Kokaina - FAQ

Półsyntetyczna pochodna alkaloidów krasnodrzewu pospolitego.
Więcej informacji: Kokaina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 1 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2010
 • 1615 / 23 / 0

Kokaina
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
3-benzoiloksy-8-tropano-2-karboksylan metylu; (1R,2R,3S,5S)-3-(benzoiloksy)-8-metylo-8-azabicyclo[3.2.1]oktano-2-karboksylan metylu

Skąd wziąć kokainę?
 • Nie jest to substancja łatwo dostępna w Polsce. Ze względu na swą wysoką cenę niestety stała się narzędziem oszustw i wyjebek.

  Nigdy nie kupuj kokainy od przypadkowych osób, nieznanych, oraz w klubie, pubie, burdelu, na ulicy, evencie i temu podobnych miejscach. Bo w 99% przypadków będzie to syf.

  Zaopatruj się jedynie u sprawdzonych źródeł, u kogoś kogo znasz, kto siedzi w temacie. Im ma grubsze dojścia tym lepiej (ale to chyba oczywiste).

  Jeśli nie znasz kogoś takiego, to nie kupuj wcale. Poczekaj, popytaj, poszukaj kontaktu. Cierpliwość z pewnością się opłaci. Pozwoli zaoszczędzić ci mnóstwa kasy i zapobiegnie rozczarowaniom.
Jak poznać że to jest kokaina?
 • Ciężko jest jednoznacznie określić czy mamy do czynienia z kokainą bez spróbowania materiału. Jednak są pewne „parametry” które mogą w tym pomóc.

  Zwykle biały proszek (b. rzadko spotyka się w kolorze pastelowo żółtym lub pastelowo różowym) może być też twarda gruda, lub pył i grudki łatwe do rozkruszenia w palcach.
  Zapach delikatny, subtelny, lekki, niedrażniący, nieintensywny, zapadający w pamięć - to na pewno. Wystarczy że raz go poczujesz a z pewnością poznasz go za każdym razem.

  Niektórym użytkownikom zapach ten kojarzy się z chrzanem lub tytoniem.

  Spróbowana na język gorzka w smaku. Miejscowo znieczula.
Jeśli to nie kokaina to co to może być?
 • Możliwości jest bardzo wiele. Najprawdopodobniej to mefedron, amfetamina, lidokaina albo jakaś substancja z grupy Research Chemicals.
Po czym poznać że materiał jest dobrej jakości?
 • Jeżeli działanie jest wyraźnie odczuwalne po pierwszej kresce (100-150mg), to znaczy że mamy do czynienia z materiałem dobrej jakości.
Na jakie okazje nadaje się kokaina?
 • Z całą pewnością jest to towarzyska używka, tak więc najlepiej być na rushu gdzieś w śród ludzi. Może to być impreza w klubie, domówka, studniówka, ślub, prywatka, popijawa w knajpie, wizyta w gogo, albo burdelu, albo event muzyczny.

  Nie warto brać koki w samotności, siedząc w domu.
Jak działa kokaina?
 • Polepsza samopoczucie, niweluje zmęczenie, zwiększa samoocenę, przekonanie "mogę wszystko". Wrażenie bycia panem tego świata.
  Nieśmiali zagadują laski do których nigdy by nie podeszli. Spokojni stają się duszami towarzystwa. Nietańczący zwykle szleją na parkiecie. Niewytrawni kochankowie stają się demonami seksu i królami łóżka.

  Elokwencja dosłownie kipi poprzez wyrafinowane słownictwo, błyskotliwe pomysły, wyborne żarty. Każdy temat jest wart poruszenia i w każdym ma się coś konstruktywnego do powiedzenia.

  Morda wiecznie roześmiana. Brak wstydu, oczywiście w granicach dobrego smaku. Poczucie, że jest się we właściwym czasie, z właściwymi ludźmi i we właściwym miejscu.

  Radość z życia, satysfakcja, doskonałe samopoczucie. Niby tak "normalnie" i klarownie a za razem tak przyjemnie i dobrze. Wszystko jest takie proste, łatwe i przyjemne. Każda czynność sprawia radość. Jest w człowieku tyle pozytywnej energii.
Czy kokainę (działanie) można porównać do amfetaminy?
 • Nie. Są tu dwie różne substancję, których działanie różni się od siebie. Wspólne mają tylko to że obie należą do stymulantów.
Czy kokainę (działanie) można porównać do mefedronu?
 • W pewnym sensie tak. Działanie mefedronu jest najbardziej zbliżone do kokainy. Jednak są to dwie różne substancje.
Czy widać że jestem pod wpływem?
 • Nie, na pierwszy rzut oka nie widać, że ktoś jest na rushu. Niewprawione oko z pewnością się nie zorientuje. Jednie lekko powiększone źrenice mogą zdradzać że „coś się dzieje”.

  No i oczywiście zachowanie. Jeżeli ktoś zwykle cichy a nagle staje się duszą towarzystwa, to idzie się zorientować ze coś jest na rzeczy.
Sposoby podania
 • Najpopularniejszą metodą zażywania kokainy jest wciąganie (sniff), można również wcierać w dziąsła, spożyć doustnie, podać i.v., palić (jeżeli to crack).
Jak dawkować?
 • Sniff: 100-150mg pierwsza kreska, kolejne po 150-200mg.
Jak długo działa?
 • Sniff / wtarcie w dziąsła – 30-40min
  i.v. – 15-20min
  palenie (crack) – 10-15min
Przeciwskazania
 • Osoby mające jakiekolwiek problemy z sercem bądź schorzenia układu krążenia jak np. : nadciśnienie, arytmia nie powinny zażywać kokainy nawet w niskich dawkach.

  Wady i schorzenia mogą być ukryte stąd należy pamiętać by na pierwszy raz nie przekraczać zalecanego dawkowania.
  Jeżeli po przyjęciu pierwszej dawki, albo kolejnej poczujesz się źle, nie bierz więcej.
Jakie są objawy przedawkowania i jak sobie z nimi radzić?
 • Podniesiona temperatura ciała, przyspieszony oddech, zawroty głowy, niemożliwość skupienia myśli, splątanie, zaburzenia mowy (bełkot), zaburzenia widzenia, omamy słuchowe, przyspieszone bicie serca, zapaść.
  Postaraj się uspokoić, nie popadaj w panikę, usiądź, najlepiej na świeżym powietrzu, napij się chłodnej wody i poczekaj.

  Jeżeli stan nie ulega poprawie, albo brak kontaktu z osobą poszkodowaną zadzwoń po pogotowie.

Czy mogę z czymś miksować?
 • Jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z kokainą, to najpierw weź ją solo. Poznaj substancję i przekonaj się jak na ciebie działa. Dopiero wiedząc czego możesz się spodziewać podejmuj decyzję o połączeniu jej z innymi substancjami.

  Przykładowe miksy :
 • Kokaina + alkohol – doskonałe połączenie – tylko z umiarem, bo można wypić dużo a później nabroić
 • Kokaina + marihuana – dobre połączenie, w szczególności na koniec szaleństwa, ale w trackie też jest ok.
 • Kokaina + nikotyna – papieros na rushu smakuje doskonale
 • Kokaina + MDMA – połączenie nieciekawe.
 • Kokaina + amfetamina – mix bez sensu, feta wprowadzi niepotrzebną nachalną stymulację. Obie substancje podnoszą ciśnienie krwi, co może okazać się niebezpieczne.
 • Kokaina + kodeina – koka zdominuje działanie, kodeina będzie praktycznie niewyczuwalna
 • Kokaina + heroina – tzw. Speedball połączenie niezwykle niebezpieczne i wyłącznie dla doświadczonych użytkowników.

  Dyskusja o miksach kokainy toczy się w dziale Miksy. - surveilled
Jak będę się czuł gdy czar pryśnie?
 • Będzie ogromna ochota żeby jeszcze dorzucić, lecz zawsze przychodzi taki moment że wciągnęliśmy już tą ostatnią kreskę i trzeba obejść się smakiem. Wtedy można sobie zapalić jointa i porozmyślać, podsumować wieczór z współtowarzyszami.
  Z zaśnięciem nie ma problemu. Z pewnością po całonocnych szaleństwach sen przyjdzie bez trudu.

  Dzień po, pojawiają się myśli i refleksje na temat szaleństwa minionej nocy. Zachwyt nad tym jak to było zajebiście i że fajnie by było to powtórzyć.
Czy kokaina zadziała na mnie dzień po dniu?
 • Tak. Kokaina działa za każdym razem.
Potencjał uzależniający
 • Z pewnością kokaina ma duży potencjał uzależniający. Spowodowane jest to bardzo pozytywnymi odczuciami na rushu i praktycznie brakiem zjazdu oraz odczuwalnych skutków ubocznych.
  Często pojawia się chęć zarżycia koksu w sytuacjach w których kiedyś byliśmy pod wpływem, bądź kojarzą nam się z zażywaniem kokainy.
Dodano poniższe na wniosek autora. - PcP

Ile potrzebuje na jeden wieczór?
 • Najlepiej mieć 1g na osobę. Przy pierwszych melanżach na pewno będzie w sam raz. Mniejsza ilość jest nie wskazana, bo z pewnością zabraknie. A uczucie niedosytu jest wysoce nieprzyjemne.
Czy i jak można przechowywać kokę?
 • Móc można, pytanie kto ma na tyle silną wolę żeby mieć na stanie i nie wywąchać. A jeśli ktoś liczy na to ze zostanie mu po imprezie, to się myli. Wciągnięte będzie wszystko co do okruszka.
  A jeśli przechowywać, to w suchym miejscu. W worku strunowym albo w papierze. Materiał nie traci swoich właściwości.
Etykieta
 1. Jeśli wciągasz w miejscu publicznym np. klubie, to rób to tak żeby nikt inny tego nie widział, nie obnoś się z tym. Chyba ze jesteś na domówce gdzie wszyscy uczestnicy szurają.
 2. Nie dosypuj nikomu do drinków w celu uzyskania jakiś korzyści (najczęściej seksualnej), bo to nieładnie.
 3. Częstuje się co najwyżej jedną kreską a nie połową koperty.
 4. Jak poczęstujesz, oczekuj drinka w rewanżu.
 5. Niucha się przez banknot o wysokim nominale (przez 10-20zł nie wypada).
 6. Obcykani w temacie wciągają z akcesoriów ogólnodostępnych np. podajnika na papier, zbiornika na wodę itp. Uważają że wciąganie np. z karty kredytowej to amatorszczyzna. (Nie wiem skąd takie podejście, ale wielokrotnie zaobserwowałem takie tendencje).
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2012 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodano wzór strukturalny, przyklejono
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Kokaina”
Na czacie siedzi 1481 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości