blisko związane z Google (i Alphabet Inc.) Verily zdaje się mieć na to sposób.
  • 2642 / 125 / 0

W dawce 2mg lekko podbija działanie kodeiny, może nie tak mocno jak prometazyna, ale efekt jest widoczny. Działanie antyhistaminowe oceniłbym jako 8/10 (mam alergię na pyłki i inne cuda natury, znalazłem kiedyś w apteczce bo nie miałem nic innego i wyszło że działa całkiem nieźle na tym polu).
  • 767 / 118 / 6

Nazwę córkę... Klemastyna :D Pasuje jak ulał.

Średnio mocno blokuje receptor H1, do tego ma właściwości antycholinergiczne (a więc pośrednio dopaminergiczne), stąd nadaje się na boostera opioidów.

Dawka: 1-2 mg. Dość słabo się wchłania (40%), ale half-life ma rzędu 19 godzin, więc brana chronicznie będzie się kumulować i uprzykrzać życie ciągłym blokowaniem receptorów muskarynowych. Jest inhibitorem CYP2D6, dlatego nie każdy opioid się z nią dobrze komponuje. Testowałem z morfiną i oksykodonem - od razu cieplej %-D
  • 260 / 2 / 0

Przeterminowana o 3 lata zadziała ? nie zaszkodzi ? %-D
  • 1466 / 233 / 154

O 3 lata? Ja bym nie ryzykowała, rok rozumiem, ale nie 3 :-D
  • 13 / / 0

Jak bio dostępność p.o 40% to ile np. pod językowe , donosowe ?
  • 172 / 11 / 0

łe akurat to dostałem. Co z ty można ćpać, a co nie? No i jak z alko na tym?
  • 294 / 33 / 0

W zasadzie wszystko. Z uwagą, że u niektórych zwiększa sedację. Ja nie zauważyłem odczuwalnej zmiany działania alko, może lekką synergię.
Wróć do „Antyhistaminy”
Na czacie siedzi 50 uczestników Wejdź na czata