Oczyszczanie GBL w trzech krokach - fotoporadnik

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 171 Strona 17 z 18

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2335 / 247 / 3


Nic takiego nie ma prawa się dziać.
Rejestracja: 2006
  • 3255 / 60 / 8


trydzyk pisze:
Małe pytanie. GBL jest rozpuszczalnikiem, a z doświadczenia wiem, że większość z nich jest w fchuj palne.
Woda też jest rozpuszczalnikiem. Zdarza mi się czasem grzać ją na kuchence gazowej. Trochę się obawiam, że wybuchnie (znajomemu sąsiada kiedyś podobno czajnik eksplodował, ale nie wiem czy się liczy, bo życie tego gościa jest ogólnie usiane samymi dziwnymi przypadkami). W każdym razie mi jeszcze nie wybuchło.

GBL jest prawie tak samo niepalny jak woda. W społeczeństwie funkcjonuje takie przekonanie, że jak rozpuszczalnik, to na pewno łatwopalny.

@Fenetylamina
Dobry poradnik - nie z punktu widzenia chemicznego, ale z utylitarnego - jak najbardziej. Śmiem wprawdzie wątpić w wysoką skuteczność metod typowo kuchennych, ale jeśli ktoś dostaje naprawdę chujowy towar, to na pewno warto przeprowadzić choćby takie oczyszczanie.
Największą zaletą tego poradnika jest fakt, że może on posłużyć człowiekowi, który nie ma pojęcia nawet o ugotowaniu pomidorówki. Brawo :)

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Broszura: “Uwagi o dawkowaniu medycznej marihuany”

Bogdan Jot metodycznie tłumaczy co i jak :)
Rejestracja: 2007
  • 1256 / 178 / 0


Rozumiem, rozumiem, wikipedia podaje jednak 98 °C jako punkt samozapłonu GBL, a takie temperatury przy kąpieli wodnej chyba można uzyskać?
Rejestracja: 2013
  • 19 / 1 / 0


Co do oczyszczania olejowego mam kilka własnych obserwacji i patentów:

Mieszanie ręczne nie jest wydajne i u mnie się nie sprawdziło. Najlepsze wyniki miałem używając blendera ew. stosując mikser.
Mikser sprawdza się najlepiej. Oryginalny statyw wymaga zamontowania dołączonej do zestawu plastikowej:/ misy, dlatego należy wykonać własny, który oszczędzi nam pracy.
Sposób wykonania:
Zakładamy do miksera tylko jedno mieszadło, wkładamy do słoika/kufla i podstawiam go od tyłu dużym ręcznikiem papierowym na leżąco. Odpalamy mikser na 25min.
Po upływie wyznaczonego czasu pozostawiamy mieszaninę na ok. 1h aby obydwie substancje się rozdzieliły, dalej standard.

Moje obserwacje:
Niezależnie do metody czy to blender, czy mikser, oczyszczonego płynu jest zawsze o równe 26% mniej.
Bez względu czy oczyszczałeś 20 czy 35 min cz używasz tego czy innego sortu zawsze jest tyle samo. Jestem ciekawy z czego to wynika.

Ja używam oleju rzepakowego w proporcji 1 cz. płynu - 2cz. oleju, testowałem kiedyś roślinny i inne wynalazki nawet oliwę ale ten mi najbardziej pasuje.
Fene, dlaczego zalecasz rośliny ?

Pozdrawiam :)

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2335 / 247 / 3


Ogólnie na ten poradnik pisałem ze dwa lata temu (nie patrzę nawet na datę :P) i moja wiedza chemiczna od tego czasu się zmieniła. Uważam, że każdy olej jest dobry, oprócz oliwy. Nie wnikajmy już w konkretne współczynniki podziału, bo to nie ma sensu. I tak różnica będzie niewielka. Niech każdy sobie używa, jakiego oleju chce. :)
Rejestracja: 2016
  • 633 / 66 / 0


Oczyszczanie olejem jest zdecydowanie najlepsze jeśli chodzi o samą poprawę smaku. Mam taki GBL że tracę olejem lub gotowaniem ok 70% produktu. Bez czyszczenia nie da się pić, ani nawet powąchać. Polecam zostawić GBL z olejem jednak na dłużej niż tą godzinę. Po 6 znika osad z GBL i wychodzi fajny złoty, a po 8h Wyodrębnia się aż milimetrowa warstwa na górze. Tylko ona śmierdzi. Ale to tak jebie że się zrzygałem od powąchania. Wrzucić zdjęcie?
Po za tym jednak mieszanie przez pięć minut jest uzasadnione, chociaż na początku. Chodzi tutaj o napięcie powierzchniowe i tworzące się micro "bąbelki".
Rejestracja: 2016
  • 633 / 66 / 0


Czyszczę GBL tak długo jak olej nie śmierdzi tym chemicznym zapachem. Po pierwszym płukaniu już straty w GBL są minimalne lub ich nie ma. Ten szary osad to nie zanieczyszczenia, to micro granulki oleju które potem wracają tam gdzie ich pieprzone miejsce. No albo rozpuszczają się czy coś. Na koniec mam piękny przezroczysty lekko złotawy felix felicis.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2008
  • 41 / 2 / 0


Czy oliwa z oliwek się nadaje? Właśnie próbuję oczyścić 10ml ale coś cienko idzie. W domu mam jeszcze olej z nasion konopi i z ryżu. Coś z tego będzie sie nadawało?
Rejestracja: 2016
  • 182 / 4 / 0


Nie lepiej pójść do sklepu po najtańszy olej za 3 zł? XD
Rejestracja: 2017
  • 27 / 7 / 0


W mojej opinii oczyszczanie olejowe jest nieskuteczne, ewentualnie skuteczne jedynie w przypadku niektorych zanieczyszczeń, z którymi się osobiście nie spotkałem. W przypadku większych ilości GBL zastanowiłbym się nad destylacją, którą opisałem na forum.
Posty: 171 Strona 17 z 18
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości