Oksykodon - wątek ogólny

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

Posty: 2732 Strona 197 z 274
Rejestracja: 2016
  • 2581 / 379 / 3


[mention]guccilui[/mention], być może niejasno się wyraziłem.
Chodzi mi po prostu o to kiedy najszybciej mogę wziąć oksykodon będąc "wyzerowany" z poprzedniej dawki.
To "martwiąc się" to metafora.
Dorzutki na mnie działają, jak najbardziej
Dawka 50mg jest przykładowa – i nie żebym teraz się chwalił, że jaki to ja nie jestem ćpun, bo biorę niewiele więcej, a czasem nawet mniej. Szczególnie w ostatnim czasie. No i to nie jest powód do dumy.
No i nie mam zamiaru odzyskiwać magii oksykodonu tym sposobem.

Podsumowując – chcę jedynie uzupełnić wiedzę teoretyczną.
Rejestracja: 2017
  • 1894 / 307 / 2


[mention]STR88[/mention] To by trzeba zerknąć w fachową literaturę, dawkowanie retardów w medycynie jest przyjęte jako tabletka co 12 h, więc to jest taka górna granica. Tylko w tym przypadku organizm raczej nie jest do końca wyzerowany, bo pacjent czułby wtedy ból, tak zerknąłem i opis medyczny mówi o

Oksykodon w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu uwalnia się dwufazowo, z początkowym krótkim t1/2 wynoszącym 0,6 h w odniesieniu do ok. 40% substancji czynnej oraz dłuższym t1/2 wynoszącym 6,9 h w odniesieniu do ok. 60% substancji czynnej. tmax wynosi 3 h, dostępność biologiczna – 42–87%. t1/2 w okresie eliminacji wynosi 4–6 h, pozorny t1/2 eliminacji postaci o przedłużonym uwalnianiu wynosi 4,5 h, stan stacjonarny zostaje osiągnięty w ciągu ok. doby.

Czyli ja to rozumiem tak, że wyzerowanie następuje po około 24 h, z tym że medycyna uwzględnia właśnie wspomniane wyżej retardy, w przypadku użytkowania poza medycznego czas ten zapewne jest krótszy. Zapewne najbardziej fachowo wytłumaczy to [mention]DexPL[/mention]. Tak pi razy drzwi, ja bym celował w około 12 h jako wspomniany przez Ciebie "najszybszy" okres, jeśli mowa o prochu bezretardowym, ale to tylko gdybanie, nie jestem lekarzem więc już nie mące ;-)

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Prawie 1,5 mld zł. Polskie służby zabezpieczyły środki karteli narkotykowych

– Zabezpieczyliśmy kwotę 1,4 mld zł należących głównie do karteli narkotykowych w związku z handlem kokainą i narkotykami na skalę międzynarodową oraz w związku z praniem brudnych pieniędzy – poinformował w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Rejestracja: 2018
  • 2598 / 922 / 1


Jeżeli gryziesz, a wiem że gryziesz;> to p 6h oxycodon jest już nieaktywny jako narkotyk (oczywiście w organizmie dalej jest, jest metabolizowany i usuwany) i bez problemu o kumulacje dawek i "przeholowanie" można wziąc kolejną dawkę. Bo rozumiem, że boisz się kumulacji dawek i potencjalnych skutków ubocznych tego fakty.
Natomiast jeżeli połykasz całe tabsy retard, to okres ten wynosi 10-12h. Z tym, że wtedy działanie takiej 80mg tabletki jest inne, słabsze niż zgryzionej, bo jak wyżej napisał guccilui częśc wchłania sie od razu, a część później, i "godzinne" stężenie wchłanianego leku jest zdecydowanie mniejsze.

Zważ jednak na inne rzeczy. Choroby i łączenie opio z innymi substancjami może wpływać na czas wchłaniania. Np połączenie z palexią wzmacnia działanie oxy i delikatnie wydłuża (choć nie wszyscy akurat czują ten efekt).
Rejestracja: 2016
  • 2581 / 379 / 3


Właśnie o to mi chodziło :-) Dzięki!
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 477 / 70 / 0


07 grudnia 2018DexPL pisze:
Jeżeli gryziesz, a wiem że gryziesz;> to p 6h oxycodon jest już nieaktywny jako narkotyk (oczywiście w organizmie dalej jest, jest metabolizowany i usuwany)
Co ma oznaczać pojęcie nieaktywny jako narkotyk? %-D.
Jeżeli masz na myśli brak działania psychoaktywnego to się mylisz, bo sam biorąc oksy (kruszę tabletki na jebany pył za pomocą moździerza także nie ma opcji, że coś tam zostało niedokładnie przemielone) o godzinie 13 czuję działanie nawet o 23-24 jest to głównie coś w stylu "opóźnionych" noddów, gdzie zasypiam i co minutę się budzę.
Rejestracja: 2018
  • 2598 / 922 / 1


Tak, tak. Jesteś wspaniały, jedyny w swoim rodzaju i zaginasz czasoprzestrzeń. Gryzione oxy 24h! Ekonomiczny z Ciebie kolo. Jak nastolatka co po 3 piwach klęka w ubikacji.
A tak serio, to wytłumacz proszę jak to jest możliwe,co piszesz? Nie masz wątroby, nerek i rozjebaną trzustkę, a na dodatek jesteś podłączony do krążenia pozaustrojowego? Bo normalny człowiek po 23-24h od ostatniej dawki kruszonego oxy to faktycznie odczuwa, ale początki skręta, a nie ujebanie...
Rejestracja: 2016
  • 501 / 57 / 0


Zgadza się, pokruszone oxy, a nawet przekrojone na pół bez zdrapanej otoczki (co już wtedy powoduje zanik przedłużonego uwalniania) zapewnia skręta po około 12h, więc i samo "wyzerowanie" następuje po 12h w dół.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 1010 / 197 / 2


Ale Seken napisał, że trzyma go od godziny 13 do godziny 23 lub 24, czyli, że czas działania wynosi 10-11h, a nie 24h.
Rejestracja: 2017
  • 1894 / 307 / 2


Skoro już mowa o czasie działania, dyskusja z działu kodeinowego mnie natchnęła ku pewnym rozkminom. Oto, co mówi duckduckgo:

Nie należy łączyć z grejpfrutem: fentanylu, oksykodonu oraz kolchicyny.

Fentanyl i oksykodon to opioidowe (a więc narkotyczne) leki przeciwbólowe. Choć grejpfrut wpływa na ich stężenie we krwi w niewielkim stopniu, może zmienić czas, przez jaki pozostają w ciele.


Czy stosował ktoś grejpfruty, ekstrakt z nich do podbijania oksy? Ma to jakikolwiek sens, czy w praktyce się nic nie odczuje (mocniejszego klepnięcia mniejszych dawek)?
Rejestracja: 2018
  • 2598 / 922 / 1


Użyj wyszukiwarki, było wałkowane dziesiątki razy. Także w tym temacie. U mnie działa i to bardzo wyraźnie widać różnicę, są natomiast tacy, których nie robi w żaden szczególny sposób.
Posty: 2732 Strona 197 z 274
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości