Cynaryzyna - Wątek ogólny

Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 8 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2010
  • 1024 / 2 / 0

Ktoś coś wie? Cokolwiek, co byłoby warte zainteresowania. ;) Wiki nie mówi zbyt wiele. Widziałam parę postów, że niby poprawia myślenie, lekko rozluźnia i działa znieczulająco. To brzmi miło. ;] . To jak to jest? Ktoś to jadł?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cynaryzyna
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 120 / / 0

Jadłem to swego czasu zawsze przed kodeiną, troszeczkę podbijało działanie. Innych efektów nie odczułem. Mam tego w domu z 20 opakowań.

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

14-latek wiózł pijanego ojca do sklepu po alkohol

Dzielnicowy żagańskiej jednostki po służbie zauważył młodego chłopaka, który prowadził samochód. Pojazd zatrzymał się na stacji paliw, nieopodal miejsca zamieszkania dzielnicowego. Wygląd kierowcy wskazywał, że jest on niepełnoletni.
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 2518 / 14 / 0

Też mam tego od cholery. Jednak nie odczułem nigdy żeby podbijało jakiekolwiek opiaty, czy działało antyhistaminowo. W moim przypadku brak jakiegokolwiek działania.
Rejestracja: 2010
  • 239 / 3 / 0

Aż się dziwię, że tak mało na hypciu o cynaryzynie, chyba że nie umiem szukać. Wg mnie jedna z najlepszych antyhystamin, jedna z niewielu które nadają się do samotnego stosowania. W małych dawkach zmniejsza mdłości i reakcje alergiczne (równie dobrze sprawdza się przy kodeinie jak avio czy apap noc), jednocześnie ledwo zauważalnie, leciutko zmulając i paradoksalnie poprawiając wydajność mózgu. W encyklopediach i ulotce jest napisane, że umożliwia lepsze dotlenienie mózgu, podwyższając jego wydajność - czy to prawda, czy nie, efekt widać wyraźnie - nawet jeżeli to placebo, to bardzo fajne. Oczywiście nie mówię tu o gigantycznej supermocy i natychmiastowymm zrozumieniu wszystkich metafizycznych tajemnic wszechświata, ale w moim przypadku łatwiej rozwiązywałem zagadki, szybciej reagowałem, rozumiałem dowcipy itd. Poza tym ilość 15 tabletek 25mg, w dodatku przeterminowanych, wywołała bardzo ciekawy stan a'la 2-3 tabletki Aviomarinu, ale jeszcze lepszy. Przyjemne zmulenie, senność, uspokojenie połączone z całkiem miłym nastrojem. Nie jestem pewien czy w ogóle da się to przedawkować, skoro 375mg nie wywołało nawet maleńkich omamów charakterystycznych dla antyhystamin. No, ale były przeterminowane...

Także mam (miałem) tego w domu mnóstwo, z tej racji że jeden członek rodziny pracował w zakładzie farmaceutycznym i dostawali takie pierdoły raz na jakiś czas. Z tego co wiem, obecnie jest to niestety lek na receptę.
Rejestracja: 2011
  • 668 / 5 / 0

Cynaryzyna na mnie przestała działać jakiś rok temu. Brałem niegdyś jako podstawowa antyhistamina do opio a teraz w ogóle nie działa antyhistaminowo. Ciekawa sprawa ale ogólnie słabo na mnie działają nowsze antyhistaminy.
Rejestracja: 2011
  • 17 / / 0

Po jakim czasie wykazuje działanie nootropowe? Trzeba regularnie zażywać czy poprawia koncentracje od razu po zażyciu
Rejestracja: 2014
  • 120 / 8 / 0

Odkopuję wątek! :)
Mam pytanie, cynaryzyna ogólnie, przynajmniej u mnie była zazwyczaj używana jako środek hamujący wymioty, bo w sumie od tego jest... np. na chorobę lokomocyjną itp.

Czy miało by sens zarzucanie tego osobom mającym problemy z bełtaniem na bodyloadzie przed zarzuceniem substancji docelowej?

Chodzi o to, czy nie będzie to niebezpieczne...
Ogólnie nie widzę powodu dlaczego antyhistaminy miały by jakoś reagować z np. agonistami receptorów 5HTx czy stimsami albo kanna.
Wiem, że wykazuje działanie nootropowe, więc jest szansa, że może lekko podbijać działanie... ale czy cokolwiek poza tym?

Wypowie się ktoś bardziej światły?

EDIT>> wyczytałem jednak, że mają powinowactwo do receptorów dopaminowych i serotoninowych... no okej, ale wciąż - będzie to niebezpieczne?
Rejestracja: 2013
Użytkownik zbanowany
  • 1785 / 28 / 0

Pół tabletki na pusty zołądek i czuje działanie nootropowe i podniesiony poziom dopaminy. Dodatkowo stabilizuje h3. No i sprawdza się jako antyhistamina.
14/10.

scalono - Reisende

Cynaryzyna w jakiś sposób zmniejsza odczuwanie zimna.
Posty: 8 Strona 1 z 1
Wróć do „Antyhistaminy”
Na czacie siedzi 1109 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arabella841 i 0 gości