Pierwsza Pomoc!

Moderator: Zdrowie

• 1 / / 0

Witam, zarejestrowałem się po to żeby poczytać ale wpadł mi do głowy temat z życia wzięty. Szukałem po forum ale jest takie wielkie że nie znalazłem jeżeli coś to Przepraszam I Pozdrawiam wszystkich.

Chodzi o sytuacje kiedy Ja jako opiekun bądź osoba przypadkowa natykam się na sytuacje że ktoś przesadził.
Jak go ratować? Są jakieś substancje łatwo bądź trudniej dostępne żeby poprawić stan ofiary?
W przykładzie przy alkoholu różne herbatki gorzkie czy soda w szklance z wodą. <---- głupi przykład ale sądze że zrozumiecie moje myślenie.
Po prostu jeżeli pogotowie nie jest dostepne za szybko. Pierwsza Pomoc? W różnych dragach?
  • 4953 / 172 / 8

Kiedyś, na właściwym hyperrealu pojawił się artykuł z odpowiedziami na Twoje pytania, oto on:

PIERWSZA POMOC | hyperreal.info

Zalecam także zapoznanie się z komentarzami. Być może artykuł zostanie wkrótce zaktualizowany przez jakiegoś ochotnika?

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Organizator Woodstocku chce stworzyć własny gatunek marihuany z okazji 50-lecia festiwalu

Organizator chciałby odtworzyć klimat Woodstocku z 1969, a jak wiadomo, na festiwalu nie brakowało marihuany, jak również i mocniejszych narkotyków.
  • 268 / 11 / 6

artykuł o PP jest troszkę przestarzały ( nie do końca jeszcze przeczytałam :P ale najbardzie rzuca się w oczy ) - pozycja bezpieczna inaczej wygląda
http://www.stayandplay.pl/wp-content/gallery/plakaty/utrata-przytomnosci-schemat-pozycja-bezpieczna.png
zdecydowanie z podaniem leków ( benzo /neurole ) wstrzymać się .
Zasadnicze pytanie ... pierwsza pomoc w ciężkim stanie czy doraźnie by przetrwać BadT ( co oczywiście też może zakończyć się ciężkim stanem )
Laik powinien zdecydowanie utrzymać drożność dróg oddechowych , kontrolować oddech oraz tętno ( tzw ABC ) [ w razie konieczności RKO przeprowadzić ] .
Gdy jest źle , albo coś nas niepokoi .. pogotowie wezwać , od tego oni są .
  • 733 / 39 / 0

Co za debil pisze w tym 'artykule' o sondowaniu czy płukaniu żołądka? Kto z was potrafi to zrobić i ma sprzęt i umie zaintubować? Poza tym płukanie żołądka ma sens tylko jeśli substancje przyjęte zostały oralnie i tylko max do godziny czasu od zazycia, potem jest bezskuteczne bo substancje już się wchłonęły.
06 października 2011Shrank23 pisze:

Laik powinien zdecydowanie utrzymać drożność dróg oddechowych , kontrolować oddech oraz tętno ( tzw ABC ) [ w razie konieczności RKO przeprowadzić ] .
Gdy jest źle , albo coś nas niepokoi .. pogotowie wezwać , od tego oni są .
Laik nie będzie w stanie kontrolować tetna, bo większość tego nie potrafi, poza tym żeby to robić trzeba znać parametry i normy, żeby odpowiednio je zinterpretować.
Co do całości tego starego wpisu, zastrzeżeń mam w chuj
  • 268 / 11 / 6

Turbo rat med widze się zrobił z Ciebie The Flash ... troszkę pokory nie zaszkodzi . Nie wierze , że osoba która ma najwyzej 30 pare lat nie potrafi ocenić HR ... filozofia żadna to samo jeśli chodzi o ilość .. Nie tylko ratownik jest w stanie takie PODSTAWY przyswoić. :rolleyes:
Wróć do „Postępowanie i rady – kompendia”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata