2-MA; Ortetamina

Dział poświęcony najprostszym pochodnym amfetaminy, oraz niej samej. To grupa stymulantów - oddziałują na układ katecholaminowy.
Więcej informacji: Amfetaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 16 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2009
  • 5083 / 196 / 8


[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
2-metyloamfetamina; orto-(2-aminopropylo)toluen
http://en.wikipedia.org/wiki/Ortetamine

Prosta i ciekawa substancja, legalna na terenie Polski. Wg. cytowanych przez Wikipedię żródeł jest podobnym, lecz dziesięciokrotnie słabszym środkiem od dekstroamfetaminy, która to zaś w działaniu dorównuje metaamfetaminie. To mniej, więcej poziom dopaminergicznych beta-ketonów, acz ortetamina najprawdopodobniej ma czas działania podobny klasycznej amfetaminie. To czyniłoby z niej idealny substytut dla szybko schodzących b-k, które przez to wymagają ciągłego dorzucania. Pasowałoby w sam raz do miksów z 6-APB, tudzież innymi "leniwymi" empatogenami.
Rejestracja: 2012
  • 441 / 1 / 0


Na początku chciałem trochę pokręcić nosem na to, ale przypomniała mi się jedna rzecz, bo podana jest informacja, że to substancja, która ma charakter dopaminergiczny, ale w sumie siostrzana 4-MA w sposób dość zaskakujący jak na związek amfetaminy, uderza przede wszystkim w serotoninę. I teraz - czysto intuicyjne oczywiście - ale dla mnie opisana substancja może jeszcze bardziej łechtać sierotkę, co w optymistycznej wersji dawałoby wyjątkowo (może nawet WYJĄTKOWO) euforyczne działanie (inna rzecz, że w takim wypadku, kij wie, czy tu nie będzie też jakichś wyraźnie psychodelicznych akcentów.). Ciekawa sprawa, zwłaszcza. że b-k już chyba nic specjalnego nie pokażą i tylko będzie się wypuszczało coraz bardziej toksyczne i coraz mniej przyjemne stymulanty. A z tymi amfetaminami można sporo pokombinować jeszcze :)
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2012 przez alfachem, łącznie zmieniany 1 raz.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Kot przemytnik schwytany w więzieniu po brawurowej akcji strażników

Strażnicy kostarykańskiego więzienia w pobliżu stolicy San Jose udaremnili przerzut telefonów komórkowych na teren największego zakładu penitencjarnego w kraju; schwytanym przemytnikiem okazał się kot.
Rejestracja: 2012
  • 1345 / 4 / 0


Brzmi dość frapująco i zachęca do poszukiwań.
Rejestracja: 2010
Użytkownik zbanowany
  • 2400 / 63 / 0


Opierając sie na różnicach w działaniu 2/3/4-FA i 2/4-FMA nie liczyłbym na euforyczne działanie 2-MA.
Rejestracja: 2006
  • 835 / 4 / 0


Z metylem na 5 poz. lepiej by to wyglądało.
Rejestracja: 2010
  • 124 / 1 / 0


jest w jednym pewnym sklepie zagranicznym jako 2-ma, w wiecej nie widzialem. Kiedys jak dzial sprzedawcy nie byl podany regresji [chodzi o zalozone tematy], to opisywalem jej dzialanie. Dwkowanie przy probie 200mg sniff . efekty bardzo podobne do fuki, szybko wchodzi. Moc, cos jak lekko przezeniona dobra fuka, ale na pewno lepiej niz przy 4-FMA. Piecze w nos, ostry splyw, . ps. czuc serotonine, i mocno podbite libido , niestety zejscie podobnie jak przy fuce. dzialanie jakies 2h. Ogolnie mogli by poeksperymentowac nad metyloamfetaminami bo sa duzo ciekawsze niz te fluoro...
Rejestracja: 2013
  • 126 / 12 / 0


metyl na piontej to metyl na czeciej typie:D
chyba że dołożysz jeszcze jakiejś reszty do pirścinia
bo inaczyj to się liczy najniższymi cyferami

ale tak, metyl na "piontej" mógłby mieć jakiś potencjał euforyczny, raczej wiekszy niż dwójka
Rejestracja: 2014
  • 219 / 2 / 0


wie ktoś coś o dawkowaniu?

Ose

Rejestracja: 2013
  • 11 / / 0


Jak to wypada w porównaniu z MPA?
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 1768 / 97 / 0


Pojawiło się w Szwecji. Zobaczymy.
Posty: 16 Strona 1 z 2
Wróć do „Amfetaminy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości