Lamotrygina (Lamitrin, Lamotrix, Symla) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Użytkownik nieaktywny
  • 1189 / 1 / 0

Ja zaczęłam od dzisiaj 50 mg, zobaczymy co to będzie. ;)
  • 36 / 1 / 0

ja przy 200 przestałam już być agresywna, stanów lękowych również brak. ten lek jest dość przyjemny (:

Posiadanie w czynie ciągłym

...czyli pół kilograma marihuany na raty okiem prawnika.

Pregabalina może uzależniać. Matka samobójcy ostrzega

Młody mężczyzna łamie szczękę. Po zakończeniu leczenia skarży się na przewlekły ból, więc lekarze przepisują mu pregabalinę. Pięć lat później chłopak odbiera sobie życie. Zdaniem jego matki to skutek uzależnienia od leku przepisywanego na receptę.
  • 994 / 10 / 0

Ej chwila, czy przypadkiem nie wolno startować od takich dawek? Startujesz od nie wiem, chyba 12.5mg i co 2tyg zwiększasz bo można pięknej reakcji się dorobić i stracić skóre. Ja aktualnie 100mg rano i 100mg wieczór, wcześniej 50/50 ale nie czułem działania a teraz... całkiem dobrze łączy się antydepresantami.
Użytkownik nieaktywny
  • 1189 / 1 / 0

Tak lekarz zalecił, to nie wiem. :(
  • 36 / 1 / 0

Grentoo ma rację - trzeba stopniowo zwiększać. ja zaczynałam od 25 rano, po tygodniu 25 rano i 25 wieczorem, tak stopniowo właśnie do 100mg rano i 100mg wieczorem. najprawdopodobniej już nie będę zwiększała dawki (: ważne jest stopniowe zwiększanie dawki, bo można dostać zespołu Stevensa i Johnsona.
Użytkownik nieaktywny
  • 1189 / 1 / 0

Będę uważać. ;)
  • 36 / 1 / 0

pojawia się problem. czy możliwym jest by ten zespół wystąpił po ok 2-3 miesiącach brania? jem dawkę 200mg od około miesiąca i od tygodnia mam okropne swędzenie ciała, jakieś uczulenie, potrafię się drapać do krwi. idę do lekarza 12 grudnia, czy mam się zgłosić szybciej? dzięki za odpowiedź (:
  • 103 / / 0

Jesteś alergiczką ? :) Jest możliwe, skontaktuj się telefonicznie z lekarzem. Gdzie Cię swędzi? :-D
  • 36 / 1 / 0

niby jestem, ale cos ostatnio nie mialam zadnej alergii. swedzi mnie doslownie WSZEDZIE. najbardziej lydki, mam cale podrapane do krwi :<
  • 103 / / 0

Do tego 12 grudnia - spróbuj Triderm (krem) załagodzi skutki, Rupafin na alergię na noc. W aptece masz Hydrocort (bez recepty) miejscowo. Możesz zastosować wapń i kwercetynę. ;-) Natłuszczaj skórę kremami, nie drap! Na własną odpowiedzialność możesz zmniejszczyć dawkę do 150 mg. Pomyśl jeszcze nad tym czy to lamotrygina wywołuje u Ciebie wysypkę. :old:
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 76 uczestników Wejdź na czata