Opioidy - wątek ogólny działu

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 1752 / 214 / 0

[mention]Soviet[/mention] - tak, m.in. zmniejsza Ci się produkcja testosteronu
  • 88 / 6 / 0

Tyczy się to głównie brania w ciągach czy nawet raz na tydzień/dwa występuje ten skutek uboczny? No i po jakim czasie mniej-więcej testosteron wraca do normalności?

Dlaczego konsumenci konopi w stanach z legalną marihuaną wciąż wybierają czarny rynek?

Marihuana jest teraz w Kalifornii legalna... czemu więc mieszkańcy tego stanu wciąż masowo korzystają z usług tradycyjnych dilerów?

Alkohol na lotnisku tylko dla lecących poza Polskę

Osoba, która podróżuje po kraju, może mieć problemy z zakupem alkoholu w sklepie wolnocłowym. Nawet tego droższego, z wliczoną akcyzą.
  • 1679 / 234 / 2

Sporo zależy od mocy opio i indywidualnych predyspozycji, sama kodeina aż tak nie wpłynęła odczuwalnie u mnie na poziom testa - za to po ciągu na mocniejszych opio, zainteresowanie kobietami spada prawie do zera. Bardzo paskudny skutek uboczny. Ale organizm zawsze i tak dojdzie do homeostazy, także jak odstawisz opio, będziesz uprawiał sport, wszystko wróci do normy.

Biorąc rzadko zjawisko pewnie nie będzie aż tak odczuwalne, jak w ciągu, ale możesz coś odczuć negatywnego w tej kwestii.
  • 1752 / 214 / 0

^nie wiem skąd pomysł jakoby koda nie wpływała jakoś specjalnie, bierz pod uwagę jej metabolit - morfinę która już znacznie wpływa na ubytek teścia. Więc kodeina fakt bezpośrednie nie wpływa aż tak bardzo, ale pośrednio dzięki szlakom metabolicznym już tak.
  • 290 / 12 / 0

Mam pytanie odnośnie tego spadku testosteronu. Można podać osobnikowi parę zastrzyków testosteronu takiego z apteki polskiego żeby poziom wrócił do normy czy to głupi pomysł.
  • 1752 / 214 / 0

[mention]oxy77[/mention] spytaj się lekarza, lub osoby kompetentnej w tej dziedzinie - bo tutaj takich nie znajdziesz, to będzie samo gdybanie
  • 290 / 12 / 0

Bo z tym testosteron to jest coś na rzeczy. od maja 2017 jest w ciągu z niewielka przerwa w grudniu jakieś 3tyg i do teraz lecę dalej. U mnie zainteresowanie kobietami sexem spadło i to bardzo. nawet o ty nię myślę ale szykuje się do dtx jakoś w styczniu podal bym 5-10 ampulek teścia z polskiej apteki. jest on pod nazwą testosteron prolongatum. Tylko jakiej specjalnosci lekarza o to pytać żeby miał jakieś pojęcie o tym w sensie pytać nie o receptę na teścia. To nie pogorszy jakos mojego stanu po takiej kuracki

Pozdrawiam ciepło i proszę o jakaś sensowna odp lub jakiś artykuł na ten temat ;]
  • 1679 / 234 / 2

29 listopada 2018GG Allin pisze:
^nie wiem skąd pomysł jakoby koda nie wpływała jakoś specjalnie, bierz pod uwagę jej metabolit - morfinę która już znacznie wpływa na ubytek teścia. Więc kodeina fakt bezpośrednie nie wpływa aż tak bardzo, ale pośrednio dzięki szlakom metabolicznym już tak.
W teorii tak jest, w praktyce jak byłem w ciągu kodeinowym takim porządnym, koda 3,4,5 nawet co jakiś czas dziennie, do tego trenowałem na siłowni, byłem pełny życia, nigdy nie zaliczyłem tylu lasek co w tym okresie. Trwało to około 3 lat. A później im mocniejsze opio, tym było już tylko gorzej. Właściwie wszystkie książkowe objawy nałogu opiatowego dopiero wtedy się ujawniły. Dlatego zaznaczyłem też, że kwestie indywidualne tutaj wchodzą w grę, bo nie wykluczam, że kogoś kodeina zwraczy dużo mocniej. Ja już pisałem kilka razy, czuję się bardziej zniszczony po ~2 latach na mocniejszych opio, niż po ~3 na kodzie, gdzie nie było żadnych śladów, skutków ubocznych nałogu.

[mention]oxy77[/mention], a nie myślałeś po prostu zacząć uprawiać sport, ćwiczyć na siłowni przykładowo? Samo to naturalnie Ci podbije testosteron, po co brać sterydy i sobie jebać zdrowie jeszcze bardziej. Terapia zastępcza testosteronem ma sens, jak ktoś jest stary, naturalnie nawet trenując ma go nisko, do tego nie ćpa - więc wyniki badań obiektywnie mogą stwierdzić, iż jest sens się szprycować. Ale taka terapia to już na całe życie raczej, więc poważna decyzja.

A sam pomysł "kilku zastrzyków" nie ma sensu, z tego względu iż test może i wróci do normy, ale jak zastrzyki się skończą, może być a nawet mocno pewne jest, że będzie jeszcze gorzej. Do tego na samopoczucie, libido etc. nie wpływa tylko testosteron ale też poziomy innych hormonów, no ale to już bajka dla fachowców.
Użytkownik nieaktywny
  • 477 / 70 / 0

Z tego co wiem często po rzuceniu nałogu u niektórych osób (mały odsetek, u większości wszystko się normuje po x czasu abstynencji) po badaniach itp włącza się leczenie m. in. testosteronem rzecz w tym, że to wszystko ma sens jak już nie korzystamy z dragów inaczej jest tak jak guccilui napisał.
  • 99 / 2 / 0

Odskoczę trochę od tematu.

Co mogę zmontować w Niemczech z opioidow podobnego do działania kodeiny morfiny? Bo tramal jest nie dla mnie, całkiem inna bajka. Może idzie dostać coś na kodeinie jako lek przeciwbólowy. Mam papiery na operacje ze wstawieniem endoprotezy ponad pół roku temu.
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 73 uczestników Wejdź na czata