Perazyna - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 19 / / 0

Uspokaja ale tak,że albo siedzisz spokojniutko gdy Cie nosi albo spisz jak masz nerwy i nie mozesz spać,działa subtelnie ale na stres to działa obojętnie raczej Ps.brałem ją spory czas więc coś tam wiem wazne jest dawkowanie dobranie dawkowania Pozdro
  • 304 / 15 / 0

Zależy, raz podziała tak, że siedzisz spokojnie z ziemniakiem zamiast mózgu, a raz tak, że jesteś lekko niedojebany, ale nadal wkurwiony. No i przy wyższych dawkach troche nienaturalnie zmusza do snu.

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

Policyjny pościg i zatrzymanie 12-latka pod wpływem narkotyków

W ubiegłym tygodniu, tuż przed północą funkcjonariusze V Komisariatu Policji w Krakowie, patrolując nieoznakowanym radiowozem okolice os. Ruczaj, zauważyli Opla Corsę, który wykonał nagły manewr skrętu oraz miał zaparowane szyby...
  • 5664 / 438 / 0

Ja bralem male dawki (100 mg/doba) bo choroba szybko postepowala i bylo konieczne zgloszenie sie do szpitala.Wiec w ogole nie nie pomagal ten lek.
  • 10 / 1 / 0

Moja przygoda (która dalej trwa) z perazyną zaczęła się od 19 września tego roku po długim ciągu na beta-ketonach i alkoholu. O 4rano wyszedłem z domu szukać po krzakach swojej siostry która aktualnie mieszka 100km odemnie. Oczywiscie ja ją widziałem jak przedemną ucieka i chowa się w tych krzakach. Po 1 nocy w psychiatryku zostałem wypisany razem z receptą na Perazin 100mg. Oczywiście wszystkie moje psychozy i zwidy zniknęły ale wydaje mi się, że ma to bardziej związek z tym , że przerwałem ten długi cug. Aktualnie łykam już prawie miesiąc ten Perazin 100mg tak pod wieczór ok 20 00. Moim zdaniem ten perazin działa bardzo nasennie a sny na nim są bardzo realistyczne. Zdarza mi się budzić w nocy ale tylko z krótką przerwą na WC albo żeby się napić bo zawsze mi się chcę po tej perazynie pić w nocy. Ta perayzna nie działą tj benzo to wogóle inny profil działania ale jak już się na niej uśnie bo chce się po niej spać to można czasem spać nawet po 12h bez przerwy. Jak na razie nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych u siebie po jej zażywaniu.
  • 10 / 1 / 0

12 października 2017LaLiga87 pisze:
Jak na razie nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych u siebie po jej zażywaniu.
Pierwsze skutki uboczne właśnie się pojawiają. Po nie zażyciu jednej dawki leki 100mg miałem nie przespaną całą noc.
  • 23 / 2 / 0

Mnie akurat strasznie perazyna zamula, mam brać doraźnie, 50mg jak się gorzej czuję i nie mogę zasnąć. Zasypia się spoko, uczucie przed zaśnięciem np. podczas oglądania filmu jest całkiem przyjemne, ale następnego dnia totalna zamuła, śpię do 13 i nic mi się nie chce. Brałam już kilka lat temu i wtedy tak na mnie nie działała, teraz jest tragedia...
  • 4 / / 0

Nic innego nie miałam, więc musiałam wziąć Pernazinum na urojenia słuchowe i stany lękowe uniemożliwiające zaśnięcie.

Zasnęłam, lęki się wyłączyły.
Jednak po jednej tabletce, po 10 godzinach od zażycia, nastąpiło otępienie, drżenie rąk, upośledzenie intelektualne - parzyłam kawę w ekspresiku na gazie, palnik jest za duży, więc trzeba ekspresik ostrożnie postawić i nie dotykać, zapomniałam o tym, podniosłam pokrywkę, ekspresik się wywrócił wylewając wrzątek. Na szczęście lek nie upośledził mojego refleksu, odskoczyłam, dzięki czemu uniknęłam oparzenia nóg. Także tego.
  • 4 / / 0

Po 17 godzinach od wzięcia jednej tabletki utrzymuje się otępienie i senność (taka jak w letni dzień na plaży).
  • 5664 / 438 / 0

17 grudnia 2017meer pisze:
(taka jak w letni dzień na plaży).
To dobrze czy zle ?

Perazyna to stary lek, lepiej wziac sie za cos nowszego.paliperydon ( jak jest w PL ), klozapina, Rysperydon, olanzapina.
  • 2164 / 393 / 0

Z mojego doswiadczenia: nowsze nie znaczy lepsze. Nowe podobnie otepiaja, kluczem jest dawka i pora przyjmowania. Jesli chodzi o objawy pozapiramidowe to akurat perazyna wywoluje je rzadko. Na sen i lekkie psychozy jest w sam raz.
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 51 uczestników Wejdź na czata