Opiaty - działanie przeciwbólowe

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 32 Strona 2 z 4

 

Rejestracja: 2006
  • 835 / 4 / 0


5 GRAM Paracetamolu? Durnota... Czytasz wogóle ulotki?

 

Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 224 / / 0


Współczuję jego wątrobie...

Ja kiedyś brałam kodę jak miałam zapalenie zatok. Nie powinnam była tego robić, ale ból był nie do wytrzymania. No i kiedyś na ból zęba po dentyście wrzuciłam kodę. Raz, że było miło a dwa - bóle ustąpiły.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Johns Hopkins uruchamia Centrum Badań nad Psychodelikami i Świadomością

Placówka skupiająca się na poszukiwaniu metod leczenia zaburzeń psychicznych przy użyciu środków psychodelicznych będzie pierwszą tego typu w Stanach Zjednoczonych.

 

Rejestracja: 2009
  • 144 / / 0


Dzika - na ból zatok pomaga ibuprom zatoki. Są jeszcze takie tabletki, nazwy nie pamietam, ale po nich od razu mi przeszedl katar. Zapytaj lekarza. Miałem punkcję zatok, więc wiem jaki to ból. Same środki przeciwbólowe nie pomogą, trzeba pozbyć się nadmiaru tego syfu z zatok.

 

Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 224 / / 0


Dzięki, że mi mówisz. To na szczęście już dawno było, ale bólu nie zapomnę. Koszmar.

 

Rejestracja: 2009
  • 201 / 1 / 0


Czy kodeina jest dobra w zwalczaniu bólu kręgosłupa/łopatek/tym podobnych okolic? Albo jakiegoś bólu w przewodzie pokarmowym (domyślam się, że nie tych skurczowych)? Mam dość poważne problemy z jednym i z drugim i właściwie mógłbym to wykorzystać...
Będę bardzo, bardzo wdzięczny za odpowiedź któregoś z forumowych fachowców.

 

Rejestracja: 2007
  • 442 / 2 / 0


Czy to normalne, że na bóle reumatyczne pomaga kodeina? Bo mi pomaga. Bupra podobnie.

 

Rejestracja: 2010
  • 116 / / 0


No raczej nie inaczej, możesz o tym przeczytać na termedii bodajże.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2010 przez czterdziesciicztery, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2007
  • 754 / 22 / 0


a mnie się wydawało, że opiaty działają poprzez tłumienie sygnałów bólu w organizmie. eNLPZety niby docierają do źródła bólu i tam się nim zajmują, dlatego są efektywne przy bólach ostrych, jak np ząb. choć na moje opiaty sprawdzają się w jakimkolwiek bólu, z tym że w jednym bardziej, a w drugim mniej; jeżeli chodzi o bóle kostne/reumatoidalne, to nie ma nic lepszego. migreny kasują niesamowicie skutecznie, a nawet pomagają przy bólach o podłożu ciśnieniowym. ja stosuję je na wszystkie, od poczciwego zęba, przez bóle wewnętrzne, do Weltschmerzu ;)

 

Rejestracja: 2010
  • 116 / / 0


Jako ciekawostkę powiem Wam, że przeprowadzono badania, z których wynika, że analgezja kodeiny wynika z 6-glukoronidu kodeiny, a nie z morfiny.
“80% kodeiny jest sprzęgane z kwasem glukoronowym do 6-glukoronidu kodeiny. Jedynie 5% dawki jest O-demetylowana do morfiny, która z kolei jest natychmiast glukoronowana w 3- i 6- pozycji oraz dalej wydzielany. W oparciu o wymagania strukturalne w molekule opiatu i jego współdziałania z MU-receptorem, powoduje analgezję. 6-glukoronid kodeiny analogicznie do 6-glukoronidu morfiny musi być aktywnym składnikiem kodeiny. Ludzie z upośledzonym izoenzymem CYP450 2D6 zamiast O-demetylacji do morfiny, doświadczają analgezji spowodowanej 6-glukoronidem kodeiny. Analgezja nie zależy od fenotypu człowieka.”

 

Rejestracja: 2007
  • 442 / 2 / 0


Hmmm... to jak poproszę o dhc, nie powinno być problemu?
Bo mi ciągle jakieś aglany przepisują i chuja mi to pomaga.
Posty: 32 Strona 2 z 4
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Baidu [Spider] i 1 gość