Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.
ODPOWIEDZ
Posty: 5252 • Strona 522 z 526
  • 22 / 2 / 0
12 stycznia 2023DexPL pisze:
04 stycznia 2023Terrus pisze:


Tabletka oksykodonu z systemem AcroContin o zmodyfikowanym uwalnianiu składa się z szybko uwalniającego substancję czynną płaszcza oraz powoli uwalniającego substancję rdzenia. Jak to wytłumaczyć? Płaszcz oznacza otoczkę skoro dalej napisane jest że reszta uwalniana jest z rdzenia a wiadomo że tabletka składa się z rdzenia i otoczki. Więc wychodzi na to że jednak znajduje się w otoczce substancja czynna czyli te ok. 40 procent
Tutaj masz ulotkę z fizycznie pokazanym rozkładem tabletki na część "szybką" i część "powolną"


UWAGA!!!
KLIKAJĄC POBIERASZ AUTOMATYCZNIE PLIK NA DYSK (PLIK BYŁ ZA DUŻY BY GO DODAĆ NA SERWER STĄD TAKA A NIE INNA OPCJA) - NASZ SYSTEM MOŻE ZMIENIĆ W LINKU SŁOWO G.O.O.G.L.E.E. NA INNE, W RAZIE CZEGO - WKLEJCIE W PRZEGLĄDARKĘ I ZMIEŃCIE SAMI NA WŁAŚCIWĄ.

https://www.duckduckgo.com/url?sa=t&rct ... yWPgKcZwFD

Można też wpisać w wyszukiwarkę słowo "AcroContin". Pierwsze wyniki skierują was do tego samego pliku.

Otoczka nie zawiera w sobie opioidu!


@Atropolamine
Ja to wiem, Ty to wiesz, miejmy nadzieje, że i On już teraz będzie wiedział. Już bardziej plastycznie nie da się wytłumaczyć niż na tym rysunku.
Co to za link podałeś? Jakiś duck duck go tak nic nie ma.
  • 35 / 1 / 0
Wpadło mi 5 blistrów Oxydoloru 40 mg. Przy mojej tolerce branie p.o. nie ma sensu i jest to marnowanie tej dobroci, którą jest oxy. Przechodząc do sedna postu, jak przygotować te tabletki do i.v. żeby były jak najmniejsze straty mg. Prosiłbym o instrukcje krok po kroku co mam robić. W mojej metodzie zawsze zostaje dużo nierozpuszczonej masy tabletkowej, oraz wlewając powiedzmy na 160 mg oxy 5 ml soli fizjologicznej, to z 5ml w strzykawce zostaje 2-3 ml, po wyciśnięciu filtra może wyleci 0,2 ml, więc gdzie jest te pozostałe 2ml? Moja metoda jest następująca:
1. Rozgniatam w kubku tabletki na popiół i małe grudki.
2. Zalewam to albo solą fizjologiczną, albo ciepłą wodą.
3. Mieszam całość około 3 minuty, czasem dłużej, czasem krócej.
4. Biorę strzykawkę i 2 igły, jedną igłę wbijam w filtr od papierosa i poprzez ten filtr zaciągam roztwór do strzykawki, po czym wylewam to do drugiego kubka i ponownie przeprowadzam filtrację.
5. Biorę nową, czystą igłę i wstrzykuje roztwór i.v.
No i niestety wydaje mi się, że przy tej metodzie są duże straty materiału, dlatego jeżeli ktoś z Was, drogich kolegów po fachu opracował lepszą metodę przygotowania oxy do i.v., przy której nie traci się za dużo mg to byłbym wdzięczny za podzielenie się tą metodą. Życzę miłego dnia/wieczoru w zależności kiedy to czytasz i pozdrawiam serdecznie.
  • 169 / 21 / 0
@bartekkodeiniarz
Początkowo to chciałem zaznaczyć, że w przypadku oxy branie tego p.o nie jest aż takim marnotrawstwem. Tą drogą biodostępność wynosi aż 85% co jest jednym z wyższych (tylko kodeina wypada lepiej) w grupie opio. Dodajmy do tego dłuższe i stabilniejsze działanie. Oxy bardzo rzadko brałem dożylnie. Głównie w mixie z morfiną.
Będę Ci pisał w konkretnych punktach gdzie widzę błędy, a przede wszystkim jeden główny.
1. Zamień kubek na łyżkę, tabletkę najlepiej gniecie się na jakiejś kartce czymś o owalnym kształcie. Może być nawet ten nieszczęsny kubek. Przyda się do czegoś.
2. Ok
3. Dokup też zapalniczkę i podgrzewaj, jak nie masz przypału to na kuchence nawet. W tabletce jest wosk który więzi cenny oksykodon. Robiąc to w ten sposób woda wsiąka w proszek, wosk nie rozpuszcza się w takiej temperaturze. W ten sposób wyciągasz z tabletki max 50% ale obstawiam ze mniej. Proszek ma się rozpuścić całkowicie. Chwile czekasz aż wosk wypłynie na wierzch.
4. Wiem, że igły to nie jest drogi biznes, ale weź po prostu samą strzykawkę, filtr (ale polecam watę) dociśnij do łyżki i zassij przez to płyn. Igła więcej to parę groszy więcej w kieszeni i sprzęt na czarną godzinę. A uwierz mi, że nie chcesz mieć pirogena przez walenie kilkukrotnie tym samym sprzętem.
5. Teraz dopiero zakładasz igłę, odkażasz miejsce wkłucia, jeżeli nie masz nawet octaniseptu bądź izopropanolu to wystarczy, że umyjesz miejsce mydłem. Nie, woda utleniona jest chujowa.

Podsumowując: Nigdy nie przerabia się tabletek o spowolnionym uwalnianiu do i.v. na zimno! Już lepiej zjedz taką tabletkę jeżeli masz je tak przerabiać. Mocniej Cię pierdolnie. Mówie poważnie. I jeżeli masz zamiar zmienić metodę i podać to tak jak napisałem to koniecznie obniż dawkę, bo nie chcę Cię mieć na sumieniu.
Część wody może wyparować i np z 5ml w takiej metodzie ja uzyskuję 4 z groszami. Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem.
Nie grzesz więcej. Pozdrawiam.
  • 4581 / 2101 / 1
15 stycznia 2023bartekkodeiniarz pisze:

No i niestety wydaje mi się, że przy tej metodzie są duże straty materiału, dlatego jeżeli ktoś z Was, drogich kolegów po fachu opracował lepszą metodę przygotowania oxy do i.v., przy której nie traci się za dużo mg to byłbym wdzięczny za podzielenie się tą metodą.
Kup filtry strzykawkowe. Na nich nie tracisz w praktyce nic. Proponuję z większymi porami, bo ilość wosku w tabsach może szybko je zatkać
  • 37 / 4 / 6
Czy lamotrygina wpływa jakoś konkretnie na działanie oxy?
w razie potrzeby proszę o kontakt prywatny na:
telegramie: nick - @cccvvv555j

wickr: nick -
  • 4581 / 2101 / 1
Using oxyCODONE together with lamoTRIgine may increase side effects such as dizziness, drowsiness, confusion, and difficulty concentrating. Some people, especially the elderly, may also experience impairment in thinking, judgment, and motor coordination. You should avoid or limit the use of alcohol while being treated with these medications. Also avoid activities requiring mental alertness such as driving or operating hazardous machinery until you know how the medications affect you. Talk to your doctor if you have any questions or concerns. It is important to tell your doctor about all other medications you use, including vitamins and herbs. Do not stop using any medications without first talking to your doctor.
Tyle w teorii. W praktyce z zasady unika się łączenia tych leków, ale jeżeli potrzeby medyczne są ważniejsze, niż potencjalne efekty uboczne, to nawet się nie zastanawia nad tym i przepisuje.
  • 43 / 1 / 1
@DexPL jakies filterki polecasz? obecnie lece na dawkach rzedu 1g - 1.2 g mst200 p.o. i musze coś z tym zrobić bo finansowo robi sie nieciekawie. a i uboki już są konkretne (vide pęcherz, prostata itd.)
  • 4581 / 2101 / 1
Ja używałem filtrów CA o zakresach 0,20-0,45um (czasami nawet 1,2um, choć to było wstępne filtrowanie które potem także powtarzałem na mniejszym filtrze), niesterylnych (różnica w cenie w porównaniu ze strylnymi to ok 50% była, więc warto na to zwrócić uwagę). Cenowo kształtowało się to w przedziale 400-500PLN za 100 sztuk. Teraz ceny delikatnie poszły w górę. Proponuję szukać na stronkach z zaopatrzeniem laboratoryjnym, czasami ceny są naprawdę promocyjne i można kupić takie z krótkim terminem (mniej niż rok, ale nic im nie jest po terminie o ile są dobrze przechowywane) za 250-300zł pudło 100 sztuk. Taki zakup wystarczy Ci na dwa lata używania. Wtedy oczywiście przerabiasz i filtrujesz jednorazowo na więcej działek niż raz).
Tak czy siak skoro walisz po 1 gram dziennie, to koszt nawet 500zł przy zakupie całego pudełka jest niczym w porównaniu z tym co tracisz przy filtracji przez filtr papierosowy, czy watę.

Nowością którą widziałem niedawno u koleżanki która wali duże ilości są próżniowe systemy do filtracji. Ustawiasz i za 20 minut masz przefiltrowany płyn doskonale bez żadnej pracy. Nowoczesność w domu i zagrodzie;)


PS. Przy waleniu i.v. uboki będą jeszcze większe. Jedyna opcja to zmniejszyć dawki, albo zejsc całkowicie.

PS2. Filtry z membraną PES, PTFE, SA także się nadają jak najbardziej. GF nie polecam. Zatykają się zbyt szybko
  • 43 / 1 / 1
walę p.o. licze że w przypadku i.v. bedzie tego mniej :) dzieku za treściwą odpowiedź - myslalem jeszcze o acetylacji , masz jakies doswiadczenie lub rady w tym temacie?
  • 37 / 4 / 6
@Matin
acetylacji... czego? oksykodonu? xD
w razie potrzeby proszę o kontakt prywatny na:
telegramie: nick - @cccvvv555j

wickr: nick -
ODPOWIEDZ
Posty: 5252 • Strona 522 z 526
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.