POMOCY! co sie dzieje z moimi roslinkami?

uprawa w warunkach domowych przy użyciu sztucznego oświetlenia

Moderator: Konopia

• 455 / 1 / 0

dzieki ludzie chyba wlasnie chodzilo o ziemie
(zostala 1 z 5 ale ma sie bardzodobrze juz 16 listkow :) )

Zdaje mi sie ze mogles uratować i te 4... mianowicie, uiachać rosline w polowie, zanurzyc w ukorzeniaczu /lub jakies male pojedyncze liscie z lodzkami/ i moze cos by sie uratowalo... Choc nie jestem w 100% pewien tego co pisze.

apropos pytanko; czy do hodowli nadaje sie torf kokosowy (zostalo mi duzo po terarium)?

http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?t=60

• 25 / / 0

Nie chce zakładac nowego wątka więc dopisze się tutaj. Moja roślinka wogule nie rośnie tzn nie ma liści mimo że ma już prawie 2 tygodnie. N początku w boxie bylo za gorąco 36 stopni ale wrzucilem wiatraczek i juz jest 28. Roślinka rosnie w ziemi do paprotek pod 3 świetlowkami kompaktowymi. Niedlug wrzuce fotki. Co powinienem zrobić.

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2006 przez johnson, łącznie zmieniany 2 razy.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Kierowca po lekach ma kłopoty i traci prawo jazdy

Policjant bez względu na wyjaśnienia osoby zatrzymanej, nie ma prawa podważać czy weryfikować wyniku testera na obecność narkotyków czy innych środków odurzających u kierowcy.

Użytkownik nieaktywny
  • 34 / / 0

nie podlewaj za duzo
nie dawaj nawozow
ja na poczatku myslalem ze trzymanie swietlowek blisko to jest 30cm a jest to 5-10

• 25 / / 0

Nie podlewam za dużo.
Nawozow wogule nie dodaje.
Jeszcze raz zaznaczam że roślinka ma już 2 tygodnie a nie pokazała liści.
Świettlowki są w dobrej odlglosci

• 168 / / 0

a czy dodales kredy albo dolomitu do ziemi bo ta do paprotek to nie to pH, za niskie

• 25 / / 0

Nie nie dodawalem :-/ Są jakies nawozy o odczynie zasadowym albo cos co zwieksz ph??

• 168 / / 0

kreda lub dolomit
ale w twoim wypadku to jest ciezka sprawa bo to sie robi przed sadzeniem/sianiem roslin czyli trzeba to dokladnie wymieszac z ziemia jak posypiesz po wierzchu to niewiele to da

zalatw dobra ziemie czyli odpowiednie ph i najdelikatniej jak mozesz przesadz te male roslinki do nowej nie uszkadzajac korzeni moze da sie je jeszcze uratowac ale łatwo nie bedzie
i poczytaj podstawy tam jest o dawkach itp

• 25 / / 0

Przesadzilem wczoraj do nowej ziemi. Staralem sie to robic najdelikatniej. Chyba wszystko jest OK. Teraz muszę cierpliwie czekać na efekty.

Użytkownik nieaktywny
  • 2 / / 0

johnson pisze :
Nie nie dodawalem :-/ Są jakies nawozy o odczynie zasadowym albo cos co zwieksz ph??

w/g mnie twoje ziele jest normalne.ph możesz podnienść wodą o wyższym ph zastosuj środki akwarystyczne.Osobiście twierdze że ph 5-8 jest ok.

• 25 / / 0

Na szczęcie roślinka odbiła. Liście są zdeformowane ale są. Póściła liście w dzień po przesadzeniu wiec chyba problem był z ziemią. Ogólnie dzięki za rady. Oto fotki:
Wróć do „Indoor, czyli w domu”
Na czacie siedzi 47 uczestników Wejdź na czata