operacja pod narkozą a dragi

Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Zdrowie

• 6 / / 0

A jak to sie ma do bupry bo odstawilem browna na chwile. bede pod narkoza za 5 dni a bupry biore dziennie jakies 4 mg ? Prosze o odpowiedz bo shizy lapie
Dzieki
  • 176 / / 0

Każda narkoza upośledza w pewnym stopniu mózg, no ale kto by się tym na tym forum przejmował. Sorry za ot

Dlaczego konsumenci konopi w stanach z legalną marihuaną wciąż wybierają czarny rynek?

Marihuana jest teraz w Kalifornii legalna... czemu więc mieszkańcy tego stanu wciąż masowo korzystają z usług tradycyjnych dilerów?

Lekarz nie przepisał medycznej marihuany, dziewczynka zmarła. Będzie sprawa w sądzie

Mieszkanka Leszna, której córka zmarła w wyniku ataku epilepsji, chce walczyć w sądzie o zadośćuczynienie od Centrum Zdrowia Dziecka.
  • 67 / 11 / 0

17 stycznia 2017dzolo pisze:
A jak to sie ma do bupry bo odstawilem browna na chwile. bede pod narkoza za 5 dni a bupry biore dziennie jakies 4 mg ? Prosze o odpowiedz bo shizy lapie
Dzieki
Było już pisane tutaj, koniecznie powiedz lekarzowi jeżeli bierzesz opioidy !
  • 1518 / 294 / 0

Dokładnie. Przed operacją odbywa się rozmowa z anestezjolog i należy wtedy szczerze opowiedzieć co bierzesz, jak często, w jakich dawkach, kiedy ostatnio. Nawet, jak nie uwierzą w, przypadek ode mnie, 150-200 (wówczas) majki IV dziennie, to najwyżej dopytają czy nie chodzi o 15-20mg, ale mają obowiązek poczynić stosowną adnotację, nawet jeśli są co do tego sceptyczni. A buprenorfina "blokuje" działanie opio, to trochę jak taki kaganiec, wiec OBOWIĄZKOWO powiadom o tym lekarza.

W najgorszym razie - umrzesz, zajdzie jakaś reakcja, potencjalnie niebezpieczne combo okaże się śmiertelne. W średnim - obudzisz się podczas zabiegu. W "najlepszym" - będą podawać Ci dzielone dawki "głupiego jasia", bo sceptycznie spojrzą na Twoją tolerancję. Mnie usypiano i znieczulano (ogólnie, przed cięciem ropnia) fentem i midazolamem o ile kojarzę, młoda anestezjolog nawet sobie troszkę poheheszkowała, jak to zazwyczaj przy usypianiu uspokaja pacjentów odnośnie dziwnych odczuć, wrażenia spadającego sufitu, ciepła, odrywania się od ciała ale... "Ma wrażenie, ze w tym przypadku instrukcje nie są potrzebne". ;) Po prostu podawali mi od minimalnej, dla "nadwrażliwców" dawki do tej naprawdę zwiększonej, jakiej wymagałam, obserwując reakcje organizmu. I myślę, ze tak to przebiega standardowo przy "niestandardowych" pacjentach.

A po narkozie grzecznie wstałam i, ignorując podstawiony wózek, poszłam prostym i pewnym krokiem na swoje łóżeczko. No tak. Od tej pory lekarz prowadzący nie pozwalał mi się skręcić, ordynując całkiem miłe zestawienie benzo zależnie od mojego snu i więcej p-bólowych IV niż było to po cięciu ręki potrzebne. Jestem wdzięczna, bardzo.

Obok mnie leżała młoda laska z wrośniętym bypassem i dostawała morfinę (chyba podskórnie, takim "pstryczkiem, nie było to powolne IV) po raz pierwszy w swoim życiu, swoją drogą zabawna była gdy się obudziła, tak nie do końca. Pierwsze słowa: "okropne, jak to można robić dla przyjemności to ja nie wiem..."

Opowiadam to po to, byś się nie denerwował. Będzie dobrze, jeśli i Ty będziesz odpowiedzialnym człowiekiem w wywiadzie przedoperacyjnym.
Opowiedz o heroinie i o buprenorfinie w możliwie jak najdokładniejszych dawkach. Lekarze są ludźmi. W większości... ;)

Chirurdzy i zabiegowcy (ci, do których chodzisz po operacji np. na zmiany opatrunków czy szwy) to już inna bajka.
  • 6 / / 0

Dzieki bardzo. Jeszcze jedno jak mozna. Po jakim czasie schodzi bupra ? Nie biore drugi dzien i jak hel ma sie do narkozy, bo wlasnie pogonilem kropelke
  • 1518 / 294 / 0

I hel przebił się przez buprę? To całkiem nieźle. ;]

Proszę bardzo, rzadko słyszy się tu "dziękuję". Już mówię dalej.

buprenorfina ma bardzo długi czas półtrwania w organizmie, no i należy pamiętać o wysycaniu się przy regularnym jej przyjmowaniu. Powiedziałabym, że... kurewsko długo. Jako, że nie jest to uniwersalna miara, to rozszerzę, tu akurat na przykładzie Suboxone (buprenorfina + nalokson):

"Buprenorphine is metabolized and eliminated in urine and feces. Naloxone undergoes metabolism as well. When Suboxone sublingual film is administered sublingually or buccally, buprenorphine has a mean elimination half-life ranging from 24 to 42 hours and naloxone has a mean elimination half-life ranging from 2 to 12 hours."

Źródło: https://www.drugs.com/pro/suboxone.html

Przy IV, PR czas ten trochę się skraca, przy IV najmocniej - w moich odczuciach i tak na zdrowy rozum. Niestety w kwestii IV, IM ( :huh: ) czy PR nie mam pod ręką linków.

Mówimy tu o t1/2, więc powiedziałabym, że taką ZUPEŁNIE bezpieczną odpowiedzią są trzy-cztery dni. Ale jeśli helupa już Ci się przebija, to znaczy, że większość buprenorfiny została wyeliminowana z organizmu.

hel do narkozy ma się tak, że będą musieli użyć większej dawki, ew. innego zestawu - tutaj patrz mój poprzedni post. Powiedz o tym anestezjolog(owi) i... Reszta w ich rękach. Będzie dobrze. :-)
  • 6 / / 0

Dzięki jesteś super, ale ja muszę być uśpiony, bo operacha jest pod mikroskopem.

Poprawiono błędy ortograficzne - wlq
  • 1523 / 246 / 154

Ja będąc uzależniona od opio odstawiłam przed operacją (byłam po detoksie), zrobiłam test na obecność narkotyków i pokazałam anestezjologowi wraz z pozostałymi wynikami badań, informując o częstotliwości, długości, ilości i sposobach zażywania.

W konsekwencji dostałam podwójną dawkę fenta.

Lepiej mówić o wszelkich dragach, bo interakcja z anestetykami może czasem poważnie zaszkodzić. W końcu tajemnica lekarska i te sprawy. A jeśli chodzi o stymulanty, to interakcja stimów z anestetykami może doprowadzić do przełomu nadciśnieniowego.
Wróć do „Substancje psychoaktywne a choroby”
Na czacie siedzi 70 uczestników Wejdź na czata