Poradnia leczenia bólu

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 79 Strona 5 z 8
Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 734 / 4 / 0

a jak mialem wypadek wstrzas mozgu wszystkie tomografie glowy wyszly ok ale bede jeczal z bulu to jakis tramal wysempie??
Rejestracja: 2010
  • 2879 / 14 / 0

Scierwiaz pisze:
bede jeczal z bulu to jakis tramal wysempie??
Nie, Panie Prezydencie. Wyśle Pana ponownie.
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2013 przez idontknow, łącznie zmieniany 1 raz.

Tradycyjny lek czy groźny narkotyk? Marihuana w Korei Południowej

Pod koniec 2018 roku w Korei Południowej wprowadzono do obrotu leki na bazie konopi (Cannabis sativa, Cannabis indica). Korea jest pierwszym krajem w konserwatywnej pod tym względem Azji Wschodniej, który odważył się na taki krok.

Poskarżył się policji, że mama zabrała mu narkotyki

Do nietypowego zgłoszenia doszło 25 listopada. Mężczyzna powiadomił, że jego matka zabrała jego własność i nie ma zamiaru oddać. Policjanci byli bardzo zaskoczeni gdy okazało się, że chodzi o amfetaminę
Rejestracja: 2010
  • 467 / 15 / 0

Mam złamane obie kości trzonowe podudzia, wstawili mi jakąś "sztabkę", nogę owinęli watą i bandażem(podobno do gipsu już nie dają). Jestem 3 tygodnie po zabiegu, kilka dni temu idąc o kulach poślizgnąłem się i uderzyłem tą złamaną nogą. Zaraz po upadku bolało, ale nie jakoś bardzo i po prostu przestało. Noga ponownie spuchła, tzn. nie aż tak jak zaraz po złamaniu, ale widać znaczną różnicę w stosunku do tej zdrowej. Opuchlizna występuje na całym odcinku złamania. Dziwi mnie to, że noga nie boli, a martwi skrzypienie/trzaski kiedy próbowałem na niej chodzić(wiem, wiem, totalna głupota). Mam jeszcze szwy, bo nie poszedłem w terminie wyciągnąć. Jutro się wybieram do chirurga czy tam ortopedy.
Może miał ktoś podobnie? Podejrzewam, że jest ponownie złamana, ale czemu nie boli ? Czy to w ogóle możliwe? Jak myślicie, warto powiedzieć lekarzowi, że to stało się np. wczoraj i symulować ból, oraz dodać, że kombinacje dwóch NLPZ'tów nie pomagają, a od wysokich dawek ketoprofenu (powiedzmy 300mg na raz), bo tylko to mi przepisali, mam zgagę i inne skutki uboczne(te najbardziej popularne). Co o tym sądzicie? Jestem na SSRI(escitalopram), więc chyba tramadol odpada? Jest szansa na dihydrokodeinę chociaż? Jeżeli nie teraz to może w późniejszej fazie leczenia?
Rejestracja: 2010
  • 467 / 15 / 0

Ok, tak więc poszedłem na całodobówkę, powiedziałem, że przewróciłem się i boli. Tamten zwykły lekarz dał mi skierowanie na SOR, żeby mi sprawdzili czy nic nie pękło po tym upadku. Wróciłem z RTG do chirurga-traumatologa, powiedział, że na szczęście nic się nie poruszało, a noga boli od upadku, tego świeżego. No to ja mu ściemniam, że ból nie do wytrzymania, nie daje spać, a NLPZty nie uśmierzają bólu. Symulowałem intuicyjnie gdy uciskał w danych miejscach. Zaproponował, że jednak może mi coś wypisać przeciwbólowego, ale zastanawiał się co mi pomoże. Ja po chwili dodałem, że w szpitalu dostawałem " "Portam" i to pomagało z tego co pamiętam. Po chwili wypisał Poltram Retard 100mgx30tabl. Myślę dobre to niż nic, mógł przecież dać 10tabl. tylko. 3 dni później z wypisem na, którym widniał tramadol udałem się do lekarza POZ, wypisała mi znów 30 tabl., bo nawet nie sprawdziła na papierze, że ja dopiero co 3 dni temu dostałem recke. W ten sposób za 15zł pozyskałem 6g tramadolu retard.
Moje ambicje są jednak większe. Na tramadolu mimo wchodzenia na duże jak dla mnie dawki 1,5-1,7g ciężko o nooding, po prostu czuć tylko opiatową lekkość.
Jest taki zwykły stary lekarz, który wiem, że jest w podobnych sprawach przyjazny ludziom, bo 3 paki klona 2mg wypisuje bez problemu i często robi standardowe wałki na zwolnienia i inne załatwienia typu skierowania. Myślicie, że warto podbić i próbować prosić o DHC Continus na 30% płatności(bo choroba niby przewlekła) a ostatecznie 100% ? Oczywiście wizyta prywatna. Tak na zasadzie wchodzę, skarżę się na ból, pokazuje tramadol na wypisie i, że on już słabo działa lub prawie w ogóle to przepisze to DHC? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w podobnych kombinacjach, tj. wizyta prywatna. Może lepiej od razu celować w chirurga i mówić to samo?

spoko, scalenie niepotrzebne - są to dwa odległe (czasowo) posty. pozdrawiam| idk
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2013 przez idontknow, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: !
Rejestracja: 2009
  • 1461 / 111 / 0

Lepiej wypróbuj najpierw Poradnię Leczenia Bólu, poczytaj o moich doświadczeniach i metodach rozmawiania z lekarzami w wątku "Co powiedzieć lekarzowi".
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2013 przez stary dziad, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2010
  • 467 / 15 / 0

Jak myślicie, czy recepta na DHC Continus wypisana przez lekarza o specjalizacji kardiolog, dermatolog czy też okulista będzie bardzo dziwnie wyglądać okiem farmaceuty? Teoretycznie każdy lekarz może wypisać białą receptę na dowolny lek, tylko czy w aptece nie będą się pruli. Z drugiej strony recepta jest zleceniem dla farmaceuty co ma wydać i ile, więc... Oczywiście zakładając, że jest poprawnie wypisana.

Vai

Rejestracja: 2009
  • 79 / / 0

sopko luzz ja miałem takie nawet od stomatologa i nie było gadania
Tylko weź nie spal się i nie wejdź do apteki i frmaceutki nie spytaj, a czy lek przecwibólowy może być od dermatologa (tak, bo poszedłeś z bolesną wysypką, a to wyszło powiedzmy półpasiec - no to dostałeś leki p.bólowych) od kardiologa to luz ( jestes młody po zawale, albo masz wieńcówkę), a okulista (a przepisał Ci receptę, bo nie było powiedzmy Twojego ortopedy to Ci życzliwie przedłużyła recepte)
Nie masz co się bać - znam KŁAMSTWA LEKARZY typu "Panie ja jestem dermatologiem ja panu nie mogę napisać tego i tego, bo nie mam uprawnień. Gówno prawda każdy z prawem do wypisywania recept od proktologa po onkologa może Ci wypisać KAŻDY lek / TERAZ jeszcze zlikwidowali różowe recepty to i na leki narkotyczne może wypisać wielu lekarzy, jeżeli tylko wydrukują sobie bloczek recept ze specjalnym numerem seryjnym

Więc nie bój się i wykupuj :)
Rejestracja: 2010
  • 658 / 5 / 0

Bez dokumentacji udałoby się dostać takie DHC Continus? W przeszłości dostawałem butlę tramca i tetrazepam na uraz kręgosłupa po 'upadku' ;) i też nie miałem dokumentacji. Tylko nie wiem jak by to ugryźć?
Co sobie najlepiej udokumentować jbc? ;)
Rejestracja: 2011
  • 141 / / 0

O morfine zdecydowanie bedzie ciezko. Bez nowotworu albo powaznych urazow (bol), albo sily perswazji (i pieniadza) szans nie ma.

Vai

Rejestracja: 2009
  • 79 / / 0

We jakich miastach są porządne poradnie leczenia bólu, bo ja miałem nowotwór , uszkodzilw mi nerwy wobwodowe i miałem we Wrocławiu zadebiutuje doktorze co mi ustawiła leki p.?bolowe . Niestety przeszła na emeryturę i przejął mnie gosciu i wogole nie czai chyba leCzeni przeciwbolowego, pozmniejszal mi dawki i dlatego muszę się zapisać do jakieś innej poradni leczenia bólu nawet jak trzeba będzie do innego wojewódzkwa, bo Lekarz Rodzinny obiecał mi, ze jak będę miał kartkę ze potrzebuje takie dawki jak wcześniej to będzie mi je przepisywał co miesiąc w miejscu zamieszkania.

BARDZO WAS PROSZĘ napiszcie w jakim mieście, czy szpitalumsiemleczycie w poradni leczenia bólu

Pozdrawiam !
Posty: 79 Strona 5 z 8
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 1962 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości