Oksykodon - wątek ogólny

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

• 2209 / 279 / 3

[mention]guccilui[/mention], być może niejasno się wyraziłem.
Chodzi mi po prostu o to kiedy najszybciej mogę wziąć oksykodon będąc "wyzerowany" z poprzedniej dawki.
To "martwiąc się" to metafora.
Dorzutki na mnie działają, jak najbardziej
Dawka 50mg jest przykładowa – i nie żebym teraz się chwalił, że jaki to ja nie jestem ćpun, bo biorę niewiele więcej, a czasem nawet mniej. Szczególnie w ostatnim czasie. No i to nie jest powód do dumy.
No i nie mam zamiaru odzyskiwać magii oksykodonu tym sposobem.

Podsumowując – chcę jedynie uzupełnić wiedzę teoretyczną.
  • 1673 / 230 / 2

[mention]STR88[/mention] To by trzeba zerknąć w fachową literaturę, dawkowanie retardów w medycynie jest przyjęte jako tabletka co 12 h, więc to jest taka górna granica. Tylko w tym przypadku organizm raczej nie jest do końca wyzerowany, bo pacjent czułby wtedy ból, tak zerknąłem i opis medyczny mówi o

Oksykodon w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu uwalnia się dwufazowo, z początkowym krótkim t1/2 wynoszącym 0,6 h w odniesieniu do ok. 40% substancji czynnej oraz dłuższym t1/2 wynoszącym 6,9 h w odniesieniu do ok. 60% substancji czynnej. tmax wynosi 3 h, dostępność biologiczna – 42–87%. t1/2 w okresie eliminacji wynosi 4–6 h, pozorny t1/2 eliminacji postaci o przedłużonym uwalnianiu wynosi 4,5 h, stan stacjonarny zostaje osiągnięty w ciągu ok. doby.

Czyli ja to rozumiem tak, że wyzerowanie następuje po około 24 h, z tym że medycyna uwzględnia właśnie wspomniane wyżej retardy, w przypadku użytkowania poza medycznego czas ten zapewne jest krótszy. Zapewne najbardziej fachowo wytłumaczy to [mention]DexPL[/mention]. Tak pi razy drzwi, ja bym celował w około 12 h jako wspomniany przez Ciebie "najszybszy" okres, jeśli mowa o prochu bezretardowym, ale to tylko gdybanie, nie jestem lekarzem więc już nie mące ;-)

Gdzie jesteśmy po dziesięciu latach wojowania z narkotykami?

ONZ powoli orientuje się, że „świat wolny od narkotyków” nie istnieje. Chciałoby się to skomentować słowami: dlaczego tak późno? Ale to w zasadzie wiemy.

Leki przeciwbólowe na receptę? Resort zdrowia nie wyklucza zmiany przepisów

Na wprowadzenie recept na leki przeciwbólowe i na przeziębienie może zdecydować się Ministerstwo Zdrowia. Chodzi ponoć o "ochronę osób nadużywających leki o działaniu uzależniającym".
  • 2099 / 697 / 1

Jeżeli gryziesz, a wiem że gryziesz;> to p 6h oxycodon jest już nieaktywny jako narkotyk (oczywiście w organizmie dalej jest, jest metabolizowany i usuwany) i bez problemu o kumulacje dawek i "przeholowanie" można wziąc kolejną dawkę. Bo rozumiem, że boisz się kumulacji dawek i potencjalnych skutków ubocznych tego fakty.
Natomiast jeżeli połykasz całe tabsy retard, to okres ten wynosi 10-12h. Z tym, że wtedy działanie takiej 80mg tabletki jest inne, słabsze niż zgryzionej, bo jak wyżej napisał guccilui częśc wchłania sie od razu, a część później, i "godzinne" stężenie wchłanianego leku jest zdecydowanie mniejsze.

Zważ jednak na inne rzeczy. Choroby i łączenie opio z innymi substancjami może wpływać na czas wchłaniania. Np połączenie z palexią wzmacnia działanie oxy i delikatnie wydłuża (choć nie wszyscy akurat czują ten efekt).
  • 2209 / 279 / 3

Właśnie o to mi chodziło :-) Dzięki!
Użytkownik nieaktywny
  • 477 / 70 / 0

07 grudnia 2018DexPL pisze:
Jeżeli gryziesz, a wiem że gryziesz;> to p 6h oxycodon jest już nieaktywny jako narkotyk (oczywiście w organizmie dalej jest, jest metabolizowany i usuwany)
Co ma oznaczać pojęcie nieaktywny jako narkotyk? %-D.
Jeżeli masz na myśli brak działania psychoaktywnego to się mylisz, bo sam biorąc oksy (kruszę tabletki na jebany pył za pomocą moździerza także nie ma opcji, że coś tam zostało niedokładnie przemielone) o godzinie 13 czuję działanie nawet o 23-24 jest to głównie coś w stylu "opóźnionych" noddów, gdzie zasypiam i co minutę się budzę.
  • 2099 / 697 / 1

Tak, tak. Jesteś wspaniały, jedyny w swoim rodzaju i zaginasz czasoprzestrzeń. Gryzione oxy 24h! Ekonomiczny z Ciebie kolo. Jak nastolatka co po 3 piwach klęka w ubikacji.
A tak serio, to wytłumacz proszę jak to jest możliwe,co piszesz? Nie masz wątroby, nerek i rozjebaną trzustkę, a na dodatek jesteś podłączony do krążenia pozaustrojowego? Bo normalny człowiek po 23-24h od ostatniej dawki kruszonego oxy to faktycznie odczuwa, ale początki skręta, a nie ujebanie...
  • 285 / 22 / 0

Zgadza się, pokruszone oxy, a nawet przekrojone na pół bez zdrapanej otoczki (co już wtedy powoduje zanik przedłużonego uwalniania) zapewnia skręta po około 12h, więc i samo "wyzerowanie" następuje po 12h w dół.
  • 900 / 165 / 2

Ale Seken napisał, że trzyma go od godziny 13 do godziny 23 lub 24, czyli, że czas działania wynosi 10-11h, a nie 24h.
  • 1673 / 230 / 2

Skoro już mowa o czasie działania, dyskusja z działu kodeinowego mnie natchnęła ku pewnym rozkminom. Oto, co mówi duckduckgo:

Nie należy łączyć z grejpfrutem: fentanylu, oksykodonu oraz kolchicyny.

Fentanyl i oksykodon to opioidowe (a więc narkotyczne) leki przeciwbólowe. Choć grejpfrut wpływa na ich stężenie we krwi w niewielkim stopniu, może zmienić czas, przez jaki pozostają w ciele.

Czy stosował ktoś grejpfruty, ekstrakt z nich do podbijania oksy? Ma to jakikolwiek sens, czy w praktyce się nic nie odczuje (mocniejszego klepnięcia mniejszych dawek)?
  • 2099 / 697 / 1

Użyj wyszukiwarki, było wałkowane dziesiątki razy. Także w tym temacie. U mnie działa i to bardzo wyraźnie widać różnicę, są natomiast tacy, których nie robi w żaden szczególny sposób.
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 52 uczestników Wejdź na czata