Męczennica (Passiflora L. )- watek ogólny.

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 109 Strona 8 z 11

Czy Passiflora działa na Ciebie?

43%
1 Tak.
20
9%
2.W miksach.
4
4%
3.W dużych dawkach i miksach.
2
7%
4.W dużych dawkach.
3
7%
5.Trochę dziala.
3
7%
6.Nie dziala.
3
24%
7 Nie wiem.
11

Liczba głosów: 46

Rejestracja: 2015
  • 507 / 50 / 0

Po 3 herbatach z 2 łyżeczek ziela w ten sam dzień jeszcze wieczorem można alkohol wypić w umiarkowanej ilości? Bo nie wiem czy to ostrzeżenie tyczy się w ogóle takiego miksu czy większej ilości/mocniejszego ekstraktu.

A co do działania - to pierwsze wrażenie mam takie, że jest marihuanopodobne, tzn do tego uczucia jak już zejdzie haj + uspokojenie, rozluźnienie podobne do słabszych benzo, poprawiony nastrój. Potencjału przeciwlękowego ciężko mi na razie ocenić, takie rzeczy wychodzą w praniu :)
Rejestracja: 2017
  • 644 / 173 / 0

Wlasnie testowalem . Wzialem lacznie 900mg ekstraktu z passiflory w 3 kapsulkach .
Zmienione postrzeganie kolorow - wyostrzone i jasniejsze . Przyjemna sedacja , "wygodnie" sie lezy w kazdej pozycji . Ciezkie powieki - jak przy mj .
Dziwnie podwyzszone libido - wzwod niewywolany zadnym zewnetrznym bodzcem .
Tutaj ciekawostka bo tego sie nie spodziewalem ale byly - lekkie wizje (!) :ręka:
Czuc , ze to cos wiecej niz tylko "ziolko na sen" . Polecam serdecznie .

Łupieżcy umysłów z CIA. Tajemnice programu MK-Ultra

Fiodor Dostojewski zwykł mawiać, że nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości. Ci, którzy po latach badali szczegóły tajnej operacji CIA zwanej MK-Ultra, musieli mieć w pamięci te słowa rosyjskiego pisarza.

Aresztowano ponad tysiąc osób tworzących siatki narkotykowe

Podczas policyjnej akcji wymierzonej w gangi narkotykowe działające na terenie małych miast, zatrzymano 1 100 osób podejrzanych o przemyt i handel substancjami psychoaktywnymi.
Rejestracja: 2015
  • 507 / 50 / 0

Wypiłem niewielką ilość wina (dokładnie nie wiem ale tak pół butelki, może to była łącznie butelka max) i nic nie było, faza jakaś inna, bardziej fizycznie czułem się rozluźniony, uspokojony i jakby mniej otumaniony. Tak poza tematem, lubuje się w piciu naparów z ziół ale ta Męczennica nie jest zbyt dobra..

---------------------

Hmm pijąc duże ilości tej herbaty w ciągu dnia nie odczułem jakiegoś bardzo zwiększonego działania. Trzeba przyznać że Męczennica nieco się różni od innych ziół uspokajających, chociaż nie jest pozbawiona wady łączącej większość z nich jaką jest lekkie otumanienie, może z kawą by to było mocniej zredukowane lub czymś innym ale nie próbowałem. Działanie przeciwlękowe jest trochę wyczuwalne ale nie jakieś spektakularne. Mam wrażenie że lepsze efekty da jak się wypije więcej na razi, niż dopija.

Scalono. taurinnn
Rejestracja: 2018
  • 34 / 1 / 0

Czy próbował ktoś ją wapować i napisze jakie efekty ?
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 311 / 50 / 0

Temperatury dla alkaloidów harminowych nie zachechecaja do waporyzacji. Właśnie próbuje drugie nabicie 0,15 flosa. Mało pary, trzeba by zmielić drobniej. Smak Ala siano ashwaganda. Efektów brak lub ciężko stwierdzić bo poszła 100 etylowego plus piwo.
Rejestracja: 2018
  • 144 / 20 / 0

Pił ktoś kiedyś passiflorę podczas stosowania dziurawca? Na ile jest to bezpieczne? Byłoby duże ryzyko ZS, gdybym w środku dnia wypił napar z 5 g ciętej passiflory biorąc pod uwagę, że stosuję 15 ml nalewki z dziurawca dziennie?
Rejestracja: 2019
  • 2 / / 0

@Odmozdzony123 Pije ekstrakt 5% z MO 3x dziennie po pol łyżeczki + do tego dziurawiec ziele mielone 2x dziennie 1 lyzeczka i jest git.

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Rejestracja: 2017
  • 7041 / 1263 / 2

Taaa pijcie sobie imao z dziurawcem.
A nie dobra popijacie jakies ekstrakty to w sumie nie da takich interakcji jak nalewki czy odwar.

Czy kiedyś zrozumiecie, że ekstrakty są na samym końcu szeregu?
Ew w najgorszym przypadku będzie jak przy ekstrakcie z zielonej typu uszkodzenie watroby.

Poza tym ekstrakt, ekstraktowi nierówny. Trafisz inny i będzie kuku.
Rejestracja: 2014
  • 3647 / 965 / 2

nie stosowalem ekstraktu z passiflory ale napar z ziela polskiego producenta, swietnie dzialo, co innego napar z dziurawca, zero dzialania, jedynie silnie moczopednie, ekstrakt hypericum z tej firmy co zamawialem b. dobrze dzialal
Rejestracja: 2017
  • 7041 / 1263 / 2

31 października 2019blackgoku pisze:
ekstrakt
Obaj wiemy, że najistotniejszy jest sposób ekstrakcji i ekstrachent.
A to, że coś działa dobrze niewiele znaczy bo nie wiesz jak to zostało uzyskane.

Obaj wiemy, że w wypadku dziurawca wywary i odwary mijają się z celem bo subst czynne nie rozpuszczają się w wodzie a w alkoholu.

I do końca będę przypominać sytuację z EGCG i wątroba oraz z ekstraktem z ashwy który w tym stężeniu w jakim miała pewna firma byl najtańszym ekstraktem świata i "najmocniejszym". Jeden z importerów pisał, że nawet Chińczycy by go kupowali na tony.
Posty: 109 Strona 8 z 11
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość