Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 228 • Strona 21 z 23
  • 13 / 1 / 0
@sawant
Grozić nic Ci nie grozi. Żeby komuś udowodnić posiadanie musza przy Tobie to znaleźć, a rozmowy z o24 to poszlaka. W kwestii udostępnienia musi być substancja i ktoś komu to się udostępnia, a wiec np. przesyłka na fikcyjne nazwisko jest nieudolnym usiłowaniem, a nie przestępstwem. Jak posypią się wezwania to trzeba pamiętać, ze świadek nic nie pamięta, a oskarżony ma adwokata.
  • 100 / 17 / 5
Ja napiszę z doświadczenia.
Byłem wzywany w charakterze świadka tj. zamawiającego Clony 2mg z tegoż portalu.
Zasłoniłem się nie pamięcią i moją udokumentowaną chorobą psychiczną.
Detektyw mnie przesłuchujący(tak miał na pieczątce) był lekko ździwiony, ale grzecznie spisał krótkie zeznanie i wręczył mi kolejne wezwanie, na którym to miałem stawić się z posiadaną dokumentacją medyczną, potwierdzającą leczenie psychiatryczne.
Skserował wszystkie dokumenty i sprawa na tym się skończyła.
Uwaga! Użytkownik MaszMaila jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 13 / 1 / 0
06 lutego 2020jezus_chytrus pisze:
05 lutego 2020dryzdek pisze:
Powiem wam z doświadczenia, że nawet jak was złapią za rękę to jeszcze potem muszą udowodnić, że to nie wasza ręka.
Z doświadczenia piszesz? : D
Tak. Jako osoba, która zamawia coś jest się wzywanym na świadka, a zazwyczaj jest to sprawa sprzed kilku miesięcy więc można nie pamiętać. Coś kliknąłem przypadkiem, ogłoszenia pomyliłem, reszty nie pamiętam... Na tym sprawa się kończy. Jak coś się wysyłało to jest gorzej, wtedy rozmowy nie są dowodem jeszcze. Wtedy policja musi mieć dowody w postaci przechwyconych paczek. No i muszą dojść do tego kto to wysłał i do kogo. Bo jeżeli ktoś zamawiał na fikcyjne nazwisko, to wtedy nie ma przedmiotu przestępstwa i nie można skazać za udostępnienie, a jedynie za usiłowanie (w najlepszym przypadku nieudolne usiłowanie). Jeżeli paczka została wysłana na prawdziwe dane, za pobraniem i ze sprawdzeniem na przykład, a ktoś nie odebrał i paczka wróciła na pocztę, tam nikt się po nią nie zgłosił, potem ją otworzono i zgłoszono, że zawiera benzo (naprawdę trzeba mieć pecha, żeby do tego doszło), to wciąż do przestępstwa nie doszło, a jedynie do usiłowania z takim właśnie skutkiem. Mamy więc nieudolne usiłowanie.

To nie jest moja interpretacja prawa tylko doświadczenie. Za o24 dlatego się nikt na poważnie nie brał, bo trudno cokolwiek sensownego udowodnić.

Na koniec jak ktoś nie czytał zamieszczam link
https://oko.press/na-ogolnie-dostepnym- ... okurature/
  • 8049 / 1456 / 2
04 lutego 2020szpiku15 pisze:
dostalem cyne ze kto wystawial ogloszenia i handlowal ( bite na bialym ) adresy, numery konta. Beda mieli nakazy od proroka, i moga wpasc na chate z przeszukaniem. Oczywiscie jak pisaliscie swoje dane, i ich a te korespondencja sie zgadza to wiadomka ze bedzie bity handel. Gruboo, dopiero sie zacznie dziac.
Fajna masz cyne.
Tylko to byłby ewenement na skalę światową chłop z chłopem se piszą o benzo a tu jeb zarzuty xD

Prędzej będą grzebać w przelewach i wzywać na przesłuchania.
No i żeby grzebać w kontach to trzeba mieć jakieś podstawy... Czy ktoś się zdecyduje na wystawienie nakazu bo se dwóch gości pisze o paczce tabletek?
Zobaczymy.
  • 11588 / 2239 / 0
06 lutego 2020dryzdek pisze:
06 lutego 2020jezus_chytrus pisze:
05 lutego 2020dryzdek pisze:
Powiem wam z doświadczenia, że nawet jak was złapią za rękę to jeszcze potem muszą udowodnić, że to nie wasza ręka.
Z doświadczenia piszesz? : D
Tak.
Teraz widać lepiej? : ) To raczej Ty masz udowodnić, że to nie Twoja ręka. Mały błąd logiczny.
  • 13 / 1 / 0
Nie! W naszym prawie (na szczęście) to prokurator i policja musi udowodnić mi winę, a nie ja mam udowodnić, że jestem niewinny. Jakie jaja by w ogóle były jakby prokurator Cię oskarżył o to, że dwa lata temu 4.02.2018 sprzedałeś dwa kilo heroiny pod szkołą, a skoro nie masz dowodów, że nie sprzedałeś to cyk - 10 lat :)

A co do mojego zdania to "Powiem wam z doświadczenia, że nawet jak was złapią za rękę to jeszcze potem muszą udowodnić, że to wasza ręka" - tak miało być.
  • 128 / 14 / 0
A to jest wogóle potwierdzone,że mundurowi mają korespondencje? Bo sądzę,że to jednak o24 sami skasowali i po prostu zamknęli temat, żeby być czystym. Serwery mają chyba w tibilis,więc nie sadze,że naszym by sie chciało angażować.
  • 11588 / 2239 / 0
Dziwna sprawa z tym serwerem O24. Raz domena wskazuje właśnie na Gruzję (Tibilisi), innym razem są to Niemcy.
  • 367 / 33 / 0
Szkoda ze alternatywy nie ma, bo fajnie znaleźć kogoś lokalnie :c
  • 83 / 4 / 0
o24 wykasowało wszystkie stare wiadomości na skrzynkach nawet takie nie mające związku z rc.
ODPOWIEDZ
Posty: 228 • Strona 21 z 23
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.