Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 88 • Strona 5 z 9
  • 734 / 5 / 0
a jak mialem wypadek wstrzas mozgu wszystkie tomografie glowy wyszly ok ale bede jeczal z bulu to jakis tramal wysempie??
Uwaga! Użytkownik Scierwiaz jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2878 / 19 / 0
Scierwiaz pisze:
bede jeczal z bulu to jakis tramal wysempie??
Nie, Panie Prezydencie. Wyśle Pana ponownie.
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2013 przez idontknow, łącznie zmieniany 1 raz.
And I guess that I just don't know.
*                       *                      *
Kiedy spoglądam wstecz, widzę siebie pozostającego za mną daleko w tyle.
  • 481 / 18 / 0
Mam złamane obie kości trzonowe podudzia, wstawili mi jakąś "sztabkę", nogę owinęli watą i bandażem(podobno do gipsu już nie dają). Jestem 3 tygodnie po zabiegu, kilka dni temu idąc o kulach poślizgnąłem się i uderzyłem tą złamaną nogą. Zaraz po upadku bolało, ale nie jakoś bardzo i po prostu przestało. Noga ponownie spuchła, tzn. nie aż tak jak zaraz po złamaniu, ale widać znaczną różnicę w stosunku do tej zdrowej. Opuchlizna występuje na całym odcinku złamania. Dziwi mnie to, że noga nie boli, a martwi skrzypienie/trzaski kiedy próbowałem na niej chodzić(wiem, wiem, totalna głupota). Mam jeszcze szwy, bo nie poszedłem w terminie wyciągnąć. Jutro się wybieram do chirurga czy tam ortopedy.
Może miał ktoś podobnie? Podejrzewam, że jest ponownie złamana, ale czemu nie boli ? Czy to w ogóle możliwe? Jak myślicie, warto powiedzieć lekarzowi, że to stało się np. wczoraj i symulować ból, oraz dodać, że kombinacje dwóch NLPZ'tów nie pomagają, a od wysokich dawek ketoprofenu (powiedzmy 300mg na raz), bo tylko to mi przepisali, mam zgagę i inne skutki uboczne(te najbardziej popularne). Co o tym sądzicie? Jestem na SSRI(escitalopram), więc chyba tramadol odpada? Jest szansa na dihydrokodeinę chociaż? Jeżeli nie teraz to może w późniejszej fazie leczenia?
"Ukryta twarz oznacza, że wiesz
Coś z czym nikt nie godzi się..."
  • 481 / 18 / 0
Ok, tak więc poszedłem na całodobówkę, powiedziałem, że przewróciłem się i boli. Tamten zwykły lekarz dał mi skierowanie na SOR, żeby mi sprawdzili czy nic nie pękło po tym upadku. Wróciłem z RTG do chirurga-traumatologa, powiedział, że na szczęście nic się nie poruszało, a noga boli od upadku, tego świeżego. No to ja mu ściemniam, że ból nie do wytrzymania, nie daje spać, a NLPZty nie uśmierzają bólu. Symulowałem intuicyjnie gdy uciskał w danych miejscach. Zaproponował, że jednak może mi coś wypisać przeciwbólowego, ale zastanawiał się co mi pomoże. Ja po chwili dodałem, że w szpitalu dostawałem " "Portam" i to pomagało z tego co pamiętam. Po chwili wypisał Poltram Retard 100mgx30tabl. Myślę dobre to niż nic, mógł przecież dać 10tabl. tylko. 3 dni później z wypisem na, którym widniał tramadol udałem się do lekarza POZ, wypisała mi znów 30 tabl., bo nawet nie sprawdziła na papierze, że ja dopiero co 3 dni temu dostałem recke. W ten sposób za 15zł pozyskałem 6g tramadolu retard.
Moje ambicje są jednak większe. Na tramadolu mimo wchodzenia na duże jak dla mnie dawki 1,5-1,7g ciężko o nooding, po prostu czuć tylko opiatową lekkość.
Jest taki zwykły stary lekarz, który wiem, że jest w podobnych sprawach przyjazny ludziom, bo 3 paki klona 2mg wypisuje bez problemu i często robi standardowe wałki na zwolnienia i inne załatwienia typu skierowania. Myślicie, że warto podbić i próbować prosić o DHC Continus na 30% płatności(bo choroba niby przewlekła) a ostatecznie 100% ? Oczywiście wizyta prywatna. Tak na zasadzie wchodzę, skarżę się na ból, pokazuje tramadol na wypisie i, że on już słabo działa lub prawie w ogóle to przepisze to DHC? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w podobnych kombinacjach, tj. wizyta prywatna. Może lepiej od razu celować w chirurga i mówić to samo?

spoko, scalenie niepotrzebne - są to dwa odległe (czasowo) posty. pozdrawiam| idk
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2013 przez idontknow, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: !
"Ukryta twarz oznacza, że wiesz
Coś z czym nikt nie godzi się..."
  • 1503 / 156 / 0
Lepiej wypróbuj najpierw Poradnię Leczenia Bólu, poczytaj o moich doświadczeniach i metodach rozmawiania z lekarzami w wątku "Co powiedzieć lekarzowi".
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2013 przez stary dziad, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 481 / 18 / 0
Jak myślicie, czy recepta na DHC Continus wypisana przez lekarza o specjalizacji kardiolog, dermatolog czy też okulista będzie bardzo dziwnie wyglądać okiem farmaceuty? Teoretycznie każdy lekarz może wypisać białą receptę na dowolny lek, tylko czy w aptece nie będą się pruli. Z drugiej strony recepta jest zleceniem dla farmaceuty co ma wydać i ile, więc... Oczywiście zakładając, że jest poprawnie wypisana.
"Ukryta twarz oznacza, że wiesz
Coś z czym nikt nie godzi się..."
  • 79 / / 0
sopko luzz ja miałem takie nawet od stomatologa i nie było gadania
Tylko weź nie spal się i nie wejdź do apteki i frmaceutki nie spytaj, a czy lek przecwibólowy może być od dermatologa (tak, bo poszedłeś z bolesną wysypką, a to wyszło powiedzmy półpasiec - no to dostałeś leki p.bólowych) od kardiologa to luz ( jestes młody po zawale, albo masz wieńcówkę), a okulista (a przepisał Ci receptę, bo nie było powiedzmy Twojego ortopedy to Ci życzliwie przedłużyła recepte)
Nie masz co się bać - znam KŁAMSTWA LEKARZY typu "Panie ja jestem dermatologiem ja panu nie mogę napisać tego i tego, bo nie mam uprawnień. Gówno prawda każdy z prawem do wypisywania recept od proktologa po onkologa może Ci wypisać KAŻDY lek / TERAZ jeszcze zlikwidowali różowe recepty to i na leki narkotyczne może wypisać wielu lekarzy, jeżeli tylko wydrukują sobie bloczek recept ze specjalnym numerem seryjnym

Więc nie bój się i wykupuj :)
  • 658 / 10 / 0
Bez dokumentacji udałoby się dostać takie DHC Continus? W przeszłości dostawałem butlę tramca i tetrazepam na uraz kręgosłupa po 'upadku' ;) i też nie miałem dokumentacji. Tylko nie wiem jak by to ugryźć?
Co sobie najlepiej udokumentować jbc? ;)
All I can do is just pour some tea for two
And speak my point of view,
But it's not sane...
  • 141 / / 0
O morfine zdecydowanie bedzie ciezko. Bez nowotworu albo powaznych urazow (bol), albo sily perswazji (i pieniadza) szans nie ma.
usunięto - surv
  • 79 / / 0
We jakich miastach są porządne poradnie leczenia bólu, bo ja miałem nowotwór , uszkodzilw mi nerwy wobwodowe i miałem we Wrocławiu zadebiutuje doktorze co mi ustawiła leki p.?bolowe . Niestety przeszła na emeryturę i przejął mnie gosciu i wogole nie czai chyba leCzeni przeciwbolowego, pozmniejszal mi dawki i dlatego muszę się zapisać do jakieś innej poradni leczenia bólu nawet jak trzeba będzie do innego wojewódzkwa, bo Lekarz Rodzinny obiecał mi, ze jak będę miał kartkę ze potrzebuje takie dawki jak wcześniej to będzie mi je przepisywał co miesiąc w miejscu zamieszkania.

BARDZO WAS PROSZĘ napiszcie w jakim mieście, czy szpitalumsiemleczycie w poradni leczenia bólu

Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ
Posty: 88 • Strona 5 z 9
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.