Depenalizacja coraz bliżej!

Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.

Moderator: Prawo

• 1167 / 9 / 15

• 217 / 1 / 0

Andrzej Rozenek z RP, pyta premiera o represje wobec działaczy z WK. Materiał wideo zawierający w/w wypowiedź - proszę ustawić suwak odtwarzacza dokładnie na godzinę 23:37:40
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/tra...RAM_TRANSMISJA

Substancje psychodeliczne, podobnie jak marihuana, mają potencjał medyczny

Polskie Towarzystwo Psychodeliczne powstało niecały miesiąc temu. Skupia terapeutów, lekarzy i psychologów zainteresowanych potencjałem medycznym psychodelików. Jan Smoleński rozmawia o ambitnych celach towarzystwa z jego współzałożycielką, Agnieszką Sieniawską.

Udane polowanie „Łowców cieni”. Dopadli m.in. „Małpę” i wietnamskiego hurtownika narkotyków

W ciągu trzech dni ujęto wietnamskiego hurtownika narkotykowego, gangstera z Chełma, szefa gangu organizującego nielegalnych hazard i bossa gangu narkotykowego.
  • 17 / / 0

Zychu, link nie działa.
Myślę że jest szansa na legalizację, bądź przynajmniej depenalizację. ONI wiedzą że niedługo cała ekonomia upadnie, ale aby dłużej utrzymac się na stołkach wolą zrezygnowac z łapówek od mafii , i przedłużyc żywot państwa. To stąd ta pozorna zmiana poglądów elit, to po to reżymowe media wspierały Palikota (było by dziwnie gdyby do legalizacji doszło, w podobnym składzie rządu, do tego który "walczył" z "narkomanią").
Ps. Mógłby ktoś wytłumaczyc jakie zmiany są planowane na 9 grudzień, bo z tego co wiem to i teraz można odstąpic od ścigania.
Pozdrawiam
  • 186 / / 0

Nie działa link, Zychu
  • 217 / 1 / 0

• 1167 / 9 / 15

• 217 / 1 / 0

Pojutrze wchodzi nowelizacja w życie. Zobaczymy czy coś się zmieni, jak to będzie wyglądać za parę miesięcy. Może z czasem powstanie jakaś tabela wartości granicznych i wtedy prokurator będzie od razu umarzał sprawę.
  • 112 / 1 / 0

Czy zdefiniowano już "niewielką ilość"? Coś czytałem że to jest gdzieś określone, ale nic konkretnego nie widziałem.
  • 227 / 4 / 0

a ja mam wrażenie, że ta nowa ustawa to jednak mydlenie oczu - mało się zmieniło tak naprawę. Najważniejsza i podstawowa sprawa to określenie konkretnie tych "nieznacznych ilości".
Jedyny chyba pozytyw to nakaz dla prokuratury, aby sprawdzać czy delikwent jest uzależniony, ale i to nie przekłada się na "łagodniejsze traktowanie", ponieważ policja dalej będzie jaraczom wkręcać śrubę żeby dobrowolnie poddali się karze, wówczas jest i tak pozamiatane. Z kolei jak nie podda się dobrowolnie karze, to...... to samo co wcześniej, czyli łaska sądu i tyle.
"Grzebanie" kolejny raz w tej ustawie i zmienianie drobiazgów oraz omijanie szerokim łukiem kwestii "nieznacznych ilości", nosi znamiona pozoranctwa i populizmu, a jednocześnie jest pójściem na rękę stróżom prawa, którzy zapewne lobbują za tym, aby dalej można "zaliczać" nieszczęsnych miłośników ziółka.
Mam jednak nadzieje, że się mylę, i jednak ktoś to racjonalnie ruszy :)

kfs

Użytkownik nieaktywny
  • 1457 / 14 / 0

Jak wyżej, nie ma co się podniecać dopóki nie określi się konkretów tak jak w innych państwach.
Wróć do „Akcje polityczne”
Na czacie siedzi 51 uczestników Wejdź na czata