Antyhistaminy - użycie rekreacyjne i uzależnienie

Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 59 Strona 3 z 6
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 1189 / 2 / 0

A tak w ciągu dnia dla relaksu. Dzisiaj mam podobny miks, a na wieczór dorzucam większe dawki zolpidemu żeby zasnąć. Wczoraj po kodeinie też mi się nieźle spało. Ja już chyba na trzeźwo spać nie umiem. %-D
Rejestracja: 2013
  • 30 / / 0

Krolik1993 pisze:
A tak w ciągu dnia dla relaksu. Dzisiaj mam podobny miks, a na wieczór dorzucam większe dawki zolpidemu żeby zasnąć. Wczoraj po kodeinie też mi się nieźle spało. Ja już chyba na trzeźwo spać nie umiem. %-D
Ja po hydroksyzynie w zeszłą niedzielę spałam bardzo długo, a potem zarwałam jedną noc i od tego czasu jakbym znowu mogła spać normalnie i nie biorę żadnych leków, oprócz loratadyny ale to przeciwalergicznie tym razem, bo jak widać, mamy spóżnioną, zimną wiosnę.

A co jeśli przez jeden dzień nie weźmiesz tego wszystkiego?

Więźniowie próbują, strażnicy znajdują

Pomysłowość więźniów nie zna granic. Paczki higieniczne, tzw. wrzutki, preparowana korespondencja, przystosowanie przedmiotów codziennego użytku w celu przemycenia narkotyków na teren zakładu karnego – to dziś najczęstsze formy próby przechytrzenia strażników więziennych.
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 1189 / 2 / 0

Niektóre leki muszę brać regularnie, często mi je teraz zmieniają, ale mam podejrzenie schizofrenii i wcisnęli mi teraz neuroleptyk, nic innego na razie nie będę brała. No chyba, że będzie się ładnie komponowało z kodeiną, a to muszę się dowiedzieć. :)
Rejestracja: 2012
  • 13 / 1 / 0

Mam nerwice depresyjną, żadne ziołowe leki mało co mi pomagały. Moja mama znalazła w domu hydroksyzynę w syropie. Po podaniu około pół kieliszka przez pierwszy moment poczułem mocne zawroty głowy, stałem otępiały i nie wiedziałem co się dzieje. Gdy lek zaczął w pełni działać poczułem przypływ euforii ;) . Myślę że Ci co nie mają żadnych problemów ze swoją psychiką nie uświadczą żadnego działania. etizolam działał na mnie podobnie, lecz czułem mocniejsze otępienie, po hydro nie czuć tego otępienia, po prostu czuje się świetnie i wiem że życie ma sens ;) szkoda tylko że niestety na jakiś czas...
Rejestracja: 2013
  • 2 / / 0

Witam, czy zażywanie leków antyhistaminowych (szczególnie Peritolu) może mieć wpływ na zwiększenie tolerancji THC?
Rejestracja: 2013
  • 30 / / 0

philps pisze:
Witam, czy zażywanie leków antyhistaminowych (szczególnie Peritolu) może mieć wpływ na zwiększenie tolerancji THC?
Leki przeciwhistaminowe włączają stany lękowe (hydroxizinum; a zwłaszcza "claritinum" (syrop), też "loratadyna"(tabletki niepowleakne) - mówię z autopsji). Mj też włącza stany lękowe, więc bardziej skłaniałabym się ku stwierdzeniu, że mogą w ograniczonym stopniu pogłębiać jej działanie.
Rejestracja: 2012
  • 1876 / 58 / 0

nadmiar histaminy moze powodowac rozdraznienie, pogorszenie nastroju , bole glowy, problemy zoladkowe, otepienie, odrealnienie , a nawet depresje i stany agresywne, ponadto histamina blokuje dopamine oraz serotonine !!!

Histamina hamuje uwalnianie dopaminy w prążkowiu myszy za pośrednictwem receptorów H3 presynaptycznych.
http://translate.duckduckgo.pl/translate?hl ... 6bih%3D688

wiec jezeli ktos ma bardzo niski prog histaminy badz bardzo wysokie stezenie histaminy moze poczuc baaardzo znaczna poprawe samopoczucia biorac zwykle leki antyhistaminowe jak cyteryzyna, lewocetyryzyna, loratadyna itp... histamina jest toksyczna w nadmiarze, moze sie kumulowac w organizmie a jej nadmiar i dlugie dzialanie jest dosc destrukcyjne na cialo i umysl...
organizm po dosc dlugiej intoksynacji histamina moze dochodzic do siebie przez pare dni, dla tego czesto zeby poczuc w pelni dzialanie antyhistamin i poprawe nalezy lek podawac przez kilka dni..
Rejestracja: 2010
  • 2689 / 174 / 0

To ciekawe, nie myślałem o histaminie w kontekście swoich chorób. I potwierdzam, że na antyhistaminy (przynajmniej pierwszej generacji, ściślej prometazynę) rośnie tolerancja. Na początku (dawka 25mg) działa na mnie fajnie przeciwlękowo choć trochę ogłupiająco i pogarsza moje funkcje kognitywne a także zauważalnie wzmacnia działanie kody. Z czasem wszystkie w/w efekty zanikają (jedynym plusem jest zniknięcie 'zgłupienia'). Po odstawieniu na +/- tydzień czy tam więcej wszystko wraca do normy i znów podbija kodę jak trzeba (tolerancję na kodeinę pomijam z pewnych względów).
Tak czy inaczej, wieczorem zamiast wrzucić kolejną porcję benzodiazepiny wolę zjeść prometazynę, aby nie zwiększać tolerki na bdz. Czy przy dłuższych ciągach na antyhistaminach I generacji występuje coś w rodzaju efektu odbicia jak po benzo (mam na myśli wzmożoną produkcję histaminy i wszystkie rzeczy z nią związane) ?
Rejestracja: 2015
  • 271 / 12 / 0

Czy zyrtec można brać gdy wystąpi reakcja alergiczna na nootropy ? czy moze polecacie jakiejś inne histamianiaki
Rejestracja: 2014
  • 292 / 28 / 18

Meklozyna - antyhistamina I generacji o działaniu przeciwwymiotnym w dawce 25 mg.
Pierwsze silniejsze działanie pojawiło się po około 2h (125 mg) - ni to senność, ni to uspokojenie; sedacja w wersji x10. Zaburzenie widzenia (ruszające się "wzorki" na podłodze, chwilami rozmyty obraz), działanie zupełnie niepodobne do hydroksyzyny; jeżeli uznamy że hydroksyzyna działa nasennie, to meklozyna działa przeciwlękowo. Totalny brak zainteresowania światem zewnętrznym. Realne sny, w których "świadomie" mogłam podejmować decyzje; po przespaniu 10 godzin obudziłam się z dziwnym uczuciem, na tyle że nie mogłam wstać, tak więc przespałam kolejne 2 godziny. Minęło już ponad 20 godzin, działanie nadal się utrzymuje. Podsumowując - specyficzne działanie jak na antyhistaminę, nie polecam ze względu na "zamulenie" , choć chwilami czułam się bardzo "miło" (uczucie ciepła, unoszenia się).
tur3k pisze:
Czy przy dłuższych ciągach na antyhistaminach I generacji występuje coś w rodzaju efektu odbicia jak po benzo?
Po ponad rocznym stosowaniu hydroksyzyny (praktycznie codziennie 25-100 mg, z paroma przerwami) pojawia się m.in. drażliwość, niepokój, zaburzenie rytmu serca. Pomijając już sam fakt bezsenności jako kwestii psychicznej (nie zjem tabletki - nie zasnę) to uważam że występuje właśnie coś w rodzaju efektu odbicia, jednak nie tak silne jak po benzo.
Posty: 59 Strona 3 z 6
Wróć do „Antyhistaminy”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość