<< Outdoor 2018 >> HajpiHajp :)

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

Posty: 614 Strona 42 z 62
Rejestracja: 2010
  • 332 / 38 / 0

22 lipca 2018jezus_chytrus pisze:
Ale lipa. Szkoda, że nie przeczytałem wcześniej. Zostawiłem dziada, bo nie byłem pewny.
Za ile dni on może zacząć pylić? Jeśli to kwestia kilku dni, to znajdę czas w tygodniu, żeby go wyrwać.
A niee spokojnie. Czasem na miejscówkach gdzie miałem po kilkadziesiąt albo nawet 100 roślin zdarzało się przeoczyć pedała i był usuwany już w okresie gdy żeńskie miały widoczne topy. Nie było później jakoś bardzo dużo ziaren. Na tym etapie rozwoju co ty masz to na pewno jeszcze nie pyli.
Właściwie to ja nie do końca wiem jak to pylenie wygląda. Widziałem nawet roślinę z boxa uprawianą po lampą w której byłom kilka ziaren.
Rejestracja: 2014
  • 8938 / 1207 / 0

^
Te moje pestki pochodzą właśnie z takich kwiatów. Top o wadze 1-2 g, a w nim ze 4 pestki. Próbowałem rozwikłać, skąd one się tam wzięły (tematy wyglądały na uprawiane pod lampami), ale nie mam pomysłu.

Dlaczego tytoń jest legalny, a konopie nie?

Tytoń oprócz tego, że bardzo źle wpływa na organizm człowieka, to mocno zanieczyszcza również środowisko. Konopie wręcz odwrotnie. W tym artykule przedstawiam różnice między tymi dwoma roślinami.

Wysyp pacjentów po dopalaczach. Jeden z nich wyrywał znaki drogowe

Nawet 10 pacjentów dziennie trafia do kliniki ostrych zatruć przy ul. św. Teresy. Tak jest od kilkunastu dni po ponad trzymiesięcznej przerwie, kiedy to trafiało tu najczęściej nie więcej niż troje zatrutych dziennie. Jeden z pacjentów, który niedawno tu trafił, został zatrzymany, gdy wyrywał znaki drogowe na ulicach Łodzi. Mężczyzna był bardzo pobudzony.
Rejestracja: 2015
  • 2074 / 344 / 9

Jest tak ponieważ najczęściej pod lampe bierze się nasiona femi, a proces feminizacji je delikatnie hermi. Na takim krzaku, który jest w 99% żeński znajduje się parę męskich kwiatostanów. W ten sposób jest jakieś niewielkie samozapylenie ale nie w jakimś dużym stopniu.

Co w ogóle wychodzi z takich pestek? Zawsze mówili żeby tego nie sadzić.
Rejestracja: 2014
  • 8938 / 1207 / 0

^
W zeszłym roku z takich pestek wyrosły mi normalne, żeńskie krzaki i jeden samiec. Samice wytworzyły ładne topy (niezapylone) i bynajmniej nie były hermami. Niestety dane było mi spróbować jedynie resztek, które ze złamanym sercem wyzbierałem na ograbionym spocie. Kopało normalnie - bardzo przyjemnie.
Rejestracja: 2014
  • 8938 / 1207 / 0

Na 3 rośliny u jednej udał mi się FIM : ) Powstały 4 szczyty. Nie wiem, co źle zrobiłem w przypadku innej rośliny. Wydawało mi się, że zostawiłem tyle samo, lub jeszcze mniej nowego "piętra". W przypadku tych nieudanych prób piętro normalnie odrosło i rośliny nadal mają 1 szczyt...

Teraz pytanie z innej beczki. Czy ktoś stosował super cropping na out (pod naszym niebem)? Chodzi konkretnie o krzak ze zdjęcia. Odrosty, które chcę łamać mają obecnie ok 20-30 cm, a roślina zaczęła już kwitnąć (pierwsza faza). Czy ta gra warta jest świeczki?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2009
  • 1178 / 27 / 0

Ja osobiście nie wierzę w supercropping. (Być może nadłamany odrost chce "nadrobić" i roślina się mobilizuje, ale miałem przypadki nadłamanych gałązek, które owinąłem i jakość szczególnie się nie zmieniły (a może nawet zwolniły).
Być może się mylę, ale na pewno nie przekonuje mnie wytłumaczenie, że łodyżka grubsza w jednym miejscu ma zwiększać dopływ soków do całego topa (przecież reszta gałązki pozostaje tak samo gruba).

Działa, czy nie działa - na Twoim miejscu zadbałbym raczej o doświetlenie odrostów i je popodwiązywał. Sam robiłem tak z automatami i faktycznie odsłonięte gałązki odwdzięczały się szybszym wzrostem i pulchniejszymi topkami. Musisz tylko wziąć pod uwagę to, że wiatr może nią szarpać, więc nie odginaj ich jakoś bardzo mocno, żeby się nie ułamały.
Rejestracja: 2014
  • 8938 / 1207 / 0

Z tego co czytałem, super cropping ma w teorii zwiększyć również "produkcję" THC. Taki niby "mechanizm obronny" rośliny. Zrobiłem ten trening, ale na innym krzaku - takim eksperymentalnym. Właściwie tylko z ciekawości, jak roślina zareaguje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2018
  • 377 / 45 / 0

I tu masz racje, roslina zaatakowana zaczyna produkowac wiecej THC, ja gdzies trzydzien przed zbiorami robilem mala dziurke w lodydze i wsadzalem wykalaczke. Zawsze dawalo kopa niestety nie mialem jak zmierzyc poziomy THC.
Rejestracja: 2007
  • 879 / 61 / 0

Ło Jezu !
Dawno tu nie zaglądałem :) Zdrowo , zielono - będzie co palić :D

Zajebista fotorelacja Jezus :)

Z fartem !
ncdream
Rejestracja: 2014
  • 8938 / 1207 / 0

Dzięki : ) Mam nadzieję, że to będzie fotorelacja od A do Z (a nie do X, jak w zeszłym roku).
Ostatnią fotką mają być opakowania próżniowe wypełnione topami : ) (to będzie "Z")

Ten sezon jest jeszcze szkoleniowy. Trenuję trenowanie krzaków na różne sposoby. Jeśli nic złego się nie wydarzy, to kolejny sezon będzie już dużo bardziej profesjonalny (począwszy od znanych pestek :))

Niemniej z 3 roślin jestem już bardzo zadowolony. Szczególnie z tej, którą przesadzałem jakiś czas temu (FIM'owana z czerwonymi numerkami szczytów kilka zdjęć wyżej)
Posty: 614 Strona 42 z 62
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jezus_chytrus i 0 gości