Ekstrakcja fentanylu z różnego rodzaju systemów transderm.

Należące do grupy anilidopiperydyn substancje opioidowe, o krótszym i silniejszym efekcie.
Więcej informacji: Fentanyl w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 107 Strona 1 z 11
Rejestracja: 2008
  • 1424 / 108 / 0

Metody ekstrakcji fentanylu z plastrów -wszystkie rodzaje z Matrifenem włacznie.

Potrzebny sprzet:
1.mały rozdzielacz szklany do nabycia w każdym sklepie ze szkłem laboratoryjnym, ew. moze być strzykawka tzw.żaneta do karmienia poj. 50 lub 100 ml.koniecznie z polipropylenu i z plastikowym tłokiem
2.zwykły słoik szklany, z zakretka- 2 sztuki
3.zatyczki do strzykawki, mozna je bardzo łatwo zrobic z osłonek na igły, po prostu ucinajac koniec
4.zlewka szklana do nabycia w każdym sklepie ze szkłem laboratoryjnym, ew. maly garnuszek, koniecznie emaliowany od wewnatrz
Odczynniki:
1.dichlorometan mozna nabyc w każdym sklepie z odczynnikami chemicznymi, nie jest drogi, nie jest na zadnej liście
2.kwas cytrynowy
3.soda spozywcza
4.papierki uniwersalne do oznaczeń ph
Do metody drugiej :
1. metanol trzeba powiedziec do czego potrzebujecie, boja sie że do picia. mozna zastapić etanolem w ostatecznosci
pozostałe odczynniki jak w ptk 1, bez dcm(dichlorometan)
Do metody trzeciej:
1.potrzebny jest aceton, ale nie techniczny, on zawiera dodatek zw. siarki co moze przeszkadzać w reakcji.
Metoda 1.
Plastry pociać na drobne kawałki i umieścić w słoiku z dcm. na 1 plaster 100 mcg/ godzine uzyć 10-20 ml dcm( zobaczycie jak się zachowuje plaster, jak sie bedzie robiło za geste dolejcie rozpuszczalnika) słoik szczelnie zakrecic i ostawić na 2-3 godziny. od czasu do czasu energicznie mieszać. mozna tez skrócic czas i meszać cały czas. koniec reakcji to wtedy jak na folii nic nie ma, wszystko przechodzi o r-ru. czasami w roztworze pływaja fragmenty kleju, i robi sie metny. należy go przefiltrować. teraz nalezy przygotowac sobie roztwór kwasu cytrynowego. tak około 50%min. nim bedziemy zakwaszać. roztwór w dcm przenosimy ze słoika do rozdzielacza lub strzykawki z zatkanym końcem i wyciagnietym tłokiem. dolewamy tak z 10 ml wody i dodajemy nasz r-r kwasu cytrynowego do ph około 1,5-2 wg papierka uniwersalnego. potem zamykamy strzykawkę tłokiem i wytrzasamy bardzo energicznietak by warstwa wodna mieszała sie z organiczna. mamy tu kwas cytrynowy, wię musimy to robić długo, co najmniej godzine. dobrze by warstwa wodna była ciepła. mozna to robic zanurzajac nasz ekstraktor w goracej wodzie. obie warstwy moa byc ciepłe. nalezy uważac gdyz dcm wrze w ok 40 stopni i moze zawrzec, a para spowoduje wzrost ciśnienia. trzeba wiec to odpowietrzac zejmujac co chwila zatyczkę z konca strzykawki. po ekstrakcji nalezy rozdzielić obie warstwy. jesli wszystko zrobliśmy dobrze mamy w warstwie wodnej cytrynian fnt. warstwy trzeba szybko rozdzielac gdyz jest on lipofilny i moze uciekac z powrotem do dcm. robi sie to bardzo łatwo. warstwa z dcm jest na dole przy wylocie strzykawki, warstwa wodna od strony tłoka. mozna to bardzo łatwo sprawdzic gdyż nie jesteśmy pewni. dodajemy do próbek po kropli wody. w warstwie wodnej woda sie "rozpuści" w warstwie organicznej krople wody beda widoczne jako oczka, takie jak w "rosole". rozdzielamy warstwy. można cześć wody odparowac, ale trzeba bardzo dobrze pamietac oawane objetoeci płynów by policzyc dawkę. załóżmy, że mamy 20 mg fnt na cały plaster. przyjmijmy, ze ekstrakcja jest 100%( w rzeczywistości nigdy taka nie jest, to założenie dla bezpieczeństwa, dobrac zawsze mozna, ale jak przedawkujesz i nie masz naloxonu to jest co najmniej nieciekawie). do warstwy wodnej dodajemy teraz r-ru sody by podnieśc ph do ok 5. wtedy tak nie piecze i nie pali po kablach. ale ph musi byc zawsze kwaśne. w ten sposób otzymujemy r-r fnt do podan iv.
Metoda 2.
jako rozpuszczalnika uzywamy meoh. fnt jest duzo lepiej rozpuszczalny w metanolu niż w etanolu. plaster tniemy na drobne kawałki i zalewamy w słoiku metanolem(10-15 ml na 1 plaster 100 mcg/godz.). zostawiamy na półtorej godziny mieszajac od czasu do czasu. meoh jest bardzo dobrym i selektywnym rozpuszczalnikiem. ekstrahuje fnt, a prawie w ogóle balastu z matrycy. po ekstrakcji odparowujemy meoh na kuchence wlktrycznej do ok 1 ml.( przy uzyciu 1 plastra). do tego dodajemy 9 ml zakwaszonej uprzednio do ph 2-3 kwasem cytrynowym wody. i mamy gotowy r-r fnt. nie obawiajmy siw wcale tej ilości metanolu, gdyz, jesli pobierzemy z tego 1 mi, to zaw meoh, jest tam jak 1:9 ml. czyli praktycznie całkowicie nieszkodliwa. nawet jakbyśmy zapodali 1ml metanolu to i tak nic sie nam nie stanie, bo we krwi to ilosc w ułamkach promila.
przed podaniem podwyższmy ph warstwy wodnej do 5 przez dodatek r-ru sody.
Metoda 3.
wykorzystuje bardzo prosta zależnośc. fnt i jego sole sa rozpuszczalne w goracym acetonie, natomiast praktycznie nierozpuszczalne w lodowatym. minusem jest to, ze aceton wypłuuije też cześciowo balast z matrycy. oczyszczenie polega na przeprowadzeniu w sól rozpuszczalna w wodzie, ponieważ balast z matrycy w wodzie jest mało lub bardzo mało rozpuszczalny.
małe kawałki plastra ekstrahujemy gorącym acetonem. robi się to na łaźni wodnej. słoik umieszcza siee w goracej wodzie. musi byc zamkniet by aceton nie parował. na 1 plaster 100 mcg /godz. uzywa sie około 15 ml acetonu. plaster tnie się na małe kawałki, umieszcza w słoiku z acetonem, zamyka i ogrzewa na łaxni wodnej mieszajac dosc intensywnie zawartośc słoika. aceton wrze w niskiej temp, ale nalezy byc ostroznym by sie nie poparzyc gorąca woda. ekstrahować około godziny. nastepnie szybko odparowac aceton do jak najmniejszej objetosci 1-2 ml. dolać 20 ml wody uprzednio zakwaszonej kwasem cytrynowym do ph 2-3 i intensywnie miezać. roztwór zrobi sie metny. wypadna kłaczki substancji stanowiacych zawartośc matrycy. roztwór filtrujemy tak długo, az bedzie prawie przeźroczysty. podnosimy ph do ok 5a nawet 6 za pom r-r sody i gotowe
we wszystkich tych metodach załóżcie, że ekstrakcja wynosi 100%. dla bezpieczenstwa. wyekstrahuje sie oczywiście mniej, ponieważ nie ma 100% wydajności. musicie tez bardzo dobrze pamietac objętości dodawanych cieczy. to bardzo ważne, by potem policzyc dawke, czyli zaw.fnt na 1 ml. przy założeniu 100% wydajności. dołozyć mozna zawsze, pozbyć sie z krwi-niemożliwe

podane tu metody były wielokrotnie przeze mnie sprawdzane i stosowane. używałem produktu wydzielonego w ten sposób. nie opisałem metody z użyciem samej wody i kwasu cytrynowego. pominałem celowo,żeby się nie powtarzać. opisano to tyle razy, że jeszcze raz byłoby stratą czasu.


Poprawiłem troszkę i przyklejam, dzięki ;) - Lotnik
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2013 przez oxan, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2007
  • 867 / 5 / 0

Dziękuję Ci serdecznie Oxasiu i zostawiam dla pokoleń ;-)

Dlaczego tytoń jest legalny, a konopie nie?

Tytoń oprócz tego, że bardzo źle wpływa na organizm człowieka, to mocno zanieczyszcza również środowisko. Konopie wręcz odwrotnie. W tym artykule przedstawiam różnice między tymi dwoma roślinami.

Próbował wprowadzić na rynek ponad 121 kg dopalaczy

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mieszkańcowi Kielc, który miał ponad 121 kg tzw. dopalaczy, wpisanych na listę zabronionych środków. Policjanci z Kielc w listopadzie 2018 r. skonfiskowali z jego mieszkania nielegalne substancje. Od tego czasu ich właściciel ukrywał się poza granicami kraju. Został zatrzymany w miniony piątek. Decyzją kieleckiego sądu kielczanin został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.
Rejestracja: 2008
  • 1424 / 108 / 0

b.ciekawa publikacja
Validated GC–MS analysis for the determination of residual fentanyl in
applied Durogesic® reservoir and Durogesic® D-Trans®
matrix transdermal fentanyl patches.
dysponuje pdf jak kto zainteresowany. głównie opis ekstrakcji meoh. rzad wydajnosci ok. 96%
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2013 przez oxan, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2007
  • 867 / 5 / 0

To zapodaj tutaj linka do tego pdf'a jak możesz ;)
Rejestracja: 2010
  • 456 / 12 / 0

I tak to powinno wygladac . Prosto , wyraznie i zrozumiale napisane Oxan. Teraz kazdy (przynajmniej teoretycznie) powinien wiedziec , jak wyekstraktowac fentasia. Ja osobiscie skorzystam z metody nr.2 . Wydaje mi sie najprostrza i najbardziej dostepna. POZDRAWIAM
Rejestracja: 2011
  • 189 / 3 / 0

moim zdaniem powinna zostać tu opisana metoda ekstrakcji spirytusowej plastrów durogesic, wbrew pozorom banalna ale w chuj osob i tak jej nie zna, nie potrafi znaleźć jak ją zrobić, a najczęściej spotykane plastry to Durogesic przy których ekstrakcja spirytusem jest moim zdaniem najbardziej optymalna.

ja robie ją tak:

Ucinam odpowiedni kawałek matrycy plastra Durogesic (1cm^2 to teoretycznie 400mcg wiadomo wydajność jest troche mniejsza można przyjąć 300mcg)
Każdy plaster Durogesic ma takie samo sterzenie fentanylu na matrycy, po prostu słabsze plastry są mniejsze ale zawsze 1cm^2 zawiera te 400mcg czyli 0,4mg fentanylu.

na dużą stołową łyżkę leje 2-3ml spirytusu i kładę uciętą matrycę na ten spirytus tą stroną na której znajduje się klej z fentanylem. po 20-30minutach matryca robi się mocno matowa wtedy wiadomo ze fentanyl "przeszedł" do spirytusu ten spirytus w wiekszości powinien sam odparować.

Daję wacik, dolewam 5-7centów wody tyle ile miesci się na łyżce. W tej wodzie rozcieńczam pozostały spirytus i opłukuję ucięty plaster, potem plaster wyjmuje za pomocą igły lub wykałaczki. Na łyżce zostaje nam woda z odrobiną spirytusu i rozpuszczonym fentanylem, tego spirytusu jest na tyle mało ze nie szczypie jak się puka w kabel. Wrzucam wacik, zaciągam płyn do pompki 20ml zakładam igłę 0,5 wkłuwam się i powoli podaje (takim sprzętem najwygodniej mi się podaje)

Metoda ekstrakcji spirytusem jest także skuteczna przy plastrach firmy Actavis. Na pewno NIE jest skuteczna przy plastrach firmy Matrifen i jeszcze jakiejś nie pamiętam w tym momencie.

Jeśli spirytusu zostało nam za dużo to przed dodaniem wody można go odparować za pomocą zapaliczki lub jeszcze lepiej spirytusowego palnika bo ten drugi nie osmala spodu łyżki.
Rejestracja: 2013
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 345 / 4 / 0

Po co komu metoda spirytusowa (którą od lat zalecał oxan), jeżeli prosta metoda z samą wodą i kw. cytryn. daje znacznie lepsze efekty? To po co spirytus? Spirytus ma sens tylko przy plastrach z buprą. Metoda z samą kwasną wodą nie daje dobrych efektów tylko w przypadków najnowszych plastrów Matrifen, więc podane przez oxan metody są szczególnie dobre w przypadku tych najtrudniejszych plastrów matrifen.
.
Moje pytanie- jak wydajna jest metoda z użyciem tylko samej wody z kwaskiem? Oczywiście nie chodzi mi o plastry matrifen, też nie pytam się o metodę ze spirytusem.
Rejestracja: 2008
  • 1424 / 108 / 0

bo może wreszcie pojmiesz, że wolna zasada fentanylu jest w wodzie nie rozpuszczalna. a we wszystkich plastrach jest freebase. do tego w matrycy z tereftalanu lub silikonu. woda musi to ekstrahować bardzo długo, bo po prostu ze wzgledu na polarnśc nie przechodzi do matrycy. na zasadzie graientu stężeń, gotowania, zamiany w cytrynian uwalnia sie najwyżej do 50% zawartości. matryca jest lipofilna, tak by transportowac lek przez lipidy, a nie przez wodedlatego w matrycy zostaje b.dużo nie uwolnionego mteriału. jak kto jest bogaty to proszę bardzo. ja nie jestem, więc na pozostawienie 50% mnie nie stać. natomiast alkohole dobrze penetruja matryce a do tego również wolna zasada fentanylu jest w nich rozpuszczalna. szczególnie dobrze w meoh. wiecej nie mam siły tłumaczyć. odsyłam do jakiejkolwiek chemii organicznej.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2013 przez oxan, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2013
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 345 / 4 / 0

Proszę napisać wprost i bez jakiś podtekstów i zbaczania z tematu, oto moje pytanie: czyli wg ciebie, metoda ze spirytusem i z kwaskiem jest lepsza od metody z samą wodą z kwaskiem? Naprawdę tak uważasz? Jeżeli natomiast nie możesz odpowiedź w prosty sposób, to nie odpowiadaj, a ja więcej o to już nie bede pytał.
Rejestracja: 2010
  • 456 / 12 / 0

Spirytus najlepiej wyciaga fenta z plastrow. Ja na przyklad , posiadam 4 plastry actavis 100. Biore po pol plastra na raz do paszczy. Gdy zuzyje wszystkie plastry , to co zostalo tne w make kawalki i wrzucam do kieliszka 50 mg. Zalewam spirytusem okolo 5 ml. Odstawiam to na okolo godzine , co jakies 10 minut mieszajac . Nie dodaje zadnego kwasku , ani soku z cytryny. Ja sie nie kluje . Zatem dolewam do roztworu troszke wody okolo 2 ml i wszystko zaciagam do strzykawy . Wychodzi okolo 6 , 7 ml roztworu. Wszystko wylewam na maly gazik i do buzki. Dziala szybko , gdyz spiryt (tak mi sie wydaje) pobudza kubki smakowe , czy cos tam. No i dziala na tyle mocno , ze musze wyjmowac gazik z paszczy , gdy robi sie za mocno. To tyle w temacie. Nie probowalem metody bez spyrolu . Jednak mysle ze metoda z uzyciem % alc. jest najlepsza.
Posty: 107 Strona 1 z 11
Wróć do „Fentanyl i pochodne”
Na czacie siedzi 1478 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości