Muszkatołowiec korzenny (Myristica fragrans) – metody podania, opisy działania, przepisy kulinarne
Więcej informacji: Gałka muszkatołowa w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 47 • Strona 4 z 5
  • 18 / / 0
howlman pisze:
Ekstrakcja mirystycyny(napisałem sam więc nie wiem czy nie popełniłem błędów):Najlepiej wyjdzie chyba ekstrakcja benzyną ekstrakcyjną, bądź zwykłym alkoholem.Przy tym pierwszym należy sprawdzić czy benzyna jest czysta, jak po odparowaniu będzie osad to jest bezużyteczna.W tym drugim z kolei nie wiem ile będzie trwać ekstrakcja i ilu procentowego użyć no i mirystycyna średnio rozpuszcza się w etanolu.Jak już jesteśmy pewni że wszystko się wyekstrahowało wsadzić do zamrażalnika by trimyrystyna się wytrąciła(zajmie to tak z 2h góra).Jest to tłuszcz który powoduje niealkoholowe stłuszczenie wątroby i sprawia większość nieprzyjemności w fazie gałkowej(strach i to że czujesz się jak chory) więc pozbycie się go jest raczej dobrym pomysłem :-D .Przelewamy powstałego "gluta" przez jakieś sitko (można znów zamrozić i przelać bo pewnie coś zostanie w roztworze po przelaniu) i odparowujemy.Zostanie lekko żółty olej który zawiera w sobie wszystkie lekkie związki w gałce.To z tą destylacją terpenów w piekarniku to dobry pomysł, nie wpadłem na to ;-) ale temperatura powinna mieć 160'C.Mirystycyna wrze w temperaturze 276'C więc wyparuje jej minimalna ilość.Co do użycia to palenie tego nic nie daje, a skoro waporyzacja też to nie da się tego inhalować.Pozostaje wchłonięcie przez błony śluzowe jamy ustnej bądź połknięcie w kapsułce.To pierwsze równa się znieczuleniu jamy ustnej i poczuciu skoncentrowanego smaku gałki choć nie powoduje on odruchu wymiotnego i nie jest taki paskudny jak sama gała.Mirystycyna zdaje się niszczyć w żołądku więc trzeba wpakować to w kapsułki a potem powlec to tą żywicą z jakiej robi się kapsułki np. lecytyny.A więc trzeba zrobić tak: mieszamy olejek z lecytyną w stosunku 2:3(lecytyna zwiększa rozpuszczalność lipidów w wodzie), wylać wszystko z kapsułki, rozpuścić ją podgrzewając, zatopić do góry dołem kapsułkę z olejkiem i lecytyną (tam gdzie jest to otwarcie w dół) utrzymać to w tej pozycji, czekając aż zastygnie zrobić to samo z drugiej strony i na końcu powlec całą.Po zastygnięciu jest gotowa do spożycia :diabolic: .
Próbował ktoś kiedyś tego? myślicie że bez roztapiania kapsułki i powlekania jej też da rade?
  • 280 / 26 / 0
Kupiłem z e-bay'a olejek gałkowy i działa. Zdaje się to słabo wchłaniać z układu pokarmowego, co najwyżej wchłania się z żołądka, przez błony śluzowe wchłania się dość dobrze. Zamulenie jest lekkie i nienachalne, przewyższa je "psychodeliczne" działanie gałki, ale nie czuć zdenerwowania jak przy olejku z pietruszki.

Podziałało 5 kropel rozpuszczonych w etanolu (krople walerianowe), a następnie wlałem wodę, (powstał efekt Ouzo, więc rozpuszczeniem w wodzie tego nie nazwę) potrzymałem to chwilę w ustach i wypiłem. Nie czuć tego zatrucia jak przy gałce, w stosunku do ceny jest nawet tanie (10 ml to jakieś 20 zł, razem z przesyłką), a to sporo kropel. Wyczuwalne działanie jest inne od działania psychodelików, antagonistów NMDA, agonistów sigma, antagonistów muskarynowych. Nie jest to też działanie dopaminergiczne, ani typowe dla benzodiazepin, opiatów, czy alkoholu. Bardziej przypomina to działanie serotoniny, albo działanie muscymolu, czuć nawet coś jakby z GHB. Nie wiem nic o działaniu kannabinoidów...
  • 2878 / 17 / 0
A jakieś różnice między samą gałką? Bl, długość, zejście itp. mnie interesuje.
And I guess that I just don't know.
*                       *                      *
Kiedy spoglądam wstecz, widzę siebie pozostającego za mną daleko w tyle.
  • 280 / 26 / 0
Bl - lekkie zmniejszenie wydzielania śliny, nie ma totalnej Sahary, lekkie mrowienie odczuwalne w całym ciele, raczej przyjemne, żadnej suchości i zaczerwienienia oczu, brak zmian w wielkości źrenicy
Długość - 4h, przynajmniej przy tej dawce
Zejście - brak danych
Wejście - po 30 sekundach podjęzykowo
Jutro spróbuje większą dawkę z jakimiś inhibitorami np. nalewką miętową, rumiankiem, anyżem gwiaździstym.
  • 2878 / 17 / 0
Spróbuj z grejpfrutem lepiej. Po co się męczyć z anyżem itp. pieprzem czy kurkumą.
Nie próbuj więcej niż 4ml. 1ml zalecany. Ile brałeś?
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2012 przez idontknow, łącznie zmieniany 1 raz.
And I guess that I just don't know.
*                       *                      *
Kiedy spoglądam wstecz, widzę siebie pozostającego za mną daleko w tyle.
  • 280 / 26 / 0
Jakieś 10 kropel, na pewno mniej niż 1ml. Grejpfrut nie zwiększa działania gałki, już to sprawdzałem. Powiedziałbym, że jest chyba na odwrót, gałka to nie DXM. A olejek miętowy zawiera mentofuran, silny inhibitor CYP2A6, słabszy CYP3A4 i CYP1A2, z tego powodu, że jest inhibitorem CYP2A6 zmniejsza metabolizm nikotyny, palacze bardziej lubią miętowe fajki, bo nikotyna w nich dłużej działa. Rumianek to inh. CYP1A2, anyż indukuje CYP2C9.

PS. biorę 7 kropel rozpuszczonych w 2,2ml GBL, mirystycyna dość dobrze się w nim rozpuszcza, czego nie można powiedzieć o terpenach. Jestem ciekaw interakcji między GHB i gałką, obie to dość "osobliwe" pod względem działania substancje.

Edit: Działanie GBL wydaje się 2x silniejsze, szczególnie to odpowiadające za zmianę percepcji. Chyba jest to działanie na GABAb, bo pomimo silniej zmienionej percepcji, euforia jest taka sama jak po 1,1ml (wypiłem na razie 0,5 przygotowanego roztworu). baklofen i fenibut nie zmieniają tak silnie percepcji, pewnie dlatego że ich działanie na GABAb jest po prostu słabsze niż GHB.
  • 2878 / 17 / 0
http://books.duckduckgo.pl/books?id=XIOXOhG ... &q&f=false
http://herbs.maxforum.org/2010/10/10/my ... o-apply-t/

To sprawdź ten grejpfrut jeszcze raz.
(nie, palacze nie lubią bardziej mentolowych - takich jest wielokrotnie mniej)
And I guess that I just don't know.
*                       *                      *
Kiedy spoglądam wstecz, widzę siebie pozostającego za mną daleko w tyle.
  • 280 / 26 / 0
Ten 2 link, który podesłałeś jest całkowicie nieaktualny na tym forum. Grejpfrut pogarsza działanie gałki co sprawdziłem sam.

Palacze wolą mentolowe o ile je próbowali. Przykładowo mój ojciec woli miętowe i wielu innych, którzy takowe próbowali też.
Zmniejszenie metabolizmu nikotyny w fajkach miętowych - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15084646
Inhibicja CYP2A6 przez mentofuran - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22486895

CYP1A2 i CYP2A6 muszą zostać zablokowane, ten pierwszy powoduje o-demetylację, ten drugi 1'-hydroksylację (to jest założenie na podstawie metabolizmu innych, podobnych fenylopropanoidów np. safrolu). CYP3A4 za to blokuje się sam, niestety CYP2C9 też dlatego potrzebna jest jego indukcja.

Indukcja CYP2C9 przez anyż http://ipac.kacst.edu.sa/eDoc/2010/191074_1.pdf
  • 2878 / 17 / 0
Dlaczego grejpfrut pogarsza działanie gałki, jeśli CYP3A4 blokuje się sam (? co to znaczy - a jeśli za sprawą skł. gałk. to napisz to) lub jest obojętny wobec niej, a grejp posiada inhibitor CYP1A2? A może nie jest obojętny i dlaczego tak uważasz?

///
Jeśli jest, to przyda się to:
[ external image ]
Fig. 2. Inhibitory effect of EtOAc-soluble fractions of Indonesian medicinal plants (1.65 mg/ml of water extract powder) on CYP3A4-mediated metabolism of [N-methyl-14C]erythromycin (■), and on CYP2D6-mediated metabolism of [O-methyl-14C]dextromethorphan (□). Ketoconazole and quinidine (1 μM) were used as the positive control for CYP3A4 and CYP2D6, respectively.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 21 grudnia 2012 przez idontknow, łącznie zmieniany 2 razy.
And I guess that I just don't know.
*                       *                      *
Kiedy spoglądam wstecz, widzę siebie pozostającego za mną daleko w tyle.
  • 280 / 26 / 0
idontknow pisze:
Dlaczego grejpfrut pogarsza działanie gałki, jeśli CYP3A4 blokuje się sam (? co to znaczy - a jeśli za sprawą skł. gałk. to napisz to) lub jest obojętny wobec niej, a grejpfrut posiada inhibitor CYP1A2? A może nie jest obojętny i dlaczego tak uważasz?
Effects of mace and nutmeg on human cytochrome P450 3A4 and 2C9 activity. - składniki w gałce to inhibitory CYP3A4 i CYP2C9. Nie wiem jednak, czy są one w olejku.
Grejpfrut posiada inhibitory CYP3A4 i CYP1A2, ale także CYP2D6 i CYP2C9.

Potent inhibition of human cytochrome P450 3A4, 2D6, and 2C9 isoenzymes by grapefruit juice and its furocoumarins.

Enantiomers of naringenin as pleiotropic, stereoselective inhibitors of cytochrome P450 isoforms.

Z drugiej jednak strony grejpfrut nie wydaje się działać na CYP2C9 i CYP2D6 w znaczący klinicznie sposób, raczej robią to poszczególne składniki Effects of clarithromycin and grapefruit juice on the pharmacokinetics of glibenclamide.

Chyba muszę spróbować z tym grejpfrutem jeszcze raz. Czyżby efekt nocebo? Albo może miałem słabą gałkę?

O jest nawet inhibitorem CYP2A6, wydaje się idealny Effect of grapefruit juice on cytochrome P450 2A6 and nicotine renal clearance.

A co do tych papierosów to każdy ma inne otoczenie różnych ludzi, papierek miał tylko potwierdzić efekty olejku miętowego na CYP2A6, więc nie ma po co ciągnąć tej dyskusji dalej ;-).
ODPOWIEDZ
Posty: 47 • Strona 4 z 5
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.