Odstawienie cukrów - wątek dyskusyjny

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 209 Strona 7 z 21
Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 1933 / 306 / 0

Wokół cukru narosło wiele głupkowatych mitów, jakoby był niezdrowy itp.

Polecam zapoznać się z treścią na tej stronie:
http://www.chlopiecdobicia.pl/co-cukier-zawinil
http://www.chlopiecdobicia.pl/mowia-eksperci
Rejestracja: 2015
  • 2200 / 369 / 9

Chodzi tu o cukry proste? Czy skrobia i np. laktoza też się wlicza?

Tu gdzie napisałeś, tylko piszesz nick i który dzień. Przenoszę do wątku dyskusyjnego. /black goku

24-latka idzie do więzienia za handel, suszu nie znaleziono. Dowód? ZEZNANIA „kolegi”!

24-letnia Karolina* została skazana za handel marihuaną. Rzecz w tym, że w mieszkaniu dziewczyny nie znaleziono ani grama suszu, a podstawą wyroku stały się zeznania jej kolegi, który posiadał 28 gramów zioła.
Rejestracja: 2015
  • 239 / 8 / 0

Co sądzicie o odstawianiu dragów i cukrów NA RAZ? konkretnie stymulanty. Ostatnim powodem stopniowego - lecz jak się zanosi szybkiego - wracania do stimów jest nadużywanie cukrów. Coś w stylu "tyle tego słodkiego szamiesz, wydajesz na żarcie tyle co na stimy prawie, a nic z tego właściwie nie masz, nawet tej 'produktywnosci' którą stimy dawały".

Dlatego się zastanawiam nad rzuceniem wszystkiego na raz. Problem w tym, że jeszcze benzo odstawiam i Trazadon mi lekarz na sen przepisał, czy on może wzmagać jakoś apetyt? teraz nie wiem czy mój wilczy apetyt wynika z stosowania trazo czy po prostu zatkania dopaminowej dziury po stimach.

kiedyś czytałem, że osoby które rzucają alko i fajki jednocześnie mają dużo większą szansę na rzucenie. Jednak rzucenie stimów, benzo(jedyne co rzucane stopniowo), alko, słodyczy i okazjonalnego oglądania pornosów (co mam wrażenie, że powiększa chęć na stimy jeszcze bardziej) to gruby kaliber, ale chyba jedyna droga.

Zastanawiam się nad wspomożeniem się NSI-189, albo Sunifiramem.

Co sądzicie o takim 'globalnym rzucaniu'?
Rejestracja: 2015
  • 2200 / 369 / 9

Właśnie, czy wytłumaczy ktoś jaki to ma sens? Powiedzmy, dla sportowca - żaden. Co, jabłka niby mają szkodzić? Mam odstawić pomarańcze? Czy mowa tu o sacharozie?
Rejestracja: 2009
  • 260 / 6 / 0

@Zgienty
Chyba nie ma jakichś oficjalnych wytycznych, zależy co komu potrzeba.
Ja osobiście nie jem słodkich rzeczy z dodatkiem cukru, czyli banana i jabłko zjem, batona nie zjem, a musztardę która ma w sobie dodatek cukru też zjem, bo nie jest to słodkie.

Sens jest taki że dalej mogę mieć tyle prostych cukrów po treningu ile myślę że potrzebuję, ale przynajmniej zawsze razem z tymi cukrami będę przyjmował minerały, witaminy i inne dobre składniki owoców.

No ale to ja, tutaj w tym temacie chyba jest popularna opcja rezygnacji z jakiejkolwiek formy cukrów prostych.
Rejestracja: 2014
  • 217 / 26 / 0

Myślę, że każdy powinien odstawić cukier rafinowany - nie słodzić kawy/herbaty, nie wpierdalać słodyczy, soków owocowych nie kupować albo pić je rozcieńczone z wodą (ja tak robię).
Natomiast owoce świeże czy suszone - czemu nie, w rozsądnych ilościach są spoko... to dobre źródło witamin i minerałów.
Rejestracja: 2015
  • 2200 / 369 / 9

Dokładnie. Ja nawet to Carbo Kox z Olimpa to biorę 1/4 albo 1/3 miarki na trening.
Rejestracja: 2009
  • 1699 / 355 / 0

blackgoku, przygnębiają mnie niektóre Twoje posty. Chociażby - odstawienie cukrów - wątek motywacyjny. Chwalenie się, że 3 dni wytrzymało .... Nawet bardziej rozgarnięte gimbusy czułby zażenowanie wypowiadając się w tym temacie. %-D

Prawdziwa walka z potężnym uzależnieniem. Oxan Wam medale powinien wręczyć albo chociaż jakiś dyplom bo jego odstawka fenta to dziecinne igraszki przy waszym poważnym wjebaniu w cukier.

Nie odbieraj tego osobiście ale weź pod uwagę, że jesteś na forum dla ćpunów. :diabolic:
Rejestracja: 2015
  • 2200 / 369 / 9

Bez kitu, jeszcze kiedy tutaj tematy takie jak NoFap mają sens. A tu Ci koleś nawet nie udzieli rzetelnej odpowiedzi na stawiane pytania.
Rejestracja: 2014
  • 3630 / 938 / 2

18 lutego 2018KapitanAizen pisze:
blackgoku, przygnębiają mnie niektóre Twoje posty. Chociażby - odstawienie cukrów - wątek motywacyjny. Chwalenie się, że 3 dni wytrzymało .... Nawet bardziej rozgarnięte gimbusy czułby zażenowanie wypowiadając się w tym temacie. %-D
Wcześniej znacznie dłużej wytrzymałem. >20 dni. Po prostu na razie nie mam potrzeby ciągnąć odstawienia. Co nie zmienia faktu, że popieram odstawienie cukru u innych.
Posty: 209 Strona 7 z 21
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 1491 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość