Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 286 • Strona 26 z 29
  • 3 / 1 / 0
Witam,
Czy moge laczyc perazyne + pregabaline na ogolne zaburzenia lekowe? Nie ma przeciwwskazań?
  • 21 / 4 / 0
Witam biorę perazyne 3 x dziennie na paranoje, tak się zastanawiam czy jakiś sens jest brania tryptaminy podczas zażywania czy nie podziała np.
Oraz czy dysocjanty będą działały do perazyny też mnie zastanawia z góry dzieki
  • 4385 / 668 / 0
Tryptaminy nie zadziałają na 99%, nie wiem jak dyso. Kiedyś na olanzapinie zjadłem 300mg Al-lada i zero działania. Neuroleptyki wyłączają psychodeliki.
"Bądź kim jesteś a nie kim nie jesteś, bo jeśli nie jesteś tym kim jesteś, stajesz się tym kim nie jesteś"
  • 29 / 5 / 0
Brałam 1/4 kwety na sen ale ta dawka przestała działać. Lekarka kazała zwiększyć do 1/2 lub przejść na perazyne 25 mg. Warto czy jednak perazyna mnie nie uśpi? Jestem dość nerwowa i nie lubię leków. Cierpię na bezsenność
  • 1872 / 168 / 0
@Inezowa, zdecydowanie zostań przy kwetiapinie. Jak nie pomaga, to zwiększaj dawki. Masz na myśli tabletki 25mg? Czy inną dawkę? Bo z Twojej wypowiedzi można się tylko domyślać dawki. Jeśli masz dojść do 1/2 tabletki 25mg to i tak mała ilość. Możesz spokojnie nawet brać 2 tabletki na sen po 25mg. Z perazyny zrezygnuj, bo to kiepski lek, więcej skutków ubocznych itd. A najlepiej po tym co lekarz Ci każe brać, to bym zmienił lekarza na bardziej kompetentnego.
Take DXM and Be Happy
  • 178 / 22 / 0
Czy perazyna może spowodować zespół pozapiramidowy,? Według mojej lekarki nie
Dwa inne neuro które brałem czyli haloperidol i clopixol spowodowały u mnie kurewski ZP i boję się, że teraz będzie powtórka
  • 914 / 199 / 1
Oczywiście, jak każdy lek przeciwpsychotyczny, perazyna może powodować zespół pozapiramidowy. Twierdzenie że nie ma takiego ryzyka, jest błędem.
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
  • 2500 / 330 / 0
Ja jakiś czas temu dlugi czas nie bralem perazyny i jak wzialem dwie 25mg to dostalem normalnie zapasci i myslalem ze umieram. Nie wiem co to spowodowalo i co bylo w tych dwoch tabletkach ale juz nigdy nie wezme tego leku.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 178 / 22 / 0
18 września 2021dajmon pisze:
Oczywiście, jak każdy lek przeciwpsychotyczny, perazyna może powodować zespół pozapiramidowy. Twierdzenie że nie ma takiego ryzyka, jest błędem.
Oczywiście, że błędem jest to co piszesz
Razem z moją lekarka specjalnie sprawdziliśmy ulotke perazyny i objawy pozapiramidowe występują u jednego na kilka tysięcy przy czym przy clopixolu pojawiają się one przy jednym przypadku na 10

Więc jak ktoś boi się ZP to perazyna jest najlepszym wyborem
  • 2500 / 330 / 0
To jest stary lek jednym slowem kupa nie lek. Jak juz pisalem wzialem 50mg po dlugiej przerwie i tak mnie powykrecalo ze nie wiedzialem gdzie jestem myslalem ze ktos mnie otruł bóle brzucha zapaść i bog wie co jeszcze katorgi przez 6 godzin. Stary tani lek nie polecam za to zamiast tego kwetiapine juz se lepiej bierzcie. Naprawde myslalem ze umieram po tych dwoch 25mg cos tam musialo byc!
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
ODPOWIEDZ
Posty: 286 • Strona 26 z 29
HyperTuba dodaj film
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.