Opioidy - wątek ogólny działu

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 1454 Strona 146 z 146
Rejestracja: 2019
  • 17 / 2 / 0


@eth0 Mnie akurat takie posty skutecznie odciągnęły od spróbowania opio. Jestem po trzydziestce, mam rodzinę, pracę, zainteresowania. Jakiegoś dużego stażu też nie mam z dragami, ale po pierwszym razie fety czy piguł przeszła mi przez myśl by spróbować jakiegoś opio - jak próbować to wszystkiego (prawie). Szczególnie że nie są jakoś trudno dostępne, jak mi się kiedyś wydawało. Ale kurwa jak czytam takie tematy jak ten, to szybko mi przechodzi ochota.
Cholernie przykro się to czyta i życzę wszystkim jak najlepiej, by się w końcu wyrwali z tego syfu.
Dzięki własnie postom tutaj, skutecznie uratowali jedną duszyczkę - mnie. Dzięki za to!
Rejestracja: 2017
  • 13 / / 0


Nie mieliby furtki co nie znaczy ze nie byliby uzaleznieni. To nie tak ze ktos tu wchodzi i nagle sie uzaleznia, w wiekszosci juz wczesniej sa na tej drodze a ta strone jest jedynie srodkiem do osiagniecia celu. Nie w helene to by w alkohol polecieli, plus taki ze dzieki takiej stronie mozna sie wyedukowac i podjac decyzje swiadomie a nie z przypadku i potem plakac ze sie nie wiedzialo. Ale fakt ze sa ludzie ktorzy bez tej strony o cpaniu nawet by nie pomysleli :D

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

NCA ostrzega przed darknetowymi dilerami oferującymi "wegańskie" i "ekologiczne" narkotyki

Darknetowi dilerzy wdrożyli nowy patent, polegający na oznaczaniu swoich produktów jako przyjaznych weganom, tudzież etycznych, aby przyciągnąć nowych klientów, w szczególności tych wywodzących się z klasy średniej. Raporty NCA mówią, że celują tym samym w gusta osób, które wolą używać substancji przyjaznych dla środowiska.
Rejestracja: 2018
  • 330 / 71 / 0


Jak się ktoś gęsto tłumaczy dziewczynie/ mamie/ chłopakowi/ ojcu/ terapeucie/ komu tam jeszcze, to to raczej wygodne powiedzieć, że to wszystko przez hyperreal, PsychonautWiki, itp. Żadnej własnej odpowiedzialności, ale też żadnej odpowiedzialności kumpla który poczęstował itp.
Zawsze chodzi o ten niedobry internet. Czasami też o niedobrego lekarza który np. na legitny ból kręgosłupa wypisywał tramadol, i nie bawił się w niańkę by dopilnować by pacjent nie nadużywał leku w celach „rekreacyjnych”.
Nigdy nie jest odpowiedzialny ten, kto kłamie, że boli, chociaż nie boli. I kłamie tak czterem lekarzom. Nie, to ten straszny internet.
To są wygodne kity do wciśnięcia dziewczynie/chłopakowi/mamie/ojcu/lekarzowi/terapeucie itp. To jest to, co każda mama ćpuna chce usłyszeć: winien jest internet, a zwłaszcza to konkretne forum. Każda mama ćpuna chce w coś takiego wierzyć. W pracach magisterskich też potem ładnie wygląda, że z internetu ludzie czerpią wiedzę o ćpaniu i wymieniają się doświadczeniami (w domyśle: wprowadźmy cenzurę, to przestaną ćpać).
A tak naprawdę to raczej problem w tym, że branie odpowiedzialności za swoje decyzje jest trudne. Wygodnie jest płakać „dlaczego nikt mnie nie powstrzymał?” Bo de facto tym jest ciskanie gromów na takie miejsca.
Rejestracja: 2018
  • 879 / 161 / 2


@Survivor, to jest już jest nadinterpretacja z Twojej strony, bo nikt tu nie napisał, że to wszystko przez internet i że mamy wprowadzić jakąś cenzurę, co Ty za fantazje wymyślasz %-D
Ja wspomniałem o tym, że osoba już uzależniona powinna omijać to forum, jeżeli chce przestać ćpać. Tak samo jak powinna omijać kolegów, z którymi ćpała, bo to są właśnie te furtki i nawyki, które należy zmienić, żeby wyjść z uzależnienia. To nie ma nic wspólnego z tym co wywnioskowałeś, a pisząc "każda mama" posługujesz się podobnym stereotypem, który skrytykowałeś.

To o czym piszesz, zwalanie odpowiedzialności na rzeczy martwe lub innych ludzi, to bardzo poważny i jednocześnie ciekawy problem społeczny, który pojawia się w każdym aspekcie życia i o którym można sporo napisać, ale nie chcę już robić OT, bo temat jest o opio.
Posty: 1454 Strona 146 z 146
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 53 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości