GBL - małe dawki a sen

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 6 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 1259 / 2 / 0

"GHB zwiększna ilość dopaminy w mózgu, wywołując sen w małych dawkach, relaks bądź euforię w większych." (z hyperreal.info)
w orginale;
"GHB affects the release of dopamine in the brain, usually causing effects ranging from relaxation to sleep at low doses." z (erowid.org)
Dawki uznawane jako małe nie wywołują snu. (?) Właśnie niekontrolowana senność jest wskazaniem, że przyjęto dawkę wysoką.
Jak to jest?http://www.erowid.org/chemicals/ghb/ghb_effects.shtml
Rejestracja: 2012
  • 334 / 1 / 0

Małe dawki nie usypiają, natomiast większe a raczej zbyt wysokie owszem. Choć jeśli chodzi o GBL to bywa różnie, niekiedy dawka, która wydaje się całkiem bezpieczna w pewnych okolicznościach sprawia dość -w moim odczuciu- nieprzyjemnego nodda.

Ayahuaska w leczeniu uzależnień

Dr Jacques Mabit jest założycielem i kierownikiem Takiwasi, centrum rehabilitacji uzależnionych od narkotyków i badań nad tradycyjną medycyną, znajdującego się w Tarapoto w prowincji San Martin w Peru. Jest także profesorem nadzwyczajnym, odpowiedzialnym za studia nad medycyną tradycyjną na Universidad Cientifica del Sur w Limie, Peru oraz został wyróżniony tytułem honorowego członka Peruwiańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego. W 1996 roku wybrano go członkiem Ashoka Foundation. W niniejszym artykule opisuje terapeutyczny potencjał ayahuaski w zwalczaniu uzależnień.

Koniec z obsługą turystów w coffee shopach? Władze Amsterdamu podejmują kroki

Władze stolicy kraju tulipanów planują przedyskutować temat obsługi turystów w coffee shopach. Choć prawo krajowe posiada zapis o zakazie sprzedaży miękkich narkotyków osobom spoza granicy, to miasta tego nie egzekwują. Teraz rada miejska Amsterdamu zapowiada, że planowane dyskusje mogą poskutkować dużymi zmianami.
Rejestracja: 2010
  • 237 / 7 / 0

gówno - nie nadaje się. zrywa film na 3/4 h i potem natychmiastowe wybudzenie. Chyba że operację powtórzymy z 2/3 razy w ciągu nocy ale to i tak się człowiek zniszczony budzi rano
Rejestracja: 2009
  • 545 / 5 / 0

Błąd w oryginalnym tekście powielony w tłumaczeniu. Z dalszego opisu dawkowania wynika jasno, że GHB wywołuje relaks i euforię w normalnych dawkach, a w większych sen. Tak właśnie jest. Ktoś napisał raz tak, raz inaczej. Bardzo małe dawki nie usypiają, mogą nawet działać pobudzająco.

Poza tym relaksujące i usypiające efekty GHB nie mają związku ze zwiększonym uwalnianiem dopaminy tylko oddziaływaniem na receptory GABA-B i uwalnianiem GABA, co z kolei powoduje zahamowanie pobudzenia neuronów. O ile GHB faktycznie wpływa na uwalnianie dopaminy, to jest tylko jeden z wielu skutków oddziaływania na receptor GHB, w dodatku większość efektów wynika raczej z oddziaływania na receptor GABA-B. Nie można sprowadzać działania GHB do dopaminy, która jest tutaj raczej "dodatkiem".

Polecam dużo lepsze GBL FAQ.
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 1785 / 28 / 0

Małe dawki mnie usypiają, ale tylko przy schodzeniu w dół 1.5 -> 1.2 -> 0.7 i sen.
Rejestracja: 2006
  • 499 / 9 / 0

Myślę, że temat został wyczerpany, błędne źródło skorygowane i wyjaśnione przez euzebiusza.
Temat zamykam, jeśli jednak pojawi się jakaś wieść, temat można odwiesić.
Posty: 6 Strona 1 z 1
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 1512 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości