POMOCY! co sie dzieje z moimi roslinkami?

uprawa w warunkach domowych przy użyciu sztucznego oświetlenia

Moderator: Konopia

• 455 / 1 / 0

dzieki ludzie chyba wlasnie chodzilo o ziemie
(zostala 1 z 5 ale ma sie bardzodobrze juz 16 listkow :) )
Zdaje mi sie ze mogles uratować i te 4... mianowicie, uiachać rosline w polowie, zanurzyc w ukorzeniaczu /lub jakies male pojedyncze liscie z lodzkami/ i moze cos by sie uratowalo... Choc nie jestem w 100% pewien tego co pisze.
apropos pytanko; czy do hodowli nadaje sie torf kokosowy (zostalo mi duzo po terarium)?
http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?t=60

• 25 / / 0

Nie chce zakładac nowego wątka więc dopisze się tutaj. Moja roślinka wogule nie rośnie tzn nie ma liści mimo że ma już prawie 2 tygodnie. N początku w boxie bylo za gorąco 36 stopni ale wrzucilem wiatraczek i juz jest 28. Roślinka rosnie w ziemi do paprotek pod 3 świetlowkami kompaktowymi. Niedlug wrzuce fotki. Co powinienem zrobić.

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2006 przez johnson, łącznie zmieniany 2 razy.

Dramat polskich marynarzy w Meksyku po ujawnieniu ładunku kokainy

Polscy marynarze trafili do meksykańskiego więzienia po tym, jak odkryli, że na ich statku pod cypryjską banderą ktoś przemyca narkotyki. Załoga powiadomiła służby, te splądrowały statek i aresztowały cały personel.

Użytkownik nieaktywny
  • 34 / / 0

nie podlewaj za duzo
nie dawaj nawozow
ja na poczatku myslalem ze trzymanie swietlowek blisko to jest 30cm a jest to 5-10

• 25 / / 0

Nie podlewam za dużo.
Nawozow wogule nie dodaje.
Jeszcze raz zaznaczam że roślinka ma już 2 tygodnie a nie pokazała liści.
Świettlowki są w dobrej odlglosci

• 168 / / 0

a czy dodales kredy albo dolomitu do ziemi bo ta do paprotek to nie to pH, za niskie

• 25 / / 0

Nie nie dodawalem :-/ Są jakies nawozy o odczynie zasadowym albo cos co zwieksz ph??

• 168 / / 0

kreda lub dolomit
ale w twoim wypadku to jest ciezka sprawa bo to sie robi przed sadzeniem/sianiem roslin czyli trzeba to dokladnie wymieszac z ziemia jak posypiesz po wierzchu to niewiele to da

zalatw dobra ziemie czyli odpowiednie ph i najdelikatniej jak mozesz przesadz te male roslinki do nowej nie uszkadzajac korzeni moze da sie je jeszcze uratowac ale łatwo nie bedzie
i poczytaj podstawy tam jest o dawkach itp

• 25 / / 0

Przesadzilem wczoraj do nowej ziemi. Staralem sie to robic najdelikatniej. Chyba wszystko jest OK. Teraz muszę cierpliwie czekać na efekty.

Użytkownik nieaktywny
  • 2 / / 0

johnson pisze:
Nie nie dodawalem :-/ Są jakies nawozy o odczynie zasadowym albo cos co zwieksz ph??
w/g mnie twoje ziele jest normalne.ph możesz podnienść wodą o wyższym ph zastosuj środki akwarystyczne.Osobiście twierdze że ph 5-8 jest ok.

• 25 / / 0

Na szczęcie roślinka odbiła. Liście są zdeformowane ale są. Póściła liście w dzień po przesadzeniu wiec chyba problem był z ziemią. Ogólnie dzięki za rady. Oto fotki:
Wróć do „Indoor, czyli w domu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata