Oświetlenie - wątek ogólny.

Moderator: Konopia

• 1 / / 0

witam, mam boxa w szafie w pokoju o wymiarach wys 120cm, szer 60cm, gł. 55cm. Na tej powierzchni mam 5 automatów amesia x haze (niedawno przesadzone po kiełkowaniu) i 1 powerplan x afgan(reg.) tez dopiero po przesadzeniu. do tego mam jeszcze dwie niewiadomego pochodzenia jedna ma wys. kolo 30 cm, druga kolo 15-20cm. I mam pytanie w związku z tym, jakie oświetlenie powinienem zamontować nie biorę pod uwagę HPS bo podobno od groma prądu zabiera.
Zastanawiam się nad świetlówkami, ale tak na prawdę to nie wiem jakie i ile. Poradźcie coś proszę. i jak ustawić fotoperiod dla tych młodych roślin a jak dla pozostałych, które jak już mówiłem są w tym samym boxie.

Przeniosłem z indoor tutaj.
@wojtasanw, na przyszłość: nie pisz trzech takich samych tematów. Masz postów mniej niż 30, co skutkuje tym, że któryś z modów musi zaakceptować posty. - hip
  • 2376 / 46 / 0

O tym, jak wojna z narkotykami niszczy kultury tubylcze

W cieniu globalnej wojny z narkotykami rozgrywa się nieustająca i niedostatecznie nagłośniona tragedia ludów tubylczych, których prawa są notorycznie gwałcone.

Powstaje serial o Timothym Learym. W głównej roli Woody Harrelson

Woody Harrelson oraz Luke Davies łączą siły. Wspólnie tworzą serial „The Most Dangerous Man in America”, oparty na powieści Billa Minutaglio i Stevena L. Davisa o tym samym tytule.
Użytkownik nieaktywny
  • 170 / 1 / 0

wojtasanw pisze:
witam, mam boxa w szafie w pokoju o wymiarach wys 120cm, szer 60cm, gł. 55cm. Na tej powierzchni mam 5 automatów amesia x haze (niedawno przesadzone po kiełkowaniu) i 1 powerplan x afgan(reg.) tez dopiero po przesadzeniu. do tego mam jeszcze dwie niewiadomego pochodzenia jedna ma wys. kolo 30 cm, druga kolo 15-20cm. I mam pytanie w związku z tym, jakie oświetlenie powinienem zamontować nie biorę pod uwagę HPS bo podobno od groma prądu zabiera.
Zastanawiam się nad świetlówkami, ale tak na prawdę to nie wiem jakie i ile. Poradźcie coś proszę. i jak ustawić fotoperiod dla tych młodych roślin a jak dla pozostałych, które jak już mówiłem są w tym samym boxie.
Czym oświetlasz rośliny jeżeli przy wzroście 30-25cm dopiero zastanawiasz się 8-( nad HPS'em lub świetlówkami? Radził bym jednak wziąć pod uwagę HPS'a, a dokładnie 150w bo to najlepsza opcja. Co do fotoperiodu: rozumiem, że masz 5 automatów i 3 zwykłe odmiany? W takim razie aby z każdego planta zebrać plon będziesz musiał dać 18/6 na weg i 12/12 na flo żeby zwykłe odmiany zakwitły. Jest to jednak kiepskie rozwiązanie ponieważ automaty będę bardzo mizerne gdyż powinny być uprawiane 20/4 przez cały okres życia. Z tego co widzę af'y to najlepsze geny w Twoim boksie więc proponował bym wyrzucić odmiany NIE automatyczne, zaoszczędzoną powierzchnię wykorzystać do treningu LST i ustawić fotoperiod 20/4.
Na przyszłość:
1. Najpierw zdobywamy wiedzę.
2. Potem wydajemy pieniążki i przechodzimy do realizacji planu.
:nuts:
  • 63 / 1 / 0

do 5 roślin zawsze zużyjesz (jeżeli masz odrobinę pojęcia) minimum 150W czy to świetlówek, czy HPS, a że najlepszą wydajność lumena z wata ma hps to będzie najlepszy. A to, że bierze od groma prądu jest mitem, nie ma możliwości, żeby to wyszło na rachunkach
  • 422 / / 0

Pozytywny Jedrek pisze:
to, że bierze od groma prądu jest mitem, nie ma możliwości, żeby to wyszło na rachunkach
mitów narosło od cholery a to tak łatwo policzyć - cena prądu (zależnie od operatora) wynosi około 58groszy (za http://www.cenapradu.republika.pl/)

150 W włączone 20godzin na dobę :
0,15 kWh x 20 =3 kWh na dobę czyli 3x58groszy =1,76 zł na dobę
dla 250 W da to niecałe 3 zł na dobę

koszt miesięczny - 1,76x30 dni (średnio...) daje 52 złote dla 150W (87zł dla 250 W) ...

czy rzecz jest nie do wykrycia - zależy dla kogo, domownik może skumać, że coś ostatnio dużo płacimy za prąd, jak wie czemu to nie ma problemu... zakład na takie coś nie zwróci uwagi - czemu? przykład z życia wzięty:

mam nadzieje, że mój PC nie ciągnie cały czas aż tyle ale mam w komputerze 500W zasilacz (fabryczny 350 W się spalił przy zbyt intensywnej eksploatacji)
nawet uwzględniając to, że tyle nie wyciąga pewnie nawet przy pełnym obciążeniu procesora (czyli grach lub renderingu) - na sam komputer używam i tak więcej mocy niż gdybym zaczął hodować MJ pod lampami

ps: znam gościa który ma(miał?) regularnie odpalone 15 komputerów u siebie (różne takie-tam na nich robił) stały w 3 kolumnach: Dell, Dell...Dell - imponujący widok dla geeka
szkoda, że nie przyszło mi do głowy zapytać ile płaci za prąd ale nawet przy takim zużyciu (odpalone były wszystkie 24h na dobę)nikt go nigdy nie zapytał na co mu tyle prądu...płaci - ma
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 2013 przez Cyrio, łącznie zmieniany 7 razy.
  • 429 / 38 / 0

No natchnelo mnie hodowanie pomidorow:)

Pytanie o lampe do growboxa 90cm x50cmx160cm ( zamowiony bd z ebay) cena kolo 50 e

Lamp mam duzy wybor ale njbardziej by mi odpowiadalo led z wzg na prad cena tej lampy co podam do okolo300 400 euro ( oswietlene sceniczne)
Lucid arena hall lamp
LED
105w
Kat swiecenia to 60 albo 120 stopni ( mam 2 odmiany)
5000k. - 100 240v
  • 490 / 1 / 0

Nie prościej zamówić przez neta diody mocy odpowiednie i samemu poskładać oświetlenie? Przy nakładzie 400 ełorsów to byś miał tak na wypasie, że malina.
  • 58 / 6 / 0

Witam. Jestem nowy w temacie. Przepraszam, że wrzuciłem to tutaj, ale chyba nie ma do tego odpowiedniego tematu. Mam 2 lampy. Jakiego rodzaju jest ta okrągła i ta prostokątna? :D Z góry dzięki! Nie mogę wstawić zdj (chyba za wysoka rozdzielczość), to podsyłam link: https://photos.app.goo.gl/1Wr2sUQhSgGy8aMg6

TMq

• 330 / 57 / 0

Pierwszy to halogen, nie nadaje się do uprawy. Drugi to w sumie nie wiem bo sam klosz widać, w każdym razie wygląda to na "lampe" do zwykłej żarówki czyli też lipa.
  • 1 / / 0

Hej a jakie lampy w końcu kupić? Jest tu ktoś kto sie n tym zna i juz chodowac te pomidory? Ja słyszałam ze jedyne sensowne to te chlorofilla osram + phytolite. Ale kurwa zobaczcie na ceny. Pomóżcie.
Wróć do „Oświetlenie”
Na czacie siedzi 70 uczestników Wejdź na czata