Plan złagodzenia kar za posiadanie marihuany

Dział służący informacji na temat zmian w prawie – proponowanych, jak i wprowadzonych w życie.

Moderator: Prawo

Posty: 75 Strona 1 z 8
Rejestracja: 2009
  • 1650 / 320 / 0

Z resztą to też się zmienia, bo w tym roku prawdopodobnie wejdzie ustawa. Namówiłem PiS, na to żeby mała ilość marihuany była tylko wykroczeniem. W tej chwili ustalamy, co to znaczy mała ilość i wykroczenie będzie karane maksymalnie małym mandatem. – stwierdził Piotr Liroy Marzec. [1]

Jeśli to prawda, to będzie ogromne uderzenie w rynek dopalaczy i rc, za które będą grozić w części przypadków większe kary niż za posiadanie marihuany. To może być krok w bardzo dobrym kierunku.


źródło:
[1] https://faktykonopne.pl/jeszcze-w-tym-r ... eayg83321k
Rejestracja: 2017
  • 2003 / 1168 / 34

Dobra informacja jeszcze tylko ogólnie feta i mdma tak zrobić by mala ilosc nie byla karana 😀

Politycy i prezydenci przeciwni marihuanie, którzy nie mogli oprzeć się jej urokowi

Niesprawiedliwa delegalizacja konopi indyjskich to temat, który jednoczy użytkowników marihuany na całym świecie. Być może, najbardziej irytujące zachowanie przejawiają przywódcy polityczni, którzy utrzymują swój sprzeciw wobec marihuany, mimo że sami z niej korzystają.

Diler: "przychody wzrosły o 50 proc". W czasach pandemii coraz więcej ludzi sięga po marihuanę

Pandemia koronawirusa wciąż trwa i wszystko wskazuje na to, że największa liczba dziennych zachorowań dopiero przed nami. Na terenie Stanów Zjednoczonych wzrasta nie tylko ilość widzów oglądających seriale na Netfliksie, ale także popyt na medyczną i rekreacyjną marihuanę.
Rejestracja: 2018
  • 2427 / 523 / 155

Dobry pomysł i oby się udało go zrealizować, ale to dopiero początek długiej, żmudnej i krętej drogi. Absolutnie konieczna jest depenalizacja, i to nie tylko marihuany, ale wszystkich narkotyków.
Rejestracja: 2017
  • 2003 / 1168 / 34

Możliwość kupna i sprzedazy niewielkich ilosci, zreszta swiat idzie do przodu czy chca czy nie musza juz teraz wypracowac odpowiednie działania aby uregulowac sprzedaz i kontrole jakosci.
W przyszlosci narkotyki bedzie mozna kupic w sklepie jak alkohol czy papierosy.
A news z trawa przyjelam z ulga , nie jest tajemnicą,ze UE chce zalegalizowac trawe w calej wspólnocie.
Rejestracja: 2018
  • 1565 / 326 / 24

To naprawdę dobry krok, ale droga do legalizacji wszystkiego jest w naszym zapuszkowanym społeczeństwie jeszcze niesamowicie długa. Dobrze, że przynajmniej są RCki. Może, gdyby politycy zamiast wymyślania kolejnych socjalnych obietnic przeczytali książkę pt: 'Narkonomia' to sprawa wyglądałaby inaczej. Marihuana to chyba jedyny nielegalny obecnie środek psychoaktywny, który powinien być objęty zerowymi regulacjami, przynajmniej z mojego punktu widzenia.
Rejestracja: 2018
  • 2831 / 1137 / 1

HAHA. Scyzoryk to sobie może... mówić, pisać co tam jeszcze. Nie ma ABSOLUTNIE ŻADNYCH szans, aby w obecnym Sejmie znaleźć nawet zwykła większość żeby przegłosować taką zmianę ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. No, ale nawet gdyby Sejm przegłosował, to na pewno Senat (który jest bardziej konserwatywny w tej kwestii) to zmieni (i wtedy w Sejmie potrzeba większości bezwzględnej której w Sejmie na bank już nie będzie).
Ale gdyby... Sejm odrzucił, to już widzę jak EpisPrezydent podpisuje taką nowelę... Żeby ją odrzucić trzeba by mieć większość 3/5 głosów.

Także nie podniecajcie się i zapomnijcie. Zamiast depenalizacji będzie jeszcze większa penalizacja. Módlcie się, żeby z ustawy nie zniknął zapis o możliwości umorzenia przy małej ilości. Bo śledząc stanowisko Ziobry (prokuratora generalnego) to jest on przeciwny nawet medycznej marihuanie, za której posiadanie chce karać. Do tego polecam stanowisko episkopatu w sprawie marihuany.

Na koniec wygooglujcie sobie stanowisko najważniejszej instancji... Pana "bez szczególnego trybu" Jarosława Ka..." w sprawie mj...

Także podsumowując... Stanisław Lem to przy tym pisał literaturę faktu;)
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 211 / 12 / 0

Liroy mógłby sobie mówić , mieć marzenia itd Ale w sprawie tej ustawy współpracuje z Pisem więc zmienia to o 360 stopni postać rzeczy.

Teraz już inaczej większość ludzi patrzy na Mj niz 10 lat temu. Wszyscy nie tolerują dopalaczy ( I dobrze ) ale w końcu ludzie zaczynają rozumieć, że ziólko jednak nie jest tak szkodliwe.
Rejestracja: 2018
  • 2831 / 1137 / 1

To skoro tak współpracuje to niech przedstawi numer druku Sejmowego który jest nowela ustawy. Proszę Państwa, nie żebym tego nie chciał, ale to mrzonka jest. Przed nami w ciągu 2 lat 3 duże wybory. Elektorat PiSu nie pójdzie na depenalizację Mj.

Ok. Były fansazje. Teraz trochę realiów Ala PIS...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... iobro.html
Teraz interweniować w sprawie skazanych mężczyzn zdecydował się Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny wniósł o kasację do Sądu Najwyższego. "W ocenie Ziobry orzeczone kary z zastosowaniem nadzwyczajnego złagodzenia są nieadekwatne do wagi popełnionych przez mężczyzn przestępstw"
Wg Zera zawiasy to dla młodocianych przestępców za mało ---> potrzebny jest wyrok bezwzględnego więzienia. A wy mówicie o depenalizacji...
Rejestracja: 2015
  • 1353 / 191 / 0

Nie zapominajcie, że medyczna marihuana jest już legalna, a to wystarczający krok, żeby złagodzić kary tej niemedycznej w najbliższym czasie. Właściwie już dawno tak się stało, ale nie każdy o tym wie, bo o tym się nie mówi. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, mi to w sumie wszystko jedno bo pełnej legalizacji raczej nie będzie w ciągu najbliższych lat, no ale każdy krok naprzód przyczyniłby się do większego poczucia wolności.

A co do legalizacji wszystkiego? Pfff dajcie spokój, narkotyki są niebezpieczne, niech zostanie tak jak jest, kto chce ten bedzie miał, kto nie ten nie. XD
Rejestracja: 2018
  • 2427 / 523 / 155

[mention]pomasujplecki[/mention] Nie mówię o legalizacji wszystkiego. MJ, część psychodelików - na tak. Reszta - depenalizacja, ale bez wyjątków. Po prostu niech skończą z kryminalizacją substancji psychoaktywnych i niech wezmą sobie do serca hasło ,,Support, don't punish”.
Posty: 75 Strona 1 z 8
Wróć do „Zmiany stanu prawnego”
Na czacie siedzi 793 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Karolrdm99, pawoleh666 i 1 gość