Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 618 • Strona 60 z 62
  • 2534 / 331 / 0
Zamiast olanzapiny polecam lek Amisan tylko trzeba mieć wbitą schizofrenię paranoidalną żeby mieć refundację 100% bo tak to Amisan amisulpryd kosztuje dwie stówy.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 686 / 97 / 0
Jak sprawdza się olanzapina brana w małej dawce z lekiem SSRI jako lek nasenny głównie, ale też jako augmentacja terapii i stabilizator? Chodzi w moim przypadku o fluwoksaminę ale biorę też flupentiksol i nie wiem jak połączą się dwa neuroleptyki, zwłaszcza że jeden ma aktywizować.
  • 228 / 12 / 0
Olanzapine z 5mg przez parę lat odstawiałem stopniowo. Przez 2 tygodnie, co tydzień o połowe mniej. Gdy całkowicie przestałem brać, zbiegło się to z drugą dawką szczepionki na Covid.
I od jakiś 2 tygodni miałem parestezje, która prawie mineła. i nie cały dzień, a w różnych jego częściach, przez 2 godziny czuje sie dziwnie jakbym miał zemdleć i zawroty głowy.
Czy to wina odstawienia Olanzapiny czy bardziej NOP po szczepieniu?
Poza tym biore Kwetiapine 100mg na noc i 25mg w dzień.
  • 1872 / 168 / 0
@rednopacjent, ciężko przy takich "miksach" stwierdzić co wykrzacza system. Ważne, że jest lepiej. Że parestezja już prawie minęła jak to napisałeś.
Take DXM and Be Happy
  • 686 / 97 / 0
Pomogła komuś olanzapina na depresję, brak chęci do życia?
  • 583 / 34 / 0
ja biore olanzapine jako dodatek do amisulprydu na bezsenność wiec nie wiem czy pomaga na depresje
  • 2 / / 0
Czasem psychiatrzy mówią że ma działanie antydepresyjne, jednak biorę ją już 5 lat i nic takiego nie zauważyłem.
  • 686 / 97 / 0
Od kilku dni biorę 2,5 mg olanzapiny na noc ale po takiej dawce nie jestem jakoś bardziej senny i dalej wybudzam się w ciągu nocy przez inne leki które biorę. Ale wydaje mi się że jestem trochę spokojniejszy w ciągu dnia i na pewno mam większy apetyt. Poczekam jeszcze trochę i zwiększę do 5 mg chyba.
  • 20 / 1 / 0
Od 6 msc biorę olanzepina aktualnie 2.5mg na sen pomaga zasnąć niweluje psychozy itd. największą wada to chęć zjedzenia czegoś pomimo tego że 30m przed wzięciem leku jadło się spory posiłek.
  • 177 / 13 / 0
Czy ma ktoś doświadczenie z odstawieniem tego leku ? Od miesiąca już nie biorę bo źle się czułem (dawka 15 mg). Teraz przechodzę dramat i moje pytanie ile czasu potrwa aż ustabilizują mi się neuroprzekaźniki?
ODPOWIEDZ
Posty: 618 • Strona 60 z 62
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.