Gabapentyna - Wątek ogólny

Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 80 Strona 1 z 8
Rejestracja: 2010
  • 20 / / 0

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
kwas 2-[1-(aminometylo)cykloheksylo]octowy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gabapentyna

mam to do leczenia ciągłego niepokoju i wyrówanania gabaw mózgu
brał ktoś?
jakie dawki?
Gabapentyna jest lekiem przeciwpadaczkowym, zaprojektowanym jako agonista (czyli związek o podobnym działaniu do substancji macierzystej) kwasu gamma-aminomasłowego (GABA). Pod względem chemicznym jest to cząsteczka GABA związana kowalencyjnie z lipofilnym pierścieniem cykloheksanowym. Uważana jest za ośrodkowo działający analog GABA, jednak mechanizm działania jest inny niż leków wpływających na przekaźnictwo GABA-ergiczne. Gabapentyna wiąże się z białkami w obrębie podjednostki alfa-2-delta kanałów wapniowych, sterowanych napięciem. Nie działa na kanały sodowe. Skuteczność gabapentyny, badana w modelach zwierzęcych, jest zbliżona do skuteczności działania kwasu walproinowego.
Wskazaniami do stosowania gabapentyny są: monoterapia (czyli leczenie za pomocą jednego leku) lub terapia wspomagająca napadów częściowych prostych albo złożonych, które są lub nie są wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci po 12. rż. oraz leczenie wspomagające napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione, u dorosłych i dzieci po 6. rż. Ponadto gabapentynę można stosować w leczeniu bólu neuropatycznego u dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem polineuropatii cukrzycowej lub neuralgii po przebytym półpaścu.
Dostępność biologiczna gabapentyny zależy od podanej dawki i zmniejsza się wraz z jej zwiększaniem (dla dawki 0,4 g jest ona mniejsza o 25% niż dla dawki 0,1 g); w dawkach zwykle zalecanych wynosi ok. 60%. Pokarm nie wpływa na szybkość i stopień wchłaniania. Po podaniu doustnym maksymalne stężenie w surowicy osiągane jest po 3 h dla dawki pojedynczej lub po 2 h w przypadku wielokrotnego dawkowania. W przypadku podawania 3 ×/d stan stacjonarny (czyli stan, w którym szybkość wprowadzania leku do organizmu jest równa szybkości jego eliminacji) ustala się po 24–48 h i utrzymuje przez cały okres leczenia. Gabapentyna nie wiąże się z białkami osocza. Biologiczny okres półtrwania wynosi 5–7 h. Jest wydalana głównie z moczem, w którym stwierdza się 80% podanej dawki, w kale 20%. U chorych w podeszłym wieku lub z zaburzeniami czynności nerek klirens osoczowy leku jest zmniejszony, a biologiczny okres półtrwania wydłużony.

Źródło: https://bazalekow.mp.pl/leki/subst.html?id=345
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2016 przez tur3k, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Dodano obszerny opis wraz ze źródłem.
Rejestracja: 2006
  • 24 / / 0

Gówno jak chuj.Dwie i pół godziny temu opierdoliłem 2,9 g i nawet mi w głowie nie zaszumiało.Nie wspominając że o 7-ej rano przyszedłem po 11-stu godzinach zapierdalania z roboty.

Edit: Godzinę temu się obudziłem, bo spałem po robocie i mogę powiedzieć że jestem lekko przymulony ale żadnych pozytywnych odczuć nie zauważyłem.

Scalono - Dzielnicowy

A jednak wolno palić marihuanę?

O jednolitości orzecznictwa, zapomnianej wyjaśnionej już rozbieżności i o tym, jak nie pisać kasacji…

Zandberg broni Filipa J. zatrzymanego za posiadanie marihuany, a Patryk Jaki nie

W zeszłym tygodniu brat Patryka Jakiego, raper Filip J. został zatrzymany za posiadanie marihuany. Zgodnie z procedurami policjanci pojechali z nim do jego mieszkania, tam raper sam wydał im 6,5 grama marihuany oraz 0,3 grama haszyszu. Przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i usłyszał zarzuty.
Rejestracja: 2006
  • 755 / 12 / 0

cze

zazcalem od 1 kapsuli 300mg, potem co godzine jedna.
doszedlem do 1500mg i aralem sie do spania.
jakos dziala napewno, ale dzialanie to jest niewyrazne i nieszczegolne.

napewno dobrze sie spalo. mimo ze nie bylem senny, zasnalem bez problemow. sen mocny i krzepiący.
moze waro by wspomniec o nieco poprawionym humorze
czytalem, ze to jest stabilizator nastroju (a to tego lek przeciwpadaczowy, uspokajajacy i przeciwbólowy - przeciwpadaczowy napewno, bo zadnej padaczki nie dostalem ;) [nigdy w zyciu zreszta...], skopojny bylem, owszem. przeciwbolowy - nichuja. moze poprostu pomaga na inne bole niz a napierdalajaca glowa ktora mnie teraz meczy) i faktycznie, nastroj jest stabilny.

dzis zaczalem od 900, po 25minutach dobilem do 1200. teraz pije mate, a jak sie zaladuje (o ile poczuje ze sie zaladowalo - jezeli nie poczuje, to za 30minut) otwieram piwko.

podsumowujac: nic specjalnego.
mogl ci czyms przyjemniejszym te niepokoje lekaz leczyc ;)
Rejestracja: 2009
  • 122 / 3 / 0

Hmmm no ja kilka godzin temu zarzuciłem jedną tabse. Poczułem po niej lekkie odrętwienie, zmęczenie umysłowe jakby - uczucie trochę a la "zejście" po paleniu. Dopiłem meliską, zarzuciłem valdoxan (który przedtem działał słabo) i ku mojemu zdziwieniu czuję teraz lekką euforię, lepiej się muzy się słucha. Takie uczucie jak po b. małej ilości bardzo słabej MJ tj. lekki relaks i euforia. A teraz do wyra bo się mega senny zrobiłem po tym;).

Jeśli ktoś coś wie o tym leku to jestem ciekaw informacji o jego działaniu.

2011 lut 14, 00:00 / scalono - surv

Dziwne... Dziś znów brałem i czuję się wręcz jakby bardziej niespokojny i podenerwowany niż zwykle. Serce wali szybko, jakiś dziwny niepokój, roztrzęsienie i wewnętrzne rozdygotanie; troche jak po niektórych neuroleptykach... Nie ma porównania z benzo :-/
Rejestracja: 2007
  • 1428 / 67 / 0

Brał tutaj to ktoś jeszcze?

Na blulajcie opinie są różne, ale większość pozytywna. Pewnie rozczarowani są ci co spodziewali się jakieś mega jazdy.

baklo też nie jest jakiś super specjalny, ale mi bardzo odpowiada takie subtelne działanie, więc myślę, że i to by mi podeszło.

Da radę wysępić to bez recki? (cena whuj wysoka np. Gabapentin TEVA 100 x 600 mg - 101zł, z refundacją to są złotówki).

Intrygują mnie te specyfiki działające na gaba.
Rejestracja: 2011
  • 630 / 1 / 0

Jeśli interesuje Cie działanie alkoholopodobne to chyba spełni Twoje oczekiwania. Zataczanie się, zaburzona mowa, zawroty głowy itp.
Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 850 / 17 / 0

Na odstawianie GBL/GHB się sprawdza. Choć wolę Bakcyla.
Rejestracja: 2013
  • 26 / / 0

wątek umarł?

Kurwa, poszedłem dzisiaj do lekarza, bo bóle głowy były już nie do wytrzymania. Najpierw przepisał mi jakiegoś antydeprecha, a później jak mu opowiedziałem, że mam schizy, przepisał mi właśnie gabapentin. (lekarz uk :emo: )

Słyszałem natomiast, że po pentinie napierdala bania. Ja się pytam, po chuj przepisywać lek na ból głowy po którym boli głowa? :wall:

Jebne dzisiaj tabse, zobacze co i jak.
EDIT:
1. Zajebiście mi się spało, mocny sen i co najważniejsze pierwszy raz od kilku miesięcy nie obudziłem się w nocy.
2. Nad ranem rześkość i wypoczęcie. Wziąłem poranną tabletkę i wyszedłem z domu. Po 20 minutach zachciało mi się spać i nie wiele brakowało, a położyłbym się na chodniku. Zmęczenie i znużenie. A jeszcze leki na schize mi zaraz dojdą... Kurwa
Rejestracja: 2011
  • 765 / 122 / 6

Gabapentyna w dawkach "narkotycznych" działa w moim odczuciu bardzo podobnie do baklofenu, ale jest bardziej cywilizowana i nie tak nieprzewidywalna. Brałem ją w ilości 1,5g oraz 2,1g (Gabapentin TEVA). Onset trwa zwykle do dwóch godzin, po czym stan "jeszcze nic nie weszło" przeradza się w radosną, typowo GABAnergiczną euforię z życia, delikatne bujanie na boki, trochę jest tam absurdu. Rzekłbym, substancja ciekawa, chociaż nie unikatowa. Poza tym gdzieś w tle wisiało uczucie dziwnego strachu o to, że zaraz coś się stanie - mam tutaj na myśli któryś z listy objawów ubocznych. Ciężko określić, po prostu to czułem. Do tego raczej nie rozluźnia mięśni, mocno rozszerza źrenice i nadaje twarzy wyraz "naćpania". Odnotowałem zwierzęcy apetyt, tak samo jak po GBLu. Działanie zamknęło się w 7h. Położyłem się spać koło 24, przy czym nie dotarłem do końca do łóżka, bo zerwał mi się film. Przebudzenie nastąpiło po 4h i towarzyszyło mu uczucie splątania - kolejny sen trwał już regulaminową ilość czasu.

Miksy:
a) alkohol - nasila działanie ogólne i mdłości. Wzrasta euforia, proporcjonalnie do odmóżdżenia. Nie polecam pić więcej z tych samych powodów, które towarzyszą baklofenowi i GBL, poza tym mam słabą głowę i 40ml Baileysa wystarczyło.
b) kannabinoidy - z ciekawszych rzeczy: delikatne halucynacje, przewidzenia, przyjemny bodyhigh. Używałem AB-PINACA
/5F-UR-144 przy małej tolerancji.
Rejestracja: 2010
  • 1963 / 39 / 0

- http://www.drugs-forum.com/forum/showthread.php?t=79480
- http://www.bluelight.org/vb/threads/377305-Gabapentin
- http://www.bluelight.org/vb/threads/455 ... -and-FAQ-s

Tematy na bluelightcie i na drugs-forum. Generalnie wspominane jest wyraźne działanie przeciwlękowe, rozluźniające, relaksacyjne, socjalne. Poprawienie humoru i nastroju. Działanie podobne do niskich dawek GHB/GBL, benzodiazepin bądź alkoholu czyli typowe dla GABAminergików.

Również jest bardzo pomocny w zasypianiu i poprawianiu jakości snu. Idealne jako pomoc przy zjazdach stymulantów.

Warto wspomnieć, że tolerancja rośnie bardzo szybko i wymagane są duże dawki by osiągnąć efekt rekreacyjny.

Osobiście raz na jakiś czas stosuję Gabapantynę w dawkach 1200-2100mg.
Posty: 80 Strona 1 z 8
Wróć do „Modulatory GABA”
Na czacie siedzi 622 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości