Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania
ODPOWIEDZ
Posty: 132 • Strona 9 z 14
  • 29 / / 0
Mój kaktus w zeszłym roku pokrył się w całości dziwnym białym nalotem, myślałem, że już po nim, ale po kilku miesiącach niepodlewania zaczął na nowo nabierać koloru i wyraźnię urósł. Niestety od paru tygodni obserwuję stopniowy powrót tego białego nalotu. Czy ktoś wie, o co może w tym chodzić? Może zbyt dużo związków wapnia w wodzie?
  • 258 / 7 / 0
A może w domu masz małe dziecko i puder się rozsypał?
Zdjęcie!
  • 29 / / 0
che pisze:
A może w domu masz małe dziecko i puder się rozsypał?
Zdjęcie!
http://imageshack.com/a/img745/9223/eHkGu1.jpg
http://imageshack.com/a/img745/9223/eHkGu1.jpg

na razie nie wygląda to źle, ale ostatnio też się tak niewinnie zaczynało i wkrótce cały kaktus był biały.
  • 258 / 7 / 0
Ciężko powiedzieć po tym zdjęciu, kaktus wygląda zupełnie zdrowo, białego nalotu nie widać, na pewno nie wygląda to na sole wapnia. Da się to zetrzeć?
Na czym jest szczepiony?
  • 29 / / 0
Trochę jednak widać biały nalot. Nie można tego zetrzeć, w zeszłym roku wyglądało to trochę, jak pleśń. Może teraz trochę przesadzam i rzeczywiście wszystko jest ok. Aha i kaktus nie był szczepiony
  • 258 / 7 / 0
Jeśli kaktus nie był szczepiony to bardzo źle wygląda. Lofki to nie kolumnowce, powinny mieć zwarty pokrój, zdecydowanie brakuje kaktusowi światła! Prawdopodobnie jest to przyczyna problemów (choć nadal nie mam pojęcia co to za nalot).
  • 29 / / 0
Fkt, że źle wygląda, muszę coś zrobić z tym światłem. Dzięki za poradę
  • 413 / 8 / 0
A pejotle to tak mogą mieć "odkopane" te doły? Swoim podsypałem ziemi, tak że wystaje tylko główna głowa, źle czy dobrze?
  • 258 / 7 / 0
Pewnie i mogą, ale jest to nienaturalne i po prostu brzydkie.
  • 107 / 1 / 0
Mój wygląda jak ząb trzonowy. Ziemia do kaktusów się zbryla i odsłania korzeń. Póki co nie dotykam, bo jeden kaktus mi "pękł" zapewne od mechanicznych operacji na jego korzeniu. Cóż, ogrodnikiem nie jestem, powyrywanie nitek od korzenia poskutkowało tragicznie. (nie, nic wtedy nie myślałem)

Wybaczcie śmierć "Trzeciego". Trzeci ucierpiał dużo bardziej niż Krono podczas gdy miałem w sobie różne trucizny.

Przy okazji: ile płynu lać przy podlaniu świeżakowi? Korek od butelki wystarczy?
ODPOWIEDZ
Posty: 132 • Strona 9 z 14
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.