ODPOWIEDZ
Posty: 239 • Strona 21 z 24
  • 19 / 1 / 0

zdjęcie: https://pasteboard.co/J2zCEmt.jpg
zakupiłem kabel i wszystko montuje, czy w ten sposób należy umieścić kable w lampie? niebieski to lewego? uziemienia nie ma bo z tego co się dowiedziałem nie potrzeba w ledzie i nie ma jak zamontować. jest to bezpośrednio 230v i boję się żeby nie spalić lampki
  • 87 / 19 / 0
Awatar użytkownika
Qac

Sprawdź przynajmniej kontrolką gdzie masz plus (w starym budownictwie zazwyczaj było robione na oko czyli jak wyszło) oraz zmostkuj przewód neutralny z radiatorem - w przypadku nieoczekiwanego przebicia co najwyżej wywali Ci bezpiecznik.
Uwaga! Użytkownik Qac nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 146 / 17 / 0
Awatar użytkownika

@pawoleh666 na taką powierzchnię mały HPSik ładnie by ogarnął lumeny, ale temperatura będzie bardzo wysoka. Jak zacznie rosnąć to będziesz miał karate z trenowaniem, omijaniem 'gorącego'. Jeżeli roślina jest automatem to raczej nie będziesz męczył jej treningiem.
Sam się w to bawiłem w czasach, gdy te fikuśne multispektralne LEDy dopiero raczkowały na rynku. Gdybym miał teraz coś takiego robić to poszedłbym właśnie w kierunku takich LEDów albo świetlówek akwaryjnych zakładająć małą powierzchnię - ale jak chcesz eko to pewnie pozostają tańsze CFLe.

W sumie, kwestię oświetlenia determinowałbym od zakładanej wentylacji.
  • 1701 / 281 / 0
Awatar użytkownika

@Rosynant2000, Zdecydowałem się na naświetlacz LEDowy - 100W, 8000lm. Albo dwa takie, jeszcze nie jestem pewien jakiego boxa będę konstruował ale raczej takiego małego na jeden. 80zł ten naświetlacz.
Uwaga! Użytkownik Vetulani44 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 146 / 17 / 0
Awatar użytkownika

Jeden taki za 80zyla ma 8000 lumenów ?
  • 1701 / 281 / 0
Awatar użytkownika

tak
Uwaga! Użytkownik Vetulani44 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4 / / 0

Witam,mam pytanie czy taka lampa
https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-1 ... 7538976233
Sprawdzi się w boxie o wym
Dł.75szer.50wys.150
Myślę o 3 roślinach Green-O-Matic Auto® GHS rosną nie duże to myślę że może starczy.
  • 969 / 230 / 0
Awatar użytkownika
Kobyszcze
Kompetentny
Kompetentny

Jak na moje laickie oko to jedna to mocno mało, a patrząc na specyfikację lumenów i jakikolwiek
kalkulator to dramatycznie mocno mało.
Pewnie jak dasz ze 6 czy 9 czyli po 2 czy 3 na roślinę to może coś z tego będzie.
  • 146 / 17 / 0
Awatar użytkownika

1 na jedną roślinę może jakoś da radę, ale przy tej powierzchni musisz dobrze wylustrzyć wnętrze.
  • 4 / / 0

Dzięki za odpowiedzi,
To wobec tego może taka się nada na tą powierzchnię
https://allegro.pl/oferta/lampa-zarowka ... 8589327534
ODPOWIEDZ
Posty: 239 • Strona 21 z 24
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.