Nieaktualne wątki z poprzednich lat.
Zablokowany
Posty: 1731 • Strona 171 z 174
  • 11677 / 2262 / 0
No ja też już nie zamierzam brać się za późno dochodzące. Niestety pleśń atakuje w pierwszej kolejności najbardziej zbite i najgrubsze pałki - zwykle od środka, co jest bardzo trudne do wyłapania.
Ja straciłem na rzecz pleśni właściwie większość Easy Sativy, ale w sumie ani trochę nie jest mi tego żal, bo nie miałbym jak wysuszyć takiej ilości (byłoby tego w granicach 500-600 g jak nic).

A tak nawiasem mówiąc - jak dobrze patrzeć za okno na deszcz i mieć to gdzieś - bezcenne : ) Kiedy wszystko już się kulturalnie curuje w słoikach.
Dziś zrobiłem inspekcję wszystkich topów, bo z doświadczenia już wiem, że pleśń może zaatakować spokojnie w 2-3 tygodniu. Znalazłem 1 top z białym nalotem - na szczęście w słoiku z najmniej wartościową partią Easy Sativy - oczywiście wyjebałem przez okno.
Polecam zrobić taką inspekcję w 2-3 tygodniu curowania, bo w słoiku widać tylko pewien procent, a pleśń lubi zagnieździć się w samym środku.
  • 51 / 3 / 0
To muszę zajrzeć na kontrolę niezwłocznie. Macie może jakieś sprawdzone wczesne odmiany? Do automatów jakoś nie jestem szczególnie przekonany.
  • 11677 / 2262 / 0
Passion #1, Early Skunk.
  • 241 / 38 / 0
Ja polecam fast versiony od Sweet Seeds, dochodzą w większości w pierwszym tygodniu października. Mi się udało ukończyć 6 różnych odmian w tym roku. Na #.com ludzie wielbią GGSy, w tym roku wielu z tamtejszych userów sadziło Biogenetic i również chwalili. Jak myślicie jest szansa żeby jakaś sezonówka kończyła, nie wiem 15 września? Musiałaby zakwitnąć z końcem lipca/ początkiem sierpnia i skończyć się w 6 tygodni. Moje doświadczenia wskazują, że większość sezonów czy to fast czy zwykłych, zaczyna kwitnąć około 10-20 sierpnia i potrzebuje 7-9 tygodni.
  • 11677 / 2262 / 0
Early Skunk tudzież krzyżówki z nim kończą w okolicy połowy / końca września.
Ja w zeszłym sezonie miałem krzyżówkę ES'a z Passion #1, ale wyrósł jak książkowy ES. Zakwitł bodaj na początku sierpnia (a przynajmniej wtedy odkryłem płeć) i w połowie września połowa krzaka (obrzeża) były już brązowiutkie i gotowe to ścięcia. Centrum jeszcze nieco zbyt białe i zostało ścięte jakoś tydzień później.
Myślę, że może być tego więcej (podobnych odmian).
  • 50 / / 0
Ktoś z naszej grupy robił kiedyś produkcję własnych nasion?
Mam taki pomysł aby w przyszłym sezonie spróbować to zrobić na gorszym z moich dwóch spotów.
Kiedy się zbiera nasionka? Wypada to mniej więcej w tym samym czasie co regularna ścinka tej samej odmiany?
W jakiej odległości od siebie powinny być męskie, żeńskie rosliny?
Ktoś tu ma jakieś doświadczenie że zbiorem nasion?
  • 11677 / 2262 / 0
Tak, są tu takie osoby, ale oczywiście nie będę wymieniał z nicków. Nota bene w zeszłym sezonie uprawiałem właśnie krzyżówki autorstwa jednego z nich.

Z tego co się orientuję, robi się to raczej ręcznie - tzn nanosi pyłek na kwiaty - w ten sposób można chyba mieć nasiona i normalne (bez pestek) palenie. Nasiona zapewne są dojrzałe pod sam koniec żywota krzaka - dokładnego terminu nie znam, bo się nie interesowałem.
  • 74 / 4 / 0
17 listopada 2020Adzi pisze:
Ktoś z naszej grupy robił kiedyś produkcję własnych nasion?
Mam taki pomysł aby w przyszłym sezonie spróbować to zrobić na gorszym z moich dwóch spotów.
Kiedy się zbiera nasionka? Wypada to mniej więcej w tym samym czasie co regularna ścinka tej samej odmiany?
W jakiej odległości od siebie powinny być męskie, żeńskie rosliny?
Ktoś tu ma jakieś doświadczenie że zbiorem nasion?
Mi się jakoś p#1 zapylił sam? Ścinka była w październiku w połowie do około 20. I w tym drugim zbiorze znalazłem około 10 nasion. Może jest troche więcej ale nie przyglądałem się dokładnie topom. Nie zauważyłem zhermienia (trudno znaleźć banana) ale pewnie jakieś musiało być gdzieniegdzie.
Jak chcesz to możesz zhermić rośline i ona sama się zapyli, no chyba że chcesz mieszać odmiany no i geny będą przenosić hermienie w następnym pokoleniu, dlatego jednorazowo można zrobić.
  • 11677 / 2262 / 0
No ja w swoim P #1 z zeszłego znalazłem 2, a ile zmieliłem (np niedojrzałych) nieświadomie to nie wiem. No i największe pałki są jeszcze nietknięte.
Raczej na pewno samozapylenie - kilku bnananów nie wyłapiesz w tym gąszczu kwiatów, które mają czasami przeróżną budowę.
Taka symboliczna ilość pestek to dla mnie żaden problem. Nie wiem, czy widziałeś takie w pełni zapylone kwiaty - to jest dopiero dramat... duża szyszka, z której normalnie skręciłbyś 5 lolków daje Ci takiego głównie "listkowego" materiału na jednego.
  • 51 / 3 / 0
Pestek z hermy nie polecam ze względu na geny co generuje późniejsze problemy. Raz testowałem takie z własnej produkcji gdzie robiłem kontrolę co 2 dni aby pozbyć się niechcianych bananów i niestety poległem... Praktycznie wszystko się zapyliło. Zastanawia mnie fakt pojawienia się dosłownie kilku pestek w roślinie nie przejawiającej oznak hermienia z których również korzystałem i problem taki się nie pojawiał a na pewno nie w takiej skali. W reprodukcji nie jestem za bardzo obeznany więc chętnie wysłucham opini bardziej doswiadczonych za to chętnie udzielę rad czego nie robić xD
Zablokowany
Posty: 1731 • Strona 171 z 174
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.