ScrOG.

Moderator: Konopia

Użytkownik nieaktywny
  • 248 / 2 / 0

Niewiem czy do takiego kosza ktora ma nie wiecej niz pol metra oplaca sie dac siatke? Poniewaz miedzy ziemia a siatka bedzie pewnie z 10cm a od siatki do lampy HPS70W jakies 20cm. Oplaca sie dac siatke czy uzyc tylko mocno LST?
ScrOG'a zawsze warto robić- musisz zastanowić się nad jego konstrukcją, aby zajmowała mało miejsca. Ekran na drewnianej konstrukcji z pewnością nie zda egzaminu, ale zawsze możesz pokombinować. Od czego masz głowe? ;)
Zrozumiałe jest także, że musisz ją bardzo mocno trenować LST i może coś z tego wyjdzie. Znasz to przysłowie? "Polak mądr po szkodzie"- na to też się nastaw.

Użytkownik nieaktywny
  • 17 / / 0

Witam,
na ile klonow wystarczy lampa HPS 600W? Techika uprawy to scrog+fim+lst.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2006 przez Mu5hr00m, łącznie zmieniany 1 raz.

Kompot. Historia polskiej heroiny

Wystarczyło mieć słomę makową i kilka innych nietrudnych do zdobycia substancji, by zapewnić sobie odlot w PRL-u. Ten romans z polską heroiną kończył się jednak tragicznie.

Zmarła na imprezie. Kolega nagrywał jej konanie telefonem

Tragedia wydarzyła się rok temu w Mirowszczyźnie koło Rudnik. Po zażyciu narkotyków na imprezie zmarła 33-letnia Agnieszka. Jej towarzysz Marcin Z. zamiast udzielić koleżance pomocy, nagrywał jej konanie telefonem. Usłyszał zarzuty.

• 262 / / 0

mam male pytanko. bede zakladal siatke 25cm od donnicy, do lampy (hps 100W) zostanie mi 30 cm. czy to nnie za malo? jak sadzicie? starczy mi miejsca czy obnizyc siatke o 5 cm poki jest jeszcze taka mozliwosc???

• 14 / / 0

kruczy pisze:
mam male pytanko. bede zakladal siatke 25cm od donnicy, do lampy (hps 100W) zostanie mi 30 cm. czy to nnie za malo? jak sadzicie? starczy mi miejsca czy obnizyc siatke o 5 cm poki jest jeszcze taka mozliwosc???
odbiz siatke conajmniej o 5cm, lampe oddziel szyba i topy moga smialo rosnac po sama szybe wtedy

Użytkownik nieaktywny
  • 46 / / 0

Tak wygląda moja wersja ScrOG'a. Start z nasion niestety, po sprawdzeniu, ze wszystkie są żeńskie i revegu (2 tyg temu) właśnie zmieniam na 12/12. Fota może w nienajlepszym momencie, bo troche roślinki przesuszyłem i nieciekawie wyglądają, ale widać, jak są trenowane. Wężykiem, wężykiem ;) Dodam, że wszystko mieści się w kolumnie głośnikowej (foty http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?p=90542#p90542 w temacie Box na 1 roślinkę).

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Pozdr

Użytkownik nieaktywny
  • 46 / / 0

ze względu na krach dysku nie mogę udostepnić wszytkich fotek, więc przeskok będzie wieeelki :

ok 14 dnia kwitnienia

Zbiory, zbiory, zbiory... mniam :)

2/3 zbiorów na formacie A3

Dowody rzeczowe spłonęły, więc spokojnie można o nich mówić. Z powierzchni 0,1 m kw wyszło ok 15g topów i 5 g liści. Niewiele, ze względu na niezbyt płodną odmianę. Ale za to high niespotykanej jakości. Bardzo przyjemny i niedołujacy :) Wszyskim życzę tak cudownych lotów.

co do spraw "scrogowych", na kwitnienie najlepiej przełączyć gdy roślinka jest już trochę wpleciona w siatkę i pokazują się zaczątki topów na węzłach. Wtedy wyrosną w miarę równe. Zastanawiam się też, czy nie lepiej byłoby ściąć sam czubek, żeby pobudzić rozwój rozgałęzień. W moim przypadku błędem była zbyt późna zmiana fotoperiodu ( ~o tydzień). Gdybym miał inną odmianę, taki box byłby zdecydowanie tylko na 1 roślinę. No i większą doniczkę :)

to tyle mych rozmyślań nt scroga, idę zrobić obchód arsenału outdorowego. Mniam, mniam... Passion #1 ]:->

Użytkownik nieaktywny
  • 88 / 1 / 0

jaka odmiana?
kompakty na flow? ile lum/0,1m2?
doniczki jakies male sie wydaja w porownaniu z tym sloikiem, ile litrow?

Użytkownik nieaktywny
  • 46 / / 0

odmiana moja własna ;) Krzyżówka B52 i jakiejś słabej sativy :]
na wega 3 kompakty po ok 1000lm, później jeszcze jednego dorzuciłem.
doniczki były zbyt małe, ale tylko takie się mieściły. Chyba z 1l. Następnym razem zrobie duży basenik na wymiar, na 1 roślinkę ;)

W międzyczasie zdąrzyłem już wyhodować tą samą techniką w tym samym boxie Passion#1. Zdjęć nie mam, zresztą ze względu na majowe upały nie było dużo do podziwiania. Moc dużo większa, o wiele bardziej psychodeliczne i zmulające niż ta moja odmiana. Teraz to samo outdoor :D
Wróć do „Techniki uprawy, klonowanie”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata