Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 538 • Strona 1 z 54
  • 1027 / 5 / 0
Borderline
Nieprzeczytany post autor: ETF »
BPD to przede wszystkim nadmierne, niestabilne emocje, a także niestabilność myśli (popadanie w ekstrema, huśtawki nastroju i niestabilny, chaotycznie zmienny, stosunek do siebie i innych). Powodem BPD jest zwykle poważne psychiczne/emocjonalne zaniedbanie dziecka lub traumatyczne wydarzenie w dzieciństwie – co pozostawia trwały wpływ na układ limbiczny, pamięć, emocje i postrzeganie własnego "ja". Osoby z BPD mają słabą pamięć, kontrolę emocji i słabe poczucie własnej tożsamości; są zwykle inteligentni, wrażliwi i mają duże możliwości empatii.
BPD wpływa na osobowość człowieka, dezorganizuje życie i sprawia, że staje się ono pełne niepokoju, nadwrażliwości, roztargnienia, chaosu, skrajności, nadmiernych emocji, całkowitego braku emocji w innych chwilach, miłości i nienawiści, rozczarowań, panicznego strachu przed opuszczeniem, bliskimi relacjami i bliskością, działań impulsywnych, ryzykownych i prób bezskutecznej ucieczki od samego siebie oraz aktów samo-destrukcyjnych mających na celu powstrzymanie wewnętrznego, psychicznego bólu.
Taka jest teoria o Borderline, ale jak według Was, wygląda ta choroba w praktyce?
Zastanawia mnie ile osób jeszcze cierpi z tego powodu i chętnie dowiem się jak Wy lub Wasi znajomi radzą sobie żyjąc z BPD.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2017 przez Thirteen, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono.
  • 478 / 20 / 0
Jestem dość mocno wsiąknięty w środowiska psychiatryczne, czy też post-psychiatryczne. Jedyne co wiem na pewno o Borderlinie to to, że to diagnoza stawiana przez leniwych lekarzy którym nie chce się miesiącami pierdolić z pacjentem. Nie wiesz na co choruje pacjent? Jebnij borderline'a i/lub zaburzenia osobowości (pod tymi nazwami kryje się wszystko i nic). Tak to mniej więcej działa; w ciągu kilku następnych lat, kiedy sytuacja się rozwinie, takie osoby dostają już normalną diagnozę (w 70% przypadków to dwubiegunówka) . Borderline sam w sobie nie istnieje.
Ostatnio zmieniony 24 października 2012 przez szalonykot, łącznie zmieniany 2 razy.
Uwaga! Użytkownik szalonykot nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 694 / 6 / 0
Re: Borderline
Nieprzeczytany post autor: snooze »
szalonykot pisze:
czy też post-psychiatryczne
ja tez
i mam podobne spostrzeżenia
  • 1709 / 11 / 0
IMO Borderline sam w sobie nie istnieje, jest to grupa zaburzeń itd. itp., tak wynika z mojej dedukcji ;-) Sam miałem kiedyś taką diagnoze borderline.
  • 1027 / 5 / 0
Re: Borderline
Nieprzeczytany post autor: ETF »
Mnie tak samo lekarz wystawił taką diagnozę,czytając opis tego na necie by sie zgadzało w większości ale jakoś tego nie widzę.
  • 49 / 4 / 0
Borderline "istnieje", ale jako sposób organizacji osobowości, niż jako specyficzne zaburzenie osobowości. charakteryzuje się głównie rozszczepieniem self i w obiektach ja. od głębokości działania mechanizmów rozszczepienia i identyfikacji projekcyjnej zależy niestabilność emocjonalna. Struktura b. leży u podstaw wielu głębszych zaburzeń, jak np. CHAD.
  • 744 / 28 / 0
Re: Borderline
Nieprzeczytany post autor: Witkacy »
jakie lekarstwo na te ustrojstwo?
Spoiler:
Maybe the Chinese were using second class citizens as guinea pigs for the initial human trials of their new drugs.
Kwiecień plecień co przeplata trochę kwasa, trochę lata
  • 1027 / 5 / 0
Ja słyszałam coś o SSRI.
  • 2518 / 25 / 0
SSRI osobiście nic mi nie daje, poza kilkutygodniową nerwówką, jakbym był na zwale ze speeda.

Borderline i inne zaburzenia psychiczne cytując wikipedię, mógł bym sobie z powodzeniem przypisać. Pewnie większość z użytkowników także.
Uwaga! Użytkownik Dzielnicowy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1027 / 5 / 0
Ja nigdy nie brałam bo niezbyt mi się widzi siedzenie dwa tygodnie z depresja żeby potem stwierdzić że leki i tak nie działają.
ODPOWIEDZ
Posty: 538 • Strona 1 z 54
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.