Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania
ODPOWIEDZ
Posty: 131 • Strona 10 z 14
  • 258 / 7 / 0
Na początek warto spryskać parę razy kaktusy przed pierwszym podlaniem, jeśli nam się nie chce, to podlewamy w zależności od doniczki, ale generalnie niewiele i dobrze jeśli woda jest bardzo ciepła- pobudzi to kaktusa do wytworzenia włośników. Oczywiście do wody nie dajemy żadnej chemii/nawozów.
Jeśli ziemia ci się zbryla to znaczy że jest do kitu, proponuję ziemię do kaktusów wymieszać z jakimś żwirkiem, grubym piaskiem, perlitem, keramzytem itp.
Żadnych korzeni nie powinno się obrywać, ewentualnie przy przesadzaniu, ale nie to było powodem pęknięcia kaktusa- zapewne za szybko się napił, do tego miał sporo substancji odżywczych no i pękł. Czasami się to zdarza, nie jest groźne o ile kaktus jest trzymany w suchym miejscu przez kilka tyg. po pęknięciu.
  • 32 / 2 / 0
Zanabyłem swojego pierwszego kaktusa - peyotl ok 10cm srednicy - jedna główna główka i z boków pączkują inne. Kaktus jest w w bardzo suchej ziemi, dodatkowo wymieszanej jakby ze żwirkiem i styropianem - pewnie jak dla najmocniejszego rozluźnienia gleby
Na razie nie podlewałem - mam czekać do wiosny - luty/marzec jest oki?
Kaktus stoi na najbardziej naslonecznionym parapecie (zachodni) - czy kilka godzin słońca (tak jak ostatnio jest ładna pogoda) robi dobrze takiemu kaktusowi w okresie zimowania?
  • 258 / 7 / 0
Nie ma znaczenia, jednak kaktusowi dobrze by zrobił chłód (8-15*C).
Zacząć podlewać nie wcześniej niż w marcu.
  • 1 / / 0
Witajcie mam problem z moim kaktusem poniżej link do aktualnego zdjęcia:
http://postimg.org/image/oqhid36q3/
Co mam robić?
  • 32 / 2 / 0
che pisze:
Nie ma znaczenia, jednak kaktusowi dobrze by zrobił chłód (8-15*C).
Zacząć podlewać nie wcześniej niż w marcu.
No akurat spadł u mnie śnieg i jest te -5 st - to chyba zbytni hardcore ;) Ale jak tylko się zacznie wiosna i takie mocno dodatnie temperatury to wyrzucę go na taras, aktualnie siedzi na oknie przy wejsciu do domu, tam jest ok 17-18 st, chyba też przyzwoicie?
  • 258 / 7 / 0
Nie ma co kombinować, zostaw go na tym oknie, będzie ok. Na zewnątrz wiosną też nie ma co wystawiać, bo w maju bywają przymrozki, a wtedy już kaktus będzie podlewany. Dla większości kaktusów mróz+wilgoć=śmierć.
  • 79 / 10 / 0
Nie jestem zbytnio ogarnięty w hodowli peyotlu, choć posiadałem cztery. Podlewałem je raz na ruski rok, po czym dwa z nich po prostu zgniły.
Gdzieś tam wyczytałem, że te piękne istotki pobierają wodę po przez skóre i tylko tyle im wystarcza do przetrwania (niestety żródła nie podam-nie pamiętam) .
Zacząłem je tylko spryskiwać, także nie zbyt często i jak na razie jest ok
Zobaczymy za jakiś czas, czy im się spodoba.
Uwaga! Użytkownik guarana nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 258 / 7 / 0
Zgniły, bo kaktusów nie podlewa się, ani nie spryskuje od października do końca marca. Druga sprawa to substrat, pejotl nie powinien rosnąć w ziemi uniwersalnej, ani tzw ziemi do kaktusów.
  • 13 / / 0
skoro nie jedno ani drugie to w jakim rodzaju ziemi / podłoża?
  • 120 / 6 / 9
Ja swoje chodowałem na mieszance piasku, pelitu i ziemi uniwersalne. Nie wiem czy to dobra mieszanka, ostatecznie jeden z trzech kaktusów zgnił :(
ODPOWIEDZ
Posty: 131 • Strona 10 z 14
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.