uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik
ODPOWIEDZ
Posty: 594 • Strona 59 z 60
  • 11665 / 2257 / 0
Też po tym sezonie wychodzę za założenia, że z sezonami jest loteria. Mamy w naszym kraju 3-4 miesiące z dłuższymi okresami dobrej pogody. Moim zdaniem najlepiej zasiać w połowie czerwca - wtedy zbiór przypada na koniec sierpnia / początek września.

Auto Night Queen - sprawdziłem - czyli to Afghani od Dutch Passion. Spoko opcja zapewne.
  • 241 / 38 / 0
Moim zdaniem spokojnie można zacząć kielkować z początkiem czerwca, połowa też jest spoko. Od jakich breederów bierzecie ziarka?
Bardzo fajny automat to Orange Sherbet od fast buds, jak ktoś lubi sativy. Z indic Purple Punch, Purple queen albo Purple Lemonade. Gelato też jest super hybrydą.
  • 351 / 71 / 0
Ja jeszcze nie zdecydowałem czy będę kupował, ale jeśli tak, to ten MOB jest z TH Seeds, Viking Hammer sprzedaje Deuter na swojej stronie, Mexican Airlines Auto jest od Fast Buds, Auto Night Queen od DP jak Joszua wspominał zresztą, a Tangie Diesel to marka własna jednego ze sklepów.

Gdy już rozmawiamy na ten temat, to osobiście uważam, że powinno się kupować daną odmianę od jego twórcy aby dać mu zarobić aby miał motywacje tworzyć kolejne nowe odmiany, a nie tańszą o połowe reprodukcję wykonaną dla sklepu przez jakiegoś Sebe, ale ja jestem chory psychicznie to nie ma co brać moich słów poważnie %-D
Żyjesz pełnią życia, cieszysz się licznymi przygodami, a potem okazuje się, że to narkomania...
  • 11665 / 2257 / 0
W sumie masz rację. Ja nawet nie wiedziałem, że te pestki za 20 - 30 zł to produkcja jakiś Sebastianów (choć jak teraz się nad tym zastanawiam, to jest to nawet logiczne). Łudziłem się, że za tym stoi jakaś tam selekcja i wiedza, ale cena nie bierze się znikąd i o czymś świadczy.

Właściwie na outdoorze koszt pestek to dla mnie główny koszt, który właściwie rozpłynie się w późniejszym ogólnym rozrachunku (zakładając sukces).

Z drugiej strony te tanie opcje są dobre na początkujących, a ja przecież takim byłem (teraz uważam się już za nieco bardziej zaawansowanego, ale to jest nic przy tych ludziach z topowych producentów).
  • 241 / 38 / 0
Ja w tamtym roku płaciłem około 20pln średnio za oryginalne pestki bezpośrednio od Fast Buds, Dutch Passion, czy też Royal Queen Seeds. Trzeba tylko wyczekać na 420, przed 20 kwietnia zawsze są promocje 1+1 i można kupić prawie wszystko za 50% wartości. Wszystkie 3 ww. firmy to bardzo wysoka jakość w automatach.
Wtedy wpada gratis skromnie bo przy zakupach za 600-700pln jedna pestka, ale jakość to top. A jak dostawałem no name'y gratisy to przeważnie były średnie i kiełkowalność była poniżej 50%.
  • 2 / / 0
@delighter jak kupujesz nasiona zdalnie to normalnie je zamawiasz na swoj adres jakby byla to zwykla paczka czy jednak moze cos kombinujesz tak aby na przyklad nie bylo widac na jaki adres byly zamawiane?
  • 241 / 38 / 0
Normalnie na swój adres, Fast Buds wysyłało mi z Hiszpanii paczkę kurierem, teraz robią to chyba z Czech. Dutch Passion wysyła oczywiście bezpośrednio z Holandii. Nie ma już obaw, nie te czasy.
  • 241 / 38 / 0
No i teraz przykładowo na stronie Dutch Passion, dwa idealne automaty z dużym plonem - Mazar i Ultimate. Promka jest 3+3 za 30 euro, przy obecnym kursie wychodzi 22,5 za pestkę jakości Premium. Ja w zeszłym roku brałem 7+7 za 60 euro czyli jeszcze taniej, wtedy wychodziło mi za pestkę 19pln około. Ultimate daje największy plon ze wszystkich Auto, które widziałem ever(trochę widziałem;)).
  • 175 / 25 / 0
Za kilka dni ruszam ze specjalną operacją botaniczną xd
Mam kilka nieistotnych ziaren, których mi nie szkoda. Za dnia już ciepło i słoneczko. Zobaczymy czy uda się w czerwcu już suszyć.
Uwaga! Użytkownik cancelotti nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 11665 / 2257 / 0
To są automaty? Moim zdaniem szkoda pestek, bo to 100% strata, ale nikt Ci nie zabroni : ) Dopiero przebiśniegi się pojawiły...
Jeśli to sezony, to wiesz chyba, że tak wczesny wysiew nie zmieni nic w kwestii terminu zbioru?
ODPOWIEDZ
Posty: 594 • Strona 59 z 60
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.