Perazyna - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Użytkownik nieaktywny
  • 5 / / 0

Witam wszystkich. Czy perazyna niweluje u Was choć trochę gonitwę/natłok myśli?
  • 1457 / 231 / 154

[mention]arcyfacet[/mention] Tak, ten efekt pojawił się u mnie po ok. 4 tygodniach stosowania.

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

Bez prawomocnego wyroku w sprawie Włodzimierza K., oskarżonego o podrzucenie narkotyków

Dzisiaj (wtorek) w Sądzie Okręgowym w Słupsku odbyła się kolejna rozprawa odwoławcza przeciwko Włodzimierzowi K., który przed wyborami w 2014 roku miał podrzucić narkotyki swojemu konkurentowi politycznemu w gminie Damnica.
  • 5664 / 438 / 0

[mention]arcyfacet[/mention]
Bralem tylko tydzień ten lek, wiec za bardzo nie mogę obiektywnie się wypowiedzieć, ale do tego czasu nie pomagał na żadne objawy psychotyczne.
Najwyraźniej za krotko brałem.
Użytkownik nieaktywny
  • 5 / / 0

taurinnn pisze:
[mention]arcyfacet[/mention] Tak, ten efekt pojawił się u mnie po ok. 4 tygodniach stosowania.
Na jakiej dawce? I czy brałeś do tego coś jeszcze?
  • 1457 / 231 / 154

[mention]arcyfacet[/mention] Dawki 25-75 mg/d (zwiększane stopniowo). Brałam wtedy jeszcze sertralinę w dawce 100 mg, doraźnie alprazolam 0,5-1 mg i jeszcze na początek (tylko w szpitalu) chlorpromazynę, ale dawek nie pamiętam, bo po wypisie odstawiłam ją na własną rękę, nie mogąc wytrzymać zamulenia i problemów z sercem (odstęp QT w granicach 640).
Użytkownik nieaktywny
  • 5 / / 0

Czy wg Waszej wiedzy perazyna może negatywnie wpływać na ilość serotoniny?

Dalsza część nieobowiązkowa.

Wiem że przy stosowaniu SSRI ilość perazyny gwałtownie rośnie.
Biorę od tyg sertralinę, od wczoraj 100mg/d.
Znalazłem blister perazyny i postanowiłem zacząć ją brać na gonitwę myśli(kiedyś dostałem taką receptę SSRI+pera) . To naprawdę uciążliwe. Jednocześnie powinna przyhamować myśli samobójcze. Swoją drogą miałem niedawno nieudaną próbę. Wystarczyłoby skoczyć z przewiązaną szyją. Ale zabrakło odwagi. Naszły mnie myśli że takie zachowanie mogło być skutkiem początkowego etapu leczenia. Pisali o tym w ulotce.
  • 37 / 2 / 0

Jak bardzo nasennie dziala perazyna i w jakiej dawce??
  • 65 / 1 / 0

Od tygodnia biorę perazyne 3x dziennie po 25mg I jestem strasznie zamulony po niej ale zasnąć za Chiny nie mogę. Już wczoraj zdesperowany wziąłem 1.5mg alpry, 50 mg mianseryny I jedna tabletkę onirexu (zolpidem).I kilka piw. Normalnie to by mnie to chyba zabiło a i tak miałem problemy żeby zasnąć choć byłem tak zamulony że bym nie ustał na nogach. I tak mam co dzień os tygodnia. Też tak mieliście?

Zapomniałem dodać że też od tygodnia biorę paroksetyne. Wcześniej brałem sertraline I chlorprothixen.

--------------------------------------

Edit: też macie taki ślinotok po tym? Chlorprotiksen daje mega suchość a to wręcz przeciwnie.

Scalono. taurinnn
  • 5 / / 0

15 stycznia 2019LaLiga40 pisze:
Jak bardzo nasennie dziala perazyna i w jakiej dawce??
Ja brałem około 150mg, ale nagrzany feta albo jakimś krysztalem żeby usnąć i było ok, "odcinala" faze i szedłem w kime. Na trzeźwo bym tego na sen nie wziął, bo obudzić sie po tym nie idzie, zamulony człowiek w opor cały dzień..
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 48 uczestników Wejdź na czata