Odstawienie cukrów - wątek dyskusyjny

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 1613 / 267 / 0

Podejrzeam, że nie jesteś od niczego uzależniony i nie zdajesz sobie sprawy z tego jakie odstawienie cukrów jest trywialne w porównaniu do walki z prawdziwym nałogiem. Dlatego mnie śmieszy robienie wątków motywacyjnych.

Niby są badania, że szczury mając do wyboru kokainę albo cukier wybierały cukier ale coś mi się nie chce bardzo w nie wierzyć. Ewnetualnie ludzie już są tak przeryci cukrem,
że u nich nie powoduje takiej skrajnej ochoty na kolejną dawkę.

Samo zmniejszenie ilości cukru w diecie jest jak najbardziej ok. Niektórzy w tym ja, czują się wtedy dużo lepiej. Jest więcej energii, nie czuć znużenia i senności wtedy.

A ktoś pisał o słodzikach jeszcze i wbrew pozorom to one moga nie być takie dobre jak się wydaje. Na pewno słodziki nie pomagają w redukcji wagi - przynajmniej tak wynika z badań, które widziałem. Może to wynikać z tego, że oszukują one ogranizm, który w rekacji na słodycz zaczyna wydzielać insulinę. Ona obniża poziom cukru, który nie został dostarczony i zwięskza się apetyt na jedzenie. Chociaż to tylko jeden z możliwych mechanizmów. Harvard University ostatnio gdzieś publikował opinie, że nie wiadomo czy sztuczne słodziki nie prowadzą do insuliodorności i że zalecają umiar w stosowaniu.
  • 2 / / 0

Odpowiednie zywienie czyli regularne posilki o stalych porach,zroznicowane wszystkiego po trochu,to wtedy zadna cola czy hamburger z mc nie zrobi nikomu krzywdy.Jak ktos zle sie czuje po slodkiej herbacie czy po drozdzowce to znak ze cos nie teges ze zdrowiem.Moze byc nietolerancja cukru,choroba trzustki np cukrzyca,robaki czy bakterie ktore zywia sie cukrem,chora watroba.Jak bylismy dziecmi to prawdopodobnie kazdy z nas objadal sie slodyczami i jakos nie narzekalismy na zdrowie

Po pierwsze nie szkodzić? Nie, po pierwsze zarobić

Jan Smoleński rozmawia z osobami dotkniętymi kryzysem opioidowym w Wirginii Zachodniej.

Salon palenia marihuany “Consumption Lounge” wkrótce w Toronto

Obiekt ten, zwany byMinistry, będzie pełnił rolę ośrodka społeczności miłośników marihuany, łączącego żywność, napoje, design, zdrowie, wellness, sztukę i innowacje.
  • 34 / 6 / 0

Polecam jedzenie jabłek, gdy ma się naprawdę silną chęć zjedzenia czegoś słodkiego, mija jak ręką odjął. Od dziwo zjedzenie banana czy kawałka arbuza sprawia, że mam ochotę na coś jeszcze bardziej słodkiego
  • 7241 / 716 / 0

Od paru dni do dwoch lyzeczek kawy sypie 1,5 lyzeczki cukru a od ponad 2 tyg. dni nie slodze herbaty.
  • 3730 / 633 / 0

A próbowałeś wypić kawę bez cukru? Można np. uniknąć dodawania cukru robiąc mocną kawę, ale z mlekiem.
  • 7241 / 716 / 0

03 marca 2018blackgoku pisze:
A próbowałeś wypić kawę bez cukru?
Nieee, do kawy musi byc obowiazkowo cukier.
Użytkownik nieaktywny
  • 124 / 16 / 0

Przejedzenie się cukrami może być bodźcem do ich odstawienia?
  • 7241 / 716 / 0

Jak obrzydzisz sobie cukier to calkiem mozliwe.
Użytkownik nieaktywny
  • 124 / 16 / 0

Po świętach mi obrzydł. Jadłem dużo ciasta, teraz nie mogę patrzeć na nic co jest mocno słodkie.
  • 7241 / 716 / 0

No to masz wielki plus do odstawienia cukrow, teraz tylko pozostaje nie pic zadnych soków ( tylko i wylacznie naturalne w blenderze, reszta w kartonach odpadaja). Nie slodzic kawy, herbaty i odstawisz tym o to sposobem cukry.
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata