Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 10 / / 0
nasionka
Nieprzeczytany post autor: kaszana »
Dostałam jakiś czas temu nasionka: bielunia, marihuanilli, kocimiętki, sałaty jadowitej i tytoniu indiańskiego. Niestety nasionka są wymieszane w jednym opakowaniu. Udało mi się zidentyfikować jedynie sałatę i tytoń. Jeżeli ktoś wie jak odróżnić resztę od siebie…
Jedne są w jajowate długości 1,5 mm z białą plamką na czubku. Drugie nieco bardziej wydłużone kanciaste długości ok. 3 mm, w przekroju poprzeznym w kształcie ćwiartki okręgu. Ostatnie przypominają spłaszczoną kulę o średnicy ok. 4 mm.
  • 472 / 9 / 0
Nieprzeczytany post autor: P-paranoi »
Co do bielunia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Koeh-051.jpg (to na dole to chyba nasionka? :))
Uwaga! Użytkownik P-paranoi nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 113 / 3 / 0
Nieprzeczytany post autor: wolf74 »
Jedne są w jajowate długości 1,5 mm z białą plamką na czubku- kocimiętka
Drugie nieco bardziej wydłużone kanciaste długości ok. 3 mm, w przekroju poprzeznym w kształcie ćwiartki okręgu. - sybiricus lub wild dagga - oba gatunki mają podobne nasiona i zwą sie marihuanilla
Ostatnie przypominają spłaszczoną kulę o średnicy ok. 4 mm. - pewnie bieluń , ale nie wiem bo nigdy nie zbliżyłem się do tego kurestwa
Uwaga! Użytkownik wolf74 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.