Oświetlenie - wątek ogólny.

Moderator: Konopia

Użytkownik nieaktywny
  • 12 / / 0

Przepraszam, że robię małego offtopa.

Widziałem kompletną obudowę z okablowaniem do lampy sodowej, tyle, że było napisane iż pracuje z lampami sodowymi od 150W do 400W. Myślicie że coś takiego rzeczywiście się sprawdza? Zastanawiam się czy to po prostu ma rację bytu, bo niby jaki miałby być tam statecznik?

xxx

• 19 / / 0

aa ja mam lampe rteciowa zajebalem sobie:D tylko czy po zmianie zarowki bedzie smigac na tej oprawie zarowka sodowa??

Kiedy konopia zaczyna być inna, niż włóknista

...czyli o przedmiocie czynności wykonawczej przestępstwa uprawy.

Legendy marihuany: Jack Herer

Jack Herer to Armani marihuany – jeden z wielkich klasyków, które dziś nie są być może już tak popularne jak kiedyś, ale wciąż pozostają złotym standardem i ciągle przyciągają koneserów.

• 361 / 1 / 0

Przeczytałbys temat bys wiedział.... ale odpowiem "NIE"
a zamiast kraść idz do pracy i kup sodówke ;]
do uprawy potrzeba cierpliwosci a praca tego jak najbardziej uczy.

• 23 / / 0

Darksouled pisze:
Przeczytałbys temat bys wiedział.... ale odpowiem "NIE"
a zamiast kraść idz do pracy i kup sodówke ;]
do uprawy potrzeba cierpliwosci a praca tego jak najbardziej uczy.
Ej typie no kulturalnie ziomuś sie pytał o lampeczke i chuj że zajebał no nie ale kurwa jest a nie czepiać sie nie wiadomo o jaki sagan kurwa ziomuś.

• 361 / 1 / 0

zapytal sie kulturalnie to mu kulturalnie odpowiedzialem :]
a to czy zajebal czy nie robi roznice chociazby taką ze jak zajebiesz to bedziesz mial dziadostwo a i tak trza bedzie "żarówke" (lampe) wymienić wiec lepiej dokulac troche wiecej i miec odrazu pożądnie.
Pozatym po co mają go o kradzież scigać juz i tak dosyć ze scieżki prawa zboczy uprawą wiec po co sie narażać??
  • 237 / / 0

Witam! Mam pytanie. Otóż czy lampka diodowa na baterie 64diod LED barwa biała, mogła by dostraczyć odpowiednią ilość światła aby wyrosła jedna roślina AF? Mówie o boxie o wymiarach szer:20cm dł:20cm wys: 40cm ,oczywiście wszytsko oblkeione foliami oraz lustrami aby więcej światła się odbijało.
Pytam się ponieważ słyszałem o lampkach LED.
Dzięki i pozdrawiam!
  • 3309 / 7 / 0

Diody są różne jeśli chodzi o moc... Ale IMO lepiej jest inwestować w inne widma światła, niż białe. To tyczy się większości roślin, a nawet oświetlenia w pokoju ;) Gdzieś tu o tym był artykuł.
  • 237 / / 0

Odświeże teamt jeszcze raz!
Czytałem dość sporo na temat oświetleń led. Widziałem nawet artykuły gdzie porównywano automaty
po 20 dniach przy lampie led oraz HPS, i o wiele zdrowsza i okazalasz była roślina spod LED'ów.

Mam natomiast kolejne pytanie. Czy jeśli stosuje się oświetlenie led to potrzebna jest taka sama ilość lumneów co w przypadku lampy HPS? Chodzi o mały box o powierzchni, 20 cm szer, 25 dł, oraz 60 cm wysokości. Po wyliczeniu wyszło że poweirzchnia boxa jest równa 30000 cm(3) czyli 0.3m sześciennych.
więc dobra ilosć lumneów to około 4300 lm.

Prosze o odpowiedź ponieważ jeśli będzie choć cień szansy skoonstruje taką lampe. ;-)
  • 7 / / 0

duckduckgo mówią mi że:
po pierwsze poczytaj to :http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/900 ... b88ca.html
po drugie żeby uzyskać odpowiednią ilość lumenów tj około 4300 musisz wydać około 1000zł plus odpowiednio dobrane zasilanie i odprowadzanie ciepła czyli dodatkowo radiatory.
po trzecie przy jednej, trzech roślinach mało się to opłaca bo koszta zwrócą się po długim czasie
wnioski: brak opłacalności :) pozdrawiam
  • 397 / / 0

Tak, aby wydajnościowo LED była podobna do HPS, potrzeba by takiej ilości diod, albo takich mocnych diod, że kosza ich przekroczyłyby koszta HPS... Niestety
Wróć do „Oświetlenie”
Na czacie siedzi 61 uczestników Wejdź na czata