PiS szykuje zaostrzenie przepisów antynarkotykowych art. 62b

dział pozostawiony do czasu zakończenia przemodelowania

Moderator: Prawo

• 615 / 61 / 0

„Art. 62b. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki zastępcze lub
nowe substancje psychoaktywne mogące stanowić zagrożenie dla życia lub
zdrowia, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia
wolności do lat 2.
Źródło
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent. ... =D&Typ=UST
Nie wiem czy nie było to już gdzieś poruszane, ale naprawdę nie ma nic po za paroma uświadamiającymi wpisami jak się korzysta z duckduckgo. Myślicie że ta ustawa może przejść? Pis miał by czym się chwalić, czy politycznie najpierw zaczekają aż jakiś nowy dop, Np U-48800 zbierze żniwo?

przeniosłem do odpowiedniego działu /pomasujplecki
  • 2948 / 369 / 0

Ehh, jakby to weszło to byłaby samowolka. Przecież korektor też jest używką... A tymczasem Czechy chcą wprowadzić prawo, że każdy obywatel może mieć broń i ma prawo strzelać do terrorystów...

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

Naukowcy wyleczyli szczury z uzależnienia od alkoholu

Chociaż leczenie wiązką laserową nie jest jeszcze gotowe, by stosować je u ludzi, to badacze twierdzą, że ​​identyfikacja odpowiedzialnych za głód alkoholowy neuronów otwiera drogę do opracowania skutecznych terapii leczenia uzależnienia od alkoholu.
  • 759 / 42 / 0

kolejny bubel prawny w wykonaniu pis :wall:
na jesieni trzeba bedzie sledzic temat pewnie wejdzie w zycie.

link do projektu
http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Pr ... 9-2017.pdf
  • 2948 / 369 / 0

To co posiadanie wszystkiego będzie nielegalne?
Użytkownik nieaktywny
  • 1159 / 135 / 0

Zamiast narkotycznego etanolu spożywam DOMESTOS w celu odurzenia się. Rozumiem że policja wyjebie mi z kopa drzwi, przetrzepie chatę i jak znajdzie domestos to mnie zawinie na dołek?
  • 1221 / 142 / 0

@up
określenie "środki zastępcze lub nowe substancje psychoaktywne" dotyczy sanepidowskiego wykazu który ostatnio został zaktualizowany o nowe związki, m.in klefedrony.
Ciekawi mnie jak to się dalej potoczy.
Użytkownik nieaktywny
  • 1159 / 135 / 0

z jednej strony zaostrzenie przepisów dotyczących dopalaczy być może sprawi rozpowszechnienie się narkotyków starych i znanych, lepszej jakości - bo skoro przypał taki sam, to po co pchać to gówno w przód?
Użytkownik zbanowany
  • 3854 / 308 / 0

Jeszcze żaden kraj nie wygrał wojny z narkotykami. Coś mi się zdaje, że szykuje się nośny temat dla mediów, a dla Januszy i Grażyn przekaz będzie jasny: dobrze, niech zamykajo dilerów ! niech nie stojo pod szkołami !
  • 1221 / 142 / 0

Po prostu zrobili sobie autorskiego updejta, żeby podkreślić sens tego swojego "nowego" wykazu substancji psychoaktywnych, czyli wszystko jest kurwa po staremu jak za tuska tylko zrobili coś po swojemu, żeby było że niby jakieś zmiany zamiast po prostu zaktualizować starą listę banicji ..........................
28 lipca 2017Static pisze:
z jednej strony zaostrzenie przepisów dotyczących dopalaczy być może sprawi rozpowszechnienie się narkotyków starych i znanych, lepszej jakości - bo skoro przypał taki sam, to po co pchać to gówno w przód?
Równie dobrze rozpowszechnić się może takie gówno jakie Ci się nie śniło
  • 688 / 104 / 0

28 lipca 2017endother pisze:
Myślicie że ta ustawa może przejść? Pis miał by czym się chwalić, czy politycznie najpierw zaczekają aż jakiś nowy dop, Np U-48800 zbierze żniwo?
Wnioskodawcy są z PO. Na czele z kurwą niemytą, która projekt zgłosiła.

Więc nie byłby to żaden sukces polityczno-wizerunkowy PiS. Możliwe, że tylko z tego powodu koniec końców ujebaliby ów projekt. Oczywiście nie ma się co cieszyć, znając Prywatę i Spierdolenie pewnie wysmażyliby własny, podobnie/jeszcze bardziej chujowy - i ten by przeszedł.
Wróć do „[stary dział] UoPN, PrFarm”
Na czacie siedzi 52 uczestników Wejdź na czata