Piracetam - Wątek ogólny

Substancje wykazujące działanie prokognitywne.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 5859 / 969 / 2

W pierwszej kolejności nim zaczniecie stosować piraxetam polecam:
- po 1 ogólny detox organizmu - od jelit przez wątrobę po żołądek
- po 2 - suplementację substancjami które zwiększają stężenie GABA i serotoniny - ashwaganda/brahmi/biloba - tu jednak trza poczytać o mechanizmach itd
- po 3 - jednak poczytać o układzie cholinergicznym i glutaminergicznym
- po 4 - przyłożyć się do suplementacji, piraxetam to jednak modulator AMPA s to receptory glutaminianie. Czyli odwrotnie i inaczej niż GABA, mogą dawać wkurwienie aczkolwiek jak stosuje ziola i nootropy od kilku dobrych lat nie miałem czegoś takiego.
Jak już to dawały pobudzenie i wzrost kreatywności, jednak nigdy nie stosowałem sssri czy benzo które mieszają w sero i GABA.
No i przez 90proc swojego czasu przy suplementacji nie miałem problemu z nerwica...
  • 1917 / 296 / 0

Pytanie do @Stteetart oraz innych: zauważyłeś/liście że piracetam, jest bardziej efektywny brany cyklicznie (np. 2g*2x na dobe * 3-4 dni } raz na miesiąc, aniżeli biorąc systematycznie? } Oczywiście, może to być subiektywne odczucie.

+ zauważyliście być może:
[a.] poprawę jakości snu, w tym większą częstotliwość fazy REM (=ilość snów w trakcie spania);
[b.] łatwiejsze zapamiętywanie treści snów;
[c.] oraz znacznie łatwiejsze wybudzanie się (tzn. bez porannej zjeby/dalszej senności) ?

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

W lesie porzucił plecak, w którym było 2,5 kilograma marihuany. Wpadł, kiedy sam zgłosił się na pol

Mężczyzna spacerował w lesie z plecakiem, w którym znajdowało się 2,5 kilograma marihuany. Na widok leśniczego porzucił pakunek z narkotykami i zaczął uciekać. Wpadł, kiedy sam zgłosił się na policję, aby odebrać samochód, który również został w lesie. Grozi mu do 10 lat więzienia.
  • 5859 / 969 / 2

Ja piracetam brałem zawsze góra 3-4tyg.
Co do dawek to różnie - maks doszedłem do 4x3 tabs po 1.2gr.
Nie było jakoś zauważalnie lepszego działania więc zostałem przy 2x2tabs lub 3x2tabs.

Dokładniejszy mechanizm działania piracetamu macie stronę wcześniej, jakby ktoś jeszcze pytał.
  • 15 / 2 / 0

Co w przypadku łączenia piracetam i ogólnie nootropow, z neuroleptykami jak olanzapina, arypiprazol...? Jestem na tych neuroleptykami a chciałbym zarzucic nootropy
  • 703 / 160 / 0

@GG Allin

Na występowanie i zapamiętywanie snów - pirek działa zdecydowanie na tak, chociaż po dobrze dobranym dawkowaniu Noopeptu było u mnie z tym jeszcze lepiej.
A jeśli chodzi o jakość snu i wybudzanie - nie pamiętam jak było w moich poprzednich cyklach na Piracetamie, a w obecnym nie jestem w stanie tego określić, bo suplementuję też melatoninę i ona bardzo wyraźnie zmieniła mi charakterystykę snu - łatwiej na niej zasypiam, a opaska sportowa pokazuje znaczne wydłużenie udziału snu głębokiego. Piracetam dołożyłem w międzyczasie i póki co nie zauważyłem jakiejś dodatkowej zmiany.
  • 5859 / 969 / 2

14 marca 2020vortexxix pisze:
opaska sportowa pokazuje znaczne wydłużenie udziału snu głębokiego.
Odpal mi 100zl a ja Ci powiem jak ogarnąć sen xD
Te opaski sportowe to se można wsadzić.
Dostałem holtera EKG na 24h. Holter pokazuje nocne tętno w przedziale od 35-135uderzen/minutę a opaska od 49-80. Wystarczy, że szybciej się poruszymy i opaska świruje.
Dokładność i jakość takich opasek zostawia bardzo wiele do życzenia.
  • 703 / 160 / 0

^ To jest oczywiste, że te opaski to nie jest przyrząd medyczny, mnie nie musisz do tego przekonywać :) Tym niemniej, od czasu włączenia melatoniny do stacku odczyty mi się zauważalnie zmieniły, zresztą nie tylko odczyty, ale i czuję się bardziej wypoczęty, mimo że średni czas snu mam być może nieco zbyt krótki, bo około 6h50m.
  • 12 / / 0

Jak łatwo można mieć przepisany piracetam? Wiem, że mogę go zamówić z pewnej apteki w internecie, ale ciekawi mnie czy lekarze mają jakieś problemy kiedy ktoś zaproponuję receptę na ten lek.
  • 620 / 97 / 0

Wyobraź sobie ile opakowań musiałbyś dostać na recepcie, żeby zażywanie miało jakiś sens. Poza tym, piracetam jest otoczony dziwną mgłą tajemnicy i niewiedzy w środowisku medycznym. Ceny w polskich aptekach też są mało zabawne. Także daruj sobie zachodu i lepiej samodzielnie zamów z pewnej apteki.
  • 5859 / 969 / 2

Co proszę ?
Wchodzisz do lekarza i mówisz, że brałeś memotropil przed egzaminami bo poprawiał skupienie i teraz chcesz powtórzyć.
Nikt nie będzie wnikać czy tak było czy nie dostaniesz pudło od ręki.

Najlepiej wziąć od razu 2 pudła z tabsami po 1.2gr.
120 kaps - dzienna dawka po 4 kaps to miesięczna kuracja za ok 40zl
Wróć do „Leki nootropowe”
Na czacie siedzi 1061 uczestników Wejdź na czata