Opium - wątek ogólny

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 294 / 15 / 0

30 kwietnia 2018VladTepes pisze:
Jutro pojade po troche słomy daj przepis jak to widzisz i zobzaczymy czy sam aceto zdziała cuda
To nie ma sensu, potrzeba by było pare litrów acetonu bo słoma zawiera mało morfiny. Chodziło mi o to, że np. opium zalac acetonem przefiltrowac i odparowac w celu uzyskania morfiny, ale spędziłem pare godzin czytania hyperreala i dopalamy i już doszedłem do wniosku ze to nie ma sensu. Nie długo ekstrakcja morfiny z PST moge wam opisać jak będe to robił za pare dni prawdopodobnie jesli chcecie to napisze w punktach co sie dzialo, ale raczej kazdy wie na czym to polega.
Użytkownik nieaktywny
  • 657 / 85 / 0

no akurat słoma, czy też makiwara, to ma raczej więcej morfiny niż PST

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Organizator Woodstocku chce stworzyć własny gatunek marihuany z okazji 50-lecia festiwalu

Organizator chciałby odtworzyć klimat Woodstocku z 1969, a jak wiadomo, na festiwalu nie brakowało marihuany, jak również i mocniejszych narkotyków.
  • 294 / 15 / 0

No to prawda, ma, ale nie mam obecnie słomy a mak w sklepie jest...

lol

• 2355 / 164 / 0

[mention]overandout[/mention]
30 kwietnia 2018overandout pisze:
czyli w kilogramie dobrego maku jest średnio
50mg kodeiny i 180mg morfiny.
podejrzewam, że przy helcomach to gdzieś 2kg ziaren = 200mg morfiny.
Nie no ja myślę, że mniej. Takie nasiona 200mg/ kg to naprawdę rzaadkość.
Przeglądałem sporo takich pdfów (kilkaset nasion sumując) i te 100mg morfiny/kg to juz bardzo dobre maki.

Najlepsze nasiona ze wszystkich pdfów co widzialem mialy po 300mg/kg i 50mg kodeiny/kg

90% testowanych (albo nawet 95%) miała 0
Kilka % działających mialo po 30-80mg/kg i po kilka/kilkanaście mg kodeiny/kg
Z 1% mial te 100mg morfiny/kg
I te 200-300/kg to juz jak trafienie w lotku

Mam jeszcze pewnie te wszystkie pdfy. Np. czytalem takie dane z Niemiec to pamiętam pzetestowali kilkadziesiąt maków roznych producentów i tam wszystkie praktycznie mialy 0 albo kilka mg morfiny.
Kilka sztuk miało po naście mg, a ze 2 najlepsze mialy po 50/70mg /kg
Ostatnio zmieniony 01 maja 2018 przez lol, łącznie zmieniany 2 razy.

lol

• 2355 / 164 / 0

[mention]AlienForms[/mention]
30 kwietnia 2018AlienForms pisze:
a mnie zaczęło zastanawiać co innego. W/g naszej tajemnej forumowej wiedzy PST mamy dzięki temu, że mak jest zbierany z wykorzystaniem kombajnów które zwyczajnie miażdżą główki makówek razem z łodygami i dzięki temu ziarna są ujebane mleczkiem. Nawet wrzucałem kiedyś do knajpy linka z wypowiedzią Tureckiego chłopa co uprawia biały mak, że rząd kazał im wybierać ziarna maku ręcznie z główek właśnie przez opium..... A tutaj w tych badaniach jest wyraźnie napisane, że do badania wyciągają ziarna z główek ??!?! WTF ? A może ziarna same w sobie też mają morfinę i inne alkaloidy tylko że wodą ich nie wypłuczemy ? Bo do ekstrakcji alkaloidów w tym badaniu używali chyba jakiegoś alkoholu... Może mak jedzony bardziej by kopał :)

Alien każą im ręcznie wyciągać może właśnie po to, żeby nasiona nie były zanieczyszczone opium. :cheesy:

morfiny w nasionach jako takich nie ma. Moze się dostac na nasiona przez szkodniki i podczas zbiorów kombajnami suchych makówek gdzie wierchnia warstwa główek jest ścierana.
  • 2213 / 322 / 0

[mention]lol[/mention] no właśnie o tym mówię - a w tym pdf'ie i tych badaniach które są parę postów wyżej jest napisane, że do badania wyciągają (na bank ręcznie) z główek - i wychodzi im że są alkaloidy....wtf ?
  • 98 / 17 / 0

Japierdole ludzie weźcie się ogarnijcie zasiejcie mak tak jak ja i nie będziecie musieli robić tych żałosnych PST a Bakalandy u mnie w Kauflandzie 12 zł kosztuje ta większa paczka więc nie opyla się robić PST chyba że ludzie nie mają co robić z kasą. Lepiej wysiejcie mak z Firmy Kresto i już w maju macie niedojrzałe główki. Następnie zbieracie acetylujecie czym się da. Ja w imię nauki dokonam acetylacji opium kwasem octowym 100%z Octanem sodu co mi da trochę 3 MAM oraz jakieś niewielki ilości hery. Wlewacie ocet i gotujecie na polu aż uzyskacie stężony bo woda paruje w 100 a kwas octowy w 120 więc najpierw woda wyparuje a potem czysty kwas. Dodajemy opiuma z octanem sodu który się robi ze sody oczyszczonej. Gotujecie i acetylujecie 3 pozycję i cieszycie się.
Spróbuje pod koniec maja zrobić ogólny przepis na ekstrakcje kody i morfy z opiuma następnie opisze jak dokładnie odzielić kodeine od morfiny i od żywice następnie poda drogi syntezy z morfy robi się helene a z kodeiny dezomorfine. dezomorfina jest bardzo silna 10 mocniejsza od morfiny a jest bardziej bezpiecznia od heroiny. Natomiast ma złą sławę przez ruskich debili którzy zamiast benzyny EKSTRAKCYJNEJ leją benzynę do samochodu oraz krokodyl ma odczyn silnie kwasowy dzięki kwasy jodowodorowego więc trzebałoby go zobojętnić wtedy rosyjski krokodyl byłby bardzo bezpieczny ale bez alkalizacji takie są skutki. Postaram się wrzucić na dział uprawa maku moje zdjęcia małęgo kiełkującego maczku pozdro
  • 2213 / 322 / 0

@up a pomyślałeś, że część userów mieszka w centrum miasta i innych blokowiskach ? Nawet jakbym znalazł ustronne miejsce, bo w sumie mieszkam pod dużym lasem to takie wysianie tylko w formie eksperymentu bo na moje potrzeby i innych ćpających w ciągu to potrzebowałbym obsiać ze 2 hektary...
Z niedziałającego, wyglądającego jak wyprażone Kresto to może w ogóle coś wyrosnąć ?
  • 861 / 109 / 0

wyrosnąć może i wyrośnie, ale czy będzie użyteczne?

dlatego należy siać pewne maki, jeśli klepie - jesteś pewny, że plony również będą klepać.
  • 2213 / 322 / 0

no chodziło mi głównie czy będzie zawierać alkaloidy w ilościach klepliwych. Zasadniczo jeśli ziarna są z odmiany klepliwej a dopiero po zbiorach zostały oczyszczone w jakiś tam sposób to w sumie dlaczego miałoby z tego coś działającego nie wyrosnąć. Inaczej jeśli z jakiejś odmiany niskomorfinowej... Nie wiem... W każdym razie pomysł obsadzania własnego maku, osoba w ciągu może raczej traktować eksperymentalnie bo kilka krzaków na krzyż to wystarczy pewnie na parę dni grzania.
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 60 uczestników Wejdź na czata