Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 61 • Strona 3 z 7
  • 1189 / 4 / 0
A tak w ciągu dnia dla relaksu. Dzisiaj mam podobny miks, a na wieczór dorzucam większe dawki zolpidemu żeby zasnąć. Wczoraj po kodeinie też mi się nieźle spało. Ja już chyba na trzeźwo spać nie umiem. %-D
Uwaga! Użytkownik Krolik1993 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 30 / 1 / 0
Krolik1993 pisze:
A tak w ciągu dnia dla relaksu. Dzisiaj mam podobny miks, a na wieczór dorzucam większe dawki zolpidemu żeby zasnąć. Wczoraj po kodeinie też mi się nieźle spało. Ja już chyba na trzeźwo spać nie umiem. %-D
Ja po hydroksyzynie w zeszłą niedzielę spałam bardzo długo, a potem zarwałam jedną noc i od tego czasu jakbym znowu mogła spać normalnie i nie biorę żadnych leków, oprócz loratadyny ale to przeciwalergicznie tym razem, bo jak widać, mamy spóżnioną, zimną wiosnę.

A co jeśli przez jeden dzień nie weźmiesz tego wszystkiego?
  • 1189 / 4 / 0
Niektóre leki muszę brać regularnie, często mi je teraz zmieniają, ale mam podejrzenie schizofrenii i wcisnęli mi teraz neuroleptyk, nic innego na razie nie będę brała. No chyba, że będzie się ładnie komponowało z kodeiną, a to muszę się dowiedzieć. :)
Uwaga! Użytkownik Krolik1993 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 13 / 1 / 0
Mam nerwice depresyjną, żadne ziołowe leki mało co mi pomagały. Moja mama znalazła w domu hydroksyzynę w syropie. Po podaniu około pół kieliszka przez pierwszy moment poczułem mocne zawroty głowy, stałem otępiały i nie wiedziałem co się dzieje. Gdy lek zaczął w pełni działać poczułem przypływ euforii ;) . Myślę że Ci co nie mają żadnych problemów ze swoją psychiką nie uświadczą żadnego działania. etizolam działał na mnie podobnie, lecz czułem mocniejsze otępienie, po hydro nie czuć tego otępienia, po prostu czuje się świetnie i wiem że życie ma sens ;) szkoda tylko że niestety na jakiś czas...
  • 2 / / 0
Witam, czy zażywanie leków antyhistaminowych (szczególnie Peritolu) może mieć wpływ na zwiększenie tolerancji THC?
  • 30 / 1 / 0
philps pisze:
Witam, czy zażywanie leków antyhistaminowych (szczególnie Peritolu) może mieć wpływ na zwiększenie tolerancji THC?
Leki przeciwhistaminowe włączają stany lękowe (hydroxizinum; a zwłaszcza "claritinum" (syrop), też "loratadyna"(tabletki niepowleakne) - mówię z autopsji). Mj też włącza stany lękowe, więc bardziej skłaniałabym się ku stwierdzeniu, że mogą w ograniczonym stopniu pogłębiać jej działanie.
  • 1917 / 86 / 0
nadmiar histaminy moze powodowac rozdraznienie, pogorszenie nastroju , bole glowy, problemy zoladkowe, otepienie, odrealnienie , a nawet depresje i stany agresywne, ponadto histamina blokuje dopamine oraz serotonine !!!

Histamina hamuje uwalnianie dopaminy w prążkowiu myszy za pośrednictwem receptorów H3 presynaptycznych.
http://translate.duckduckgo.pl/translate?hl ... 6bih%3D688

wiec jezeli ktos ma bardzo niski prog histaminy badz bardzo wysokie stezenie histaminy moze poczuc baaardzo znaczna poprawe samopoczucia biorac zwykle leki antyhistaminowe jak cyteryzyna, lewocetyryzyna, loratadyna itp... histamina jest toksyczna w nadmiarze, moze sie kumulowac w organizmie a jej nadmiar i dlugie dzialanie jest dosc destrukcyjne na cialo i umysl...
organizm po dosc dlugiej intoksynacji histamina moze dochodzic do siebie przez pare dni, dla tego czesto zeby poczuc w pelni dzialanie antyhistamin i poprawe nalezy lek podawac przez kilka dni..
"...Żadnego klefedronu z ogłaszamy, mordo więcej snu i witamin..."

angrybrads1 - pierwszy ambasador GHB w polsce !!!
  • 2713 / 190 / 0
To ciekawe, nie myślałem o histaminie w kontekście swoich chorób. I potwierdzam, że na antyhistaminy (przynajmniej pierwszej generacji, ściślej prometazynę) rośnie tolerancja. Na początku (dawka 25mg) działa na mnie fajnie przeciwlękowo choć trochę ogłupiająco i pogarsza moje funkcje kognitywne a także zauważalnie wzmacnia działanie kody. Z czasem wszystkie w/w efekty zanikają (jedynym plusem jest zniknięcie 'zgłupienia'). Po odstawieniu na +/- tydzień czy tam więcej wszystko wraca do normy i znów podbija kodę jak trzeba (tolerancję na kodeinę pomijam z pewnych względów).
Tak czy inaczej, wieczorem zamiast wrzucić kolejną porcję benzodiazepiny wolę zjeść prometazynę, aby nie zwiększać tolerki na bdz. Czy przy dłuższych ciągach na antyhistaminach I generacji występuje coś w rodzaju efektu odbicia jak po benzo (mam na myśli wzmożoną produkcję histaminy i wszystkie rzeczy z nią związane) ?
Kontakt: PM + Privnote
  • 275 / 12 / 0
Czy zyrtec można brać gdy wystąpi reakcja alergiczna na nootropy ? czy moze polecacie jakiejś inne histamianiaki
  • 292 / 29 / 18
Meklozyna - antyhistamina I generacji o działaniu przeciwwymiotnym w dawce 25 mg.
Pierwsze silniejsze działanie pojawiło się po około 2h (125 mg) - ni to senność, ni to uspokojenie; sedacja w wersji x10. Zaburzenie widzenia (ruszające się "wzorki" na podłodze, chwilami rozmyty obraz), działanie zupełnie niepodobne do hydroksyzyny; jeżeli uznamy że hydroksyzyna działa nasennie, to meklozyna działa przeciwlękowo. Totalny brak zainteresowania światem zewnętrznym. Realne sny, w których "świadomie" mogłam podejmować decyzje; po przespaniu 10 godzin obudziłam się z dziwnym uczuciem, na tyle że nie mogłam wstać, tak więc przespałam kolejne 2 godziny. Minęło już ponad 20 godzin, działanie nadal się utrzymuje. Podsumowując - specyficzne działanie jak na antyhistaminę, nie polecam ze względu na "zamulenie" , choć chwilami czułam się bardzo "miło" (uczucie ciepła, unoszenia się).
tur3k pisze:
Czy przy dłuższych ciągach na antyhistaminach I generacji występuje coś w rodzaju efektu odbicia jak po benzo?
Po ponad rocznym stosowaniu hydroksyzyny (praktycznie codziennie 25-100 mg, z paroma przerwami) pojawia się m.in. drażliwość, niepokój, zaburzenie rytmu serca. Pomijając już sam fakt bezsenności jako kwestii psychicznej (nie zjem tabletki - nie zasnę) to uważam że występuje właśnie coś w rodzaju efektu odbicia, jednak nie tak silne jak po benzo.
"Nie wierzę w to, że miłość ma tysiące obcych imion.
I że dziś są uświęceni, którzy chcieli za nią ginąć.
Jest tak wiele powodów do życia z heroiną,
Ale żaden nie prowadzi nas do upojenia chwilą."
ODPOWIEDZ
Posty: 61 • Strona 3 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.